Robert ADAMS
Takuma NAKAHIRA (photos, ed.), Yutaka TAKANASHI (photos, ed.), Daido MORIYAMA (photos), Koji Taki (text, ed.), Takahiko Okada (text, ed.)
Daido MORIYAMA, Shuji Terajama (text), Yutaka Kambanashi (ed.), Satoshi MACHIGUCHI (Book Design), Minori ASADA (Book Design)
signed
August SANDER, Wolfgang Kemp (text)
August SANDER, Susanne Lange (essay), Gabriele Conrath-Scholl (ed., essay)
Masao GOZU
Allan SEKULA, Laleh Khalili (introduction)
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text), Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Hank O'Neal (