Andrea MODICA, Teresa PIARDI (Book Design)
Per L-B NILSSON, Östlind (text), Petter ANTONISEN (Book Design)
Gunnar SMOLIANSKY, Gunnar D. Hansson (preface)
Ed TEMPLETON, Deanna TEMPLETON
August SANDER, Susanne Lange (essay), Gabriele Conrath-Scholl (ed., essay)
August SANDER, Gabriele Conrath-Scholl (ed, text)
August SANDER, Gabriele Conrath-Schioll (ed., text)
Roger BALLEN, Wim VAN SINDEREN (essay)
Laurence RASTI (photos, design), NEO NEO (book design)
Takashi HAMAGUCHI
Max PINCKERS
Sanlé SORY, Sébastien GIRARD (Book Design, ed.)
signed
Luca ZANETTI, Anamaria Bedoya Builes (text). Afredo Molane (text)
Mattia VACCA (photos), Emanuele AMIGHETTI (photos), Philip Di Salvo (ed.), Contributors: Luigi Mastrodonato, Andrea Quadroni, Alessandro Ronchi, Marco Bernardi, Stefania Guerra., Giovanni Egeo MARCHI (Art dir.)
Claude NORI
Steve McCURRY, William Dalrymple (text)
Martin ERRICHIELLO & Filippo MENICHETTI, Vittorio Iervese (text), Marcello Anselmo (text), Nicholas POLLI (Book Design)
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text), Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Ethan RAFAL
signed
Ed TEMPLETON
signed
Hank O'Neal (ed.)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Morten BO, Garde Carl Frederik (text)
Pierre CROM, Eva Cukier (text)
Erich LESSING, Alistair Crawford (ed.), Angelica Bäumer (text), Davis Hermges (text)
Lin Yu CHIH (photos), Carlo Levi (texts), Matilde Vittoria Laricchia (copywriter), Valentino BARACHINI (Book Design)
Sven MARTSON, John T. Hill (afterword), Claudia Roth (preface), Richard REISEN (Book Design)
Annette HAUSCHILD, Nadine Barth (ed.), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Hayahisa TOMIYASU
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Luca ZANETTI (photos, text), Anamaria Bedoya Builes (text), Alfredo Molano (text)
Thomas KERN (photos, text), Nadine Olonetzky (ed.), Georg Brunold (text), Yanick Lahens (text), Hi-Visuelle Gestaltung (Book Design)
Ludovic BALLAND (photos, design), Brice Matthieusent (preface), Rahel OBERHUMMER (Book Design)
Alex MAJOLI
Natalia Brizuela (ed.), Jodi Roberts (ed.)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
William GEDNEY, Gilles Mora (ed., text), Margaret Sartor (text), Lisa McCarty (text)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Francois Barré (text), Francois Hébel
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Zoltán JÓKAY, Thomas Knubben (ed., text), Claudio Hils (ed., text), SCHÜTTE (Book Design)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
Erich GRISAR, Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefan Mühlhofer (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Andrea Zupancic (ed.)
Emil / Emilem FAFEK, Ondrej Neff (introduction), Vytiskla SVOBODA (Book Design)
Veejay VILLAFRANCA, Teun VAN DER HEJDEN (Book Design)
signed
Erich LESSING, George Korad (text), Francois Kejto (text), Nicholas Bauqueta (text)
Margaret BOURKE-WHITE, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
Tom WOOD, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Richard BILLINGHAM, Jeffrey Ladd (ed., text),, Charlotte Cotton (text)
Paul GRAHAM, Jeffrey Ladd (ed., text), David Chandler (text)
David GOLDBLATT (photos, introduction), Jeffrey Ladd (ed., text), Joanna Lehan (text)
Meinrad SCHADE, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Yutaka TAKANASHI, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (text), Gozo Yoshimasu (text)
Stephan VANFLETEREN, David Van Reybrouck (text)
Gerard Petrus (G.P.) FIERET, Violette Gillet (text), Francesco Zanot (text), Hripsimé Visser (text), Wim van Sinderen (text)
Christian VAN DER KOOY (photos, text), Anastasiia (text), Iris Sikking (ed.), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Arturo SOTO, Kevin Coleman (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Rudolf Holtappel, Bernd und Hilla Becher, Joachim Brohm, Jitka Hanzlová, Stiftung Situation Kunst (ed.), Silke von Berswordt-Wallrabe (text), Maria Spiegel (text,) Heinz Liesbrock (text), Irina Lammert, Saskia Helena KRUSE (Book Design)
Ursula ARNOLD, Arno FISCHER, Evelyn RICHTER, Jeanette Stoschek (ed.), Patricia Werner (ed.)
