Peter WOELCK, Bettina Klein (ed., text), Wilhelm Klotzek (ed., text), Gundula Schmitz (ed.), Peter Richter (text)
Mitch ALLAND (photos, design), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
M.H. FROSLEV, SPINE STUDIO (Book Design)
signed
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Howard Greenberg (ed.),, Marvin Heiferman (text), Laura Lippman (text)
Boris BECKER, Roland Augustin (text), Marcel Beyer (text), Gabriele Conrath-Scholl (text)
Miguel RIO BRANCO, Paulo Herkenhoff (text)
Aglaia KONRAD, Christoph Keller & Johan Lagae (ed.s), MEVIS & VAN DEURSEN (Book Design)
Aglaia KONRAD, Emiliano Battista & Stefaan Vervoort (ed.s, text), Friedrich Achleitner (text), Hildegund Amanshauser (text), Elke Couchez (text), Penelo
Aglaia KONRAD, Willem Oorebeek (ed., text)
Peter BIALOBRZESKI, Ariel Hauptmeier (text)
Peter BIALOBRZESKI, Henning Sußebach (foreword), Andrea RAUSCHENBUSCH (Book Design)
Ken SCHLES
signed
Joel STERNFELD, Anne W. Tucker (text)
Joel STERNFELD
Joel STERNFELD
Hans-Christian SCHINK
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI, Rahul Mehrotra (text), Andrea RAUSCHENBUSCH (Book Design)
signed
Alexander FRÖDE
Dirk FISCHER (photos, design), Christina Lütgen (text), Jan Eric LUKOSCHAT (Book Design)
David NISSEN, Guilleaume DUPRAT (Book Design)
signed
Lloyd ZIFF, Harold Evans (essay)
Lloyd ZIFF, Paul Ruscha (text)
Kouhei HIROSE (photos, text), Akiyoshi Taniguchi (text)
signed
Michael WOLF, Marc Feustel (text), Steven Harris (text), Hannes WANDERER (Book Design)
Michael WOLF, Natasha Egan (essay), Geoff Manaugh (essay), Andrew SLOAT (Book Design)
signed
André KERTÉSZ, Robert Gurbo (intro), Eelco Wolf (foreword)
Takehiko NAKAFUJI
Koji ONAKA, Mikiko Kikuta (ed.), Aki Kusumoto (ed.)
Koji ONAKA
signed
Guido GUIDI, Antonello Frongia (text), Andrea Simi (text)
signed
Jean-Marc CAIMI, Valentina PICCINNI, Maria Teresa Salvazi (text)
Jean-Marc CAIMI, Valentina PICCINNI, David Campany (foreword)
Sabine WEISS, Emmanuelle Kouchner (ed.), Karolina Ziebinska-Lewandowska (text), Coline AGUETTAZ (Graphic Conception)
Murat Yusuf SEN
signed
Fred JAEGER, Britta Schmitz (ed.), Eva Neubert (ed.), Volker Kutscher (Vorwort)
Masao GOZU
Silke HELMERDIG (photos, essay)
Olga KRAVETS, Maria MORINA & Oksana YUSHKO
signed
Raymond DEPARDON (photos, design), Philippe Séclier (ed., text), Jordan Alves (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Morten BO, Garde Carl Frederik (text)
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (introduction)
signed
Walker EVANS, John Szarkowski (essay)
Stephan ERFURT, Matthias Harder (ed., text), Felix Hoffmann (ed.), Florian Illies (text), Jordan Mejias (text), NAROSKA (Book Design)
Wolfgang NEUKIRCHNER, Manuel Neukirchner (ed.), Uew W. Landskron (Book Design)
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
August SANDER, Gunther Sander (ed., text)
Coskun ASAR, Bruno Le Dantec (text), LEZMI (Book Design), Okay KARADAYILAR (Book Deisgn)
Raoul HAUSMAN, Cécile Bargues (ed., text), Nik Cohn (essay), David Benassayag (ed.), David Barriet & Béatrice Didier
Takuma NAKAHIRA, Franz K. Prichard
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Katja STUKE, Oliver Sieber
signed
Uwe BEDENBECKER (photos, text, design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Anders PETERSEN
Mitch EPSTEIN
Paola DE PIETRI
Andreas BITESNICH
Bettina LOCKEMANN
signed
Yusuf SEVINCLI, Nilüfer Sasmazer (text), Ata KAM (Book Design)
Daido MORIYAMA, Marc Holborn (ed., introduction)
Igor POSNER, Mary Di Luca (short story), Bonnie BRIANT (Book Design)
Benoît/ Benoit FOUGEIROL, Jean-Christophe BAILLY (text), Jérôme Saint-Loubert BIÉ (Book Design)
signed
Axel HÜTTE, Beat Wismer (ed., text), Ralph Goertz (ed., text), Thomas Lange (text)
Espen EICHHÖFER, Annette HAUSCHILD, Julia Julia Völcker (ed.), Julia Boek (ed., text), Enno Kaufhold (text), Axel VÖLCKER (ed., Book Design)
Bevan DAVIES
signed
Joel STERNFELD
Michael WOLF, Hannes Wanderer (ed.)
