Robert FRANK
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
Anders PETERSEN
Koji ONAKA, Yasunori Hoki (ed.)
signed
Rob HORNSTRA, Hans Loos, Arnold van Bruggen
signed
William EGGLESTON, Hervé Chandès (curator)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Torbjörn / Torbjørn RODLAND / Rødland
Seydou KEITA, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Clement Chreoux (ed.), Michel Frizot (text)
JH ENGSTRÖM (Engstroem), David Neumann (text), Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Wolfgang TILLMANS (photos, design), Theodora Vischer (text), Paul HUTCHINSON (Book Design)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Thomas STRUTH, Richard Sennett (text)
Thomas STRUTH, Nigel Pitman (text), Hans Rudolf Reust (text)
Thomas STRUTH, Thomas Weski (text), Ulrich Wilmes (tedxt), Jana-Maria Hartmann (text), Okwui Enwezor (interview)
Robert POLIDORI
William KLEIN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Max Kozloff (text)
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Christopher Anderson, Bethany POWELL (BookDesign) and José Luis LUGO
signed
Wolfgang TILLMANS, Joachim Jäger (ed., text), Daniel Birnbaum (text), Julie Ault (text)
Thomas Struth, Tobias Bezzola (text), Dirk Baecker (text), D. Graham Burnett (text)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Robert Adams
Graciela Iturbide, Sánchez (text)
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Horacio Fernández
Peter Bialobrzeski, Florian Hanig (text), Christoph Ribbat (text)
Paul Graham
Paul Graham
Gerhard Richter, Helmut Friedel (introduction)
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Takashi HOMMA, Yto BARRADA, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Lex VAN PIETERSON, Gert Dumbar (text), Arno Haijtema (text), Flip Bool (text), Vincent VAN BAAR (Book Design)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Boris Mikhailov, Urs Stahel (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Erri De Luca (text), Diego Mormorio (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, John Szarkowski (preface), Will Guy (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Will Guy (essay)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
William Eggleston
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Robert Adams
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Daido MORIYAMA
signed
John Gossage
René GROEBLI, Daniele Muscionico (essay)
Gaelle Morel (ed.)
Graciela Iturbide
Graciela Iturbide, Roberto Tejada (text), Alfredo López Austin (epilogue)
Andrea G. Stillman (ed.)
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Rob Hornstra
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Mike Mandel, Jason Fulford (ed.)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Paolo Woods, Gabriele Galimberti, Nicholas Shaxson (essay)
signed
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Chris KILLIP
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
William Eggleston
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Thomas Demand, Ben Lerner (text)
Keizo Kitajima, Christian Gaujolle (text)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Pieter Hugo, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
David Goldblatt
Lee Friedlander
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Shunji Dodo
signed
Wilhelm Schürmann
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
Bill Henson
Bill Henson
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert FRANK
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hugo ERFURTH, Werner MANTZ, Albert RENGER-PATZSCH, August SANDER, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hugo ERFURTH, August KREYENKAMP, Werner MANTZ, Albert RENGER-PATZSCH, August SANDER, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Christopher Anderson
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Peter Bialobrzeski, Stefanie Gommel (text)
Hiroshi Sugimoto
Stephen Shore
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.), Andrew SLOAT (Book Design)
Anders PETERSEN, Christian Caujolle (text)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Christer Strömholm, Greger Ulf Nilsson (ed.), Lars Hall (ed.)
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Martin PARR
Antoine D'Agata, Bruno Le Dantec (text), Rafael Garido (text)
Antoine D'Agata
JH Engström (Engstroem)
Martin PARR, Val Williams (ed.)
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Rinko Kawauchi
Ken Schles
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Viviane Sassen
Peter Lindbergh, Jerome Sans (ed.)
Henry Wessel
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Rinko Kawauchi
Tom Wood
Hasse Persson (ed.), Urs Stahel (ed.)
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Paolo Woods, Robert Arnaud
signed
BRASSAI, Robert CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, André KERTÉSZ, MAN-RAY, Michel Frizot (ed.), Cedric De Veigy (text)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Mikhael Subotzky
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Daido MORIYAMA
Koji Onaka
signed
William Klein
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Rob Hornstra
Martin PARR, John Gossage
Anders PETERSEN, Jacob Aue Sobol, Gerry Badger (intro)
Walter Niedermayr, Martin Prinzhorn (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Olivia ARTHUR, Paolo PELLEGRIN, Moises SAMAN, Peter VAN AGTMAEL, Andrea Holzherr (ed.)
Klaus Honnef (Ed.), Hans-Michael Koetzle (Ed.), Sebastian Lux (Ed.)
Michael SCHMIDT
JH Engström (Engstroem)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Gerhard Richter, Helmut Friedel (ed.)
Paul Almasy, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Antoine D'AGATA
Cuny Janssen, Paul Andriesse (ed,)
Cuny Janssen
Cuny Janssen, Jos Vos (Essay & lyric compilation)
Boris Mikhailov
Terry Richardson
Chris KILLIP
Robert Doisneau, Jean-François Chevrier (essay)
Taryn Simon
Harry Callahan
Aleksandr Rodchenko, Peter MacGill (ed.)
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski
Dirk Alvermann
Joachim Brohm, Rainer Iglar (Ed.), Michael Mauracher (Ed.)
Joachim Brohm, Urs Stahel (essay)
Joachim Brohm, Heinz Liesbrock (Ed.)
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Robert Adams
Paul Graham
Mitch Epstein
Rainer K. Wick (ed.)
New York Graphic Society (ed.)
Atget, John Szarkowski (ed.)
David Goldblatt
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
David Goldblatt
David Goldblatt
Boris Mikhailov
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
JH Engström (Engstroem)
signed
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Robert FRANK
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Joakim Strömholm (ed.), Christian Caujolle (ed.)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Achim Heine (ed.), Rebekka Reuter (Ed.), Ulrike Willingmann (Ed.)
Barbara Hitchcock (ed.), Steve Crist (Ed.)
Bruce Davidson
Robert FRANK
Robert FRANK, Ute Eskildsen (Ed.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (forword)
Timm Rautert
Timm Rautert
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Thomas Struth, Dieter Schwarz (text)
Fred Herzog, Felix Hoffmann (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Shomei Tomatsu
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Paolo PELLEGRIN
signed
Martin PARR, Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)