Peter DEKENS (photos, concept, text), Dirk De Wachter (preface), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Gian BUTTURINI, Martin Parr (ed., text), Allen Ginsberg (text)
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
Hosam KATAN (photos, text), Anne Marie Beckmann (text), Mohammed al-Khatib text), Hassan Katan (text), Mohammed Khair Hak (text), Carsten Stormer 8text), Loreen LAMPE, Hosam KATAN, Sebastian MOOCK (Book Design)
Christoph Schaden (ed., text), LVR-Landesmuseum Bonn, Adelheid Komenda (text), Gerald Schröder (text), Mona Schubert (text), Peter KRÜLL (Buchgestaltung)
Barbara KLEMM, Andreas Rossmann
Barbara KLEMM, Andreas Rossmann (text)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Bieke DEPOORTER, Ruth Vandewalle (ed.), MEVIS & VAN DEURSEN (book Design)
signed
Rob HORNSTRA, Hans Loos (text), Arnold van Bruggen (text), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Rob HORNSTRA, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Benoît/ Benoit FOUGEIROL, Jean-Christophe BAILLY (text), Jérôme Saint-Loubert BIÉ (Book Design)
signed
Bertien VAN MANEN, Stephen Gill (ed.)
Axel Völcker (ed.), Julia Boek (ed., text), Enno Kaufhold (text)
Zoe STRAUSS
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Krass CLEMENT (photos, ed.), Dan MOGFORD (Cover design)
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Clement Chreoux (ed.), Michel Frizot (text)
Chris STEELE-PERKINS, Richard Smith (text)
Mimi MOLLICA, Roberto Scarpinato (foreword), Sean O' Hagan (afterword)
Graciela ITURBIDE
Katja STUKE, Oliver SIEBER, BöhmKobayashi (Book Design)
signed
Wiktoria WOJCIECHOWSKA
Miron ZOWNIR (photos, text), Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text)
signed
Klaus Albrecht Schröder (ed.), Walter Moser (ed., text), Philippe Garner (text), Roland Fischer-Briand (text), Gabriele Jutz (text), Thomas Seelig (text), Astrid Mahle (text)r, Anna Hanreich (te, Manuel RADDE (Book Design)
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Thomas HOEPKER, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Stefano CARNELLI, Monica Sassatelli (essay)
Thomas HOEPKER (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Esther HESSING, Sophieke Thurmer (text), Rob VAN HOESEL & Carel FRANSEN (Book Design)
Mikhael SUBOTZKY, Anthea Buys (essay), Shawn O'Toole (essay)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Pieter HUGO, Ralf Beil (ed., text), Uta Ruhkamp (text)
Pieter HUGO, Ashraf Jamal (text)
Kicki LUNDGREN, Susan Parr (text), Gösta FLEMMING (Book Design)
signed
Clemens FANTUR, Studio LINDHORST-EMME (Book Design)