signed
Oliver Hartung (ed., design), Helmut VÖLTER (Book Design)
David NISSEN
signed
Michael SCHMIDT (ed., design), Erika Bräuel (ed.), Friedrich Voss (preface), Günter PILARSKI (Book Design)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
Marten (Mårten) LANGE
Thomas HOEPKER, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Thomas HOEPKER (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Gottfired BALTUS, Carolin SCHÜTEN, Uta BIEL, Thomas HEBLER, Piotr SARAD, Gerd FINGER, Philipp Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Kröpelin (ed.) Carolin Schüten (photo ed.), Thomas HEBLER (Book Design)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Andreas FEININGER, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.), Priska JÄCKLI (Book Design)
Bruce DAVIDSON, Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip TRAGER, Stephen C. Pinson (text)
Pablo CASINO, Ángel Álvarez (text), Julia Faure (text)
Peter BIALOBRZESKI, Florian Hanig (text), Christoph Ribbat (text), Christoph JUNG & PFEFFER (Book Design)
Matilde MARTí SÁEZ, Rafael Martí (familiar photographs), Mati MARTÍ (Book design)
signed
Gerhard KURTZ, Christoph Schaden (text)
Toshio SHIBATA
signed
Philip MELNICK
signed
Bevan DAVIES
signed
Robbert FLICK , Kazuo KITAI, Philip MELNICK, John SCHOTT, Toshio SHIBATA, Mark STEINMETZ
signed
Bevan DAVIES, John DIVOLA, Steve KAHN, Idris KHAN, Daido MORIYAMA, John SCHOTT
signed
Kazuyuki KAWAGUCHI, Hara KOICHI (Book Design)
signed
Masahisa FUKASE
Takuma NAKAHIRA, Yutaka TAKANASHI, Daido MORIYAMA, Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Nico BAUMGARTEN
signed
Karl-Ludwig LANGE, Matthias Harder (ed.)
Neil ATHERTON
signed
Ray K. METZKER, Nathalie Herschdorfer (ed.), William A. Ewing (text), Flavia COCCHI (Book Design)
Eva Maria OCHERBAUER
signed
Guido GUIDI, Marta Dahó (text)
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI, Stefanie Gommel (text), Andrea RAUSCHENBUSCH (Book Design)
CHARGEHEIMER, Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Heinrich Böll (text)
Atsushi YOSHIE
Stephen SHORE
signed
Stephen Shore
Michael SCHMIDT, Thomas Weski (ed.)
Giacomo BRUNELLI
signed
Cas van OS, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Sylvain MAESTRAGGI, Florine SYNORADZKI (Book Design)
Takuma NAKAHIRA, Yasumi Akihito (introduction), Kazunari HATTORI (Book Design)
Stephen SHORE, Gerry Badger (ed.)
Stephen SHORE, Christy Lange (ed.), Joel STERNFELD (focus), Michael Fried (interview), Stephen Shore (writings)
Stephen SHORE
Ken SCHLES
Hiroki MATSUI
Cecil BEATON, Donald Albrecht (ed.)
Kai-Olaf HESSE, Rolf Sachsse (text), Göran Gnaudschun (text) und Katja Dannowski
Daido MORIYAMA
William KLEIN
Alisa RESNIK
Takuma NAKAHIRA, Kazunari HATTORI (Book Design)
Larry E. McPHERSON
Daido MORIYAMA, Matthias Harder (ed.), Erik Kessels (ed.)
signed
Viktoria BINSCHTOK, Matthias Harder (ed.)
Michael SCHMIDT, Ute Eskildsen (ed.), Janos Frecot (text)
Lewis BALTZ, Marvin Heiferman, Paolo Costantini, Shirley Irons, Gus Blaisdell, Jane Livingston, Mowry Baden, Mark Haworth-Booth, Bernard Lamarche-Va, Connie WILSON (Book Design)
signed
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI (ed.)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
Morten ANDERSEN
Ed RUSCHA, Margit Rowell (ed.)
Joel STERNFELD
Mitch EPSTEIN
signed
David BAILEY
Klaus METTIG
Michael SCHMIDT, Dietmat r Elger (Interview mit Michael Schmidt)
Michael SCHMIDT, Thomas Weski (ed.), Chris Dercon (text)
André KERTÉSZ, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Keizo KITAJIMA
Daido MORIYAMA, Benjamin DIGUERHER (Book Design)
Bruce DAVIDSON, Duncan WHITE (Book Design)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.)
Guy TILLIM
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Fred HERZOG, Felix Hoffmann (ed.), NAROSKA (Book Design)
Pentti SAMMALAHTI (photos, text, design), Kristoffer Albrecht (ed., text), Finn Thrane (text)
Walker EVANS, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker EVANS, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
Anders PETERSEN
Christer STRÖMHOLM
Michal LUCZAK, Andrzej Kramarz (design concept), Ania NALECKA (Tapir Book Design)
signed
Don HUDSON, Claire SCHWARTZ (Book Design), Maxime MILANESI (Book Design)
Krass CLEMENT, Camilla JÖRGENSEN (Book Design)
Krass CLEMENT, Camilla JÖRGENSEN (Book Design)
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
Anders PETERSEN, Patric LEO (Book Design)
Thomas HOEPKER
signed
Wolfgang TILLMANS
Matthias HERRMANN, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Thomas DEMAND, Andreas GURSKY, Ed RUSCHA, Stefan Gronert (ed., text), Diedrich Diederichsen (ed., text), Ralph Rugoff (ed., text)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Manfred PAUL, Uwe Kolbe (essay)
signed
Helga PARIS, Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (text), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)
Arwed MESSMER (ed.), Annett Gröschner, Carsten EISFELD (Book Design)
Fritz TIEDEMANN, Arwed MESSMER (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.), Florian
Boris BECKER (ed.)
Yukichi WATABE, LE BAL (ed.), Xavier BARAL (Book Design)
Doug RICKARD
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)
Daido MORIYAMA, Benjamin DIGUERHER (Book Design)