Robert FRANK
Peter BAUZA
Julie GLASSBERG
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Robert FRANK (photos), Laura Israel (dir.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Elliott ERWITT
Dougie WALLACE
Erik KESSELS, Francesco Zanot (ed., essay), Hans Aarsman (text), Simon Baker (ed., text), Sandra Phillips (ed.), text)
Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Rob HORNSTRA, Hans Loos, Arnold van Bruggen
signed
Barbara DOMBROWSKI
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Latif AL ANI, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (forword), Natacha HOFMAN (Book Design), Tim BISHOP (Graphic Design)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
André LÜTZEN, Ania Faas (text), Leonhard Emmerling (introduction)
Fyodor TELKOV, Comunidad de Madrid (co-ed.), UNDERBAU (Book Design)
Fosco Maraini, Thomas Kaiser (ed., text), Helmut Salzinger (text), Givanni Blumer (text, interview), Donald L. Philippi
Mathias Braschler, Monika Fischer, Jonathan Watts (preface)
Anthony Hernandez
Uwe Reichenberg, Joseph von Westphalen (foreword)
signed
Jutta BENZENBERG, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Cristina De Middel
Magnus Westerborn
Kirill Golovchenko, Misha Pedan (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Simone Settimo (photos, design), Michele Drascek (text), Massimo Calabria MATARWEH (Book Design)
signed
Werner Amann
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Ryuichi Ishikawa, Kimi Himeno (ed.)
signed
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Rob Hornstra
Ying Ang, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
signed
Leopoldo Pomés (Pomes), Pepe Font de Mora (text)
Christer Strömholm
Cedric Van Turtelboom, Jean-Marc Bodson (text)
signed
Rosalind Fox Solomon
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Liz Johnson Artur
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Yoshikatsu Fujii
signed
Sergiy Lebedynskyy & Vladyslav Krasnoshchok, (=SHILO group), FLUUT (Book Design)
Paolo Woods, Gabriele Galimberti, Nicholas Shaxson (essay)
signed
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Jo Ractliffe, Patricia Hayes (text)
Cristina De Middel
Patryk Karbowski, Krzysztof Pijarski (text)
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Francois Mouries, Sergio Chejfec (text)
signed
Chris KILLIP
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Angeniet Berkers
signed
Wytske van Keulen
David Mocha
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Sebastian Mölleken
Dmitry Lookianov
signed
Aleksey Myakishev
Beatrice Minda, Ulrich Pohlmann (text), Richard Wagner (essay)
Birthe Piontek
Roswitha Hecke, Joachim Sartorius (text)
David Goldblatt
Beatrice Minda, Asghar Farhadi (text), Pooya Ghoddousi (text) & Shahrnush Parsipur (text)
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Rafal Milach
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
André LÜTZEN, Leonid A. Klimov
Bruce Davidson
Robert FRANK
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
CHARGESHEIMER, C. Hargesheimer, Heinrich Böll (ed., text)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed., Neuauflage)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.)
Alejandro Cartagena
signed
Nadav Kander, Will Self (text)
Shift Photoproject, Kadj Oman (text), Djenna Wehenpohl (text)
Danila Tkachenko
signed
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (preface)
signed
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Damien Poulain (ed.)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.), Andrew SLOAT (Book Design)
Damien Poulain (ed.)
Txema Salvans, Martin Parr (text), John Carlin (text)
Vitus Saloshanka
Vitus Saloshanka, Celina Lunsford (ed.)
signed
Misha Kominek
Andreas Weinand
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Henry Wessel
Hajime Kimura
signed
Tom Wood
Hasse Persson (ed.), Urs Stahel (ed.)
Paolo Woods, Robert Arnaud
signed
Kursat Bayhan, Mary Ellen Mark (preface)
Koji Onaka
signed
Fazal Sheikh
Rob Hornstra
Katharina Hesse, Lara Day
signed
Evzen Sobek
signed
Ahlan Shibli
Emile Hyperion Dubuisson, Boris Mikhailov (Foreword)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (ed.)
Boris Mikhailov
Chris KILLIP
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Cristóbal Hara
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Keisuke Nagoshi
Ernest Cole
Richard Pak
signed
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
David Goldblatt
David Goldblatt
David Goldblatt
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Chauncey Hare
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
JH Engström (Engstroem)
signed
Arata Dodo
signed
Nicola Lo Calzo
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Keizo Kitajima
Rafal Milach
Axel Hoedt
Daniel Blaufuks
Filipe CASACA, Mingyu Wu (text)
signed
Elliott Erwitt
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK, Ute Eskildsen (Ed.)
Boris Mikhailov, Adrian Searle (Foreword)
Boris Mikhailov, Inka Schube (ed.)
Carl DE KEYZER, John Lagae
Pentti SAMMALAHTI, Kristoffer Albrecht (ed.)
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
Michal Luczak
signed
Martin Bogren
Matthias Aschauer, Kris STEIZINGER, Simon WALTERER (Book Design)
Krass CLEMENT, Jeffrey Ladd (ed.), Rune Gade (essay)
Arianna ARCARA, Luca Santese
Don Hudson
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Cristóbal Hara
Peter De Ru, Lotta Jonson (Text)
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Italo MORALES, Francesco VEDOVATO (Book Design)
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Tomasz Gudzowaty, Witold Szablowski (text)