Giulio RIMONDI (photos, text), Christian Caujolle (ed., text)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Greg GIRARD, Leo Rubinfien (introduction), William Gibson (foreword), Gilbert LI (Book Design)
Paul KRANZLER, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.), Markus Binder (text), BUCHEGGER (Book Design)
Michael SCHMIDT, Wolfgang ELEMS, Ursula KELM, Ulrich GÖRLICH, Gundula SCHULZE ELDOWY, Florian Ebner (ed., text) , Felix Hoffmann (ed., text), Inka Schube (ed., text) Thomas Weski (ed., text), Ute Eskildsen (text), Carolin Förster (text), Christine Frisinghelli (text), Virginia Heckert (text), Klaus Honnef (text), Jörg
Lisa Diandra KRUEGER
Alec SOTH
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Maximilian Stejskal (photos, texts), Marie-Isabel Vogel (ed., text), Alain Rappaport (ed., text), Prill Vieceli CREMERS (Book Design)
Cole BARASH
E.O. (Emil Otto) HOPPÉ
David GOLDBLATT
Pieter HUGO
signed
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Maryam ZANDI, Hossein FILIZADEH (Biook Design)
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Kazuyuki Kawaguchi, Hara KOICHI (Book Design)
signed
Yasuhiro Ogawa, Katsuya KATO (Book Design)
Marcus BLEASDALE, John Le Carré (foreword), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Miron ZOWNIR, Lydia Lunch (text)
Jacob Aue SOBOL, Finn Thrane (intro), Camilla JORGENSEN (Book Design)
signed
Jacob Aue SOBOL, Sun Hee Engelstoft (ed.)
Claudia HEINERMANN, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Dennis HOPPER, Petra Giloy-Hirtz (ed.), Giloy-Hirtz (ed.)
Deanna TEMPLETON, Ed TEMPLETON (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Ed TEMPLETON (photos, design), Cyrielle MOLARO (Book Design)
signed
Vicente PAREDES, Cristina De Middel (ed.), Natalia TROITINO (Book Design)
Anders PETERSEN
signed
Kirill GOLOVCHENKO, Christian Gaujolle (text), Ed BLUME (Book Design)
Elena ANOSOVA
Christian REISTER, Calin KRUSE (Book Design)
signed
Antanas SUTKUS, Gintaras Cesonis (ed.), William A. Ewing (preface), Tom MRAZAUSKAS (Book Design)
Miron ZOWNIR, Jana Fuchs (ed.), Kateryna Mishchenko (text), Katharina KÖHLER & Wolfgang SCHWÄRZLER, Spector Bureau (Book Design)
Miron ZOWNIR, Jana Fuchs (ed.), Kateryna Mishchenko (text), Katherina KÖHLER & Wolfgang SCHWÄRZLER, Spector Bureau (Book Design)
William EGGLESTON
Lois HECHENBLAIKNER
Lois HECHENBLAIKNER, Armin KNILEY
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
George GEORGIOU
signed
Otto SNOEK, Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
Matsutani Tomomi, Takeshi NAKAMURA (Book Design)
Martin PARR, Robert Cook (foreword)
Miron ZOWNIR (photos, design), Claudio PFEIFER (Book Design)
signed
Tod PAPGEORGE, Thomas Zander (ed.)
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Martin PARR
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Reinhold Mißelbeck (ed., text), Karl Pawek (text), L. Fritz Gruber (text)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Angelika Muthesius (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed,)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius WIRDEIER (ed. Neuauflage)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Kate NOLAN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Émeric LHUISSET, Pierre ROUSTEAU (Book Design)
Vasantha YOGANANTHAN, Rémi Coignet (text), Capucine MERKENBRECK, Chloé TERCÉ (Book Design)
CHARGEHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Heinrich Böll (text)
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Mary Ellen MARK
Boris MIKHAILOV
Diane ARBUS, Ruth-Marion BARUCH, Jerry BERNDT, Bruce DAVIDSON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Danny LYON, Gary WINOGRAND, Ernest WITHE, Andy Grundberg (ed.), Diane Arbus (text), Deborah Klochko (text)
Tamiko NISHIMURA, Hirashima Akihiko (text)
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Ilkin Huseynov
Pierre LIEBHAERT
Tobias ZIELONY, Prill VIECELI (Book DEsign)
Thomas SAUVIN
signed
Carlos SPOTTORNO, Ramon Reverte (ed.), Juan Valbuena (ed.), Jaime NARVÁREZ (Book Design)
Joakim ESKILDSEN, Cia Rinne (Co-Author), Günter Grass (Preface)
Michael WOLF, Boris von Brauchitsch (Essay)
Donovan WYLIE
Sibylle BERGEMANN, Ute & Werner MAHLER, Harald HAUSWALD, Maurice WEISS, Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (text), Wolfgang Kil (text), NARIOSKA (Book Design)
Lois Conner, Toshiya (Toshi) MASUDA (Book Design)
Gordon PARKS, James VAN DER ZEE, Eve ARNOLD, Alice ATTIE, Cornell CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, Richard AVEDON, Dawoud BEY, Chester HIGG, Thelma Golden, Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text), Elisabeth Alexabnder (text), Dr. Henry Louis Gates, Jr. (text)
Gunnar SMOLIANSKY, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Tamar Garb (ed.), David GOLDBLATT, Santu MOFOKENG, Guy TILLIM, Pieter HUGO, Zwelethu METHETHWA, Berni SEARLE, Jodi BIEBER, Terry KURGAN, Zanele MUHOLI,
Okwui Enwezor (ed.), Colin Richard (essay)
Okwui Enwezor (ed.), Seydou KEITA, Malick SIDIBÉ, J.D. Okhai OJEIKERE, Rotimi FANI-KAYODE, Santu MOFOKENG, August SANDER, Bernd und Hilla BECHER
Nina POPPE
Nina POPPE
Taiji MATSUE, Minoru Shimizu (interview with Taiji Matsue), Shin AKIYAMA & Ayako TSUTSUMI (Book Design)
signed
Bertien VAN MANEN, Stephen Gill (ed.)
signed
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Willy Ronis, Markus Müller (ed.)
Trine Søndergaard (Sondergaard), Nicolai Howalt, Rasmus KOCH (Book Design)
signed
Trine SøNDERGAARD (SONDERGAARD)
signed
Trine SøNDERGAARD (SONDERGAARD), Winther Grafik (Book Design)
Andrea DIEFENBACH
Hans CITROEN, Barbara STARZYNSKA, Kathrien VAN DER EERDEN (Book Design)
Hans Citroen, Barbara Starszynska, Kathrien VAN DER VEERDEN (Book Design)
Pepa HRISTOVA, F.C. Gundlach (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Stephanie STEINKOPF (photos, design), Jens Thomas (text), Maria ROEWER (Book Design)
signed
Sibylle FENDT, Zoltán Jókay (texts), Julia-Sophie KUON (Book Design)
signed
Walker EVANS, Dorothea LANGE, Arthur ROTHSTEIN, Jack DELANO, Gordon PARKS, Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (ed.)
Bertien VAN MANEN
Antonio M. Xoubanova, Luis Lopez (text)
Robert FRANK
Tom WOOD, Manfred Heiting (ed.), Padraig TIMONEY (Book Design)
Jim GOLDBERG
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Melissa CATANESE
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
Anders PETERSEN, Patric LEO (Book Design)
Hannah MODIGH, Billy Edd Wheeler (forword), Johan LINDBERG (Book Design)
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed
Jan BRYKCZYNSKI, Michal LUCZAK, Rafal MILACH, Adam PANCZUK, Agnieszka RAYSS (= Fotografen-Kollektiv SPUTNIK), Copernicus Science Centre (ed.), Krzysztof Koehler (text), Dawid Bienkowski (text), Michal Walczak (text), Zuza Rudzka (text), K, Ania NALECKA / TBD (Book Design)
Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (text), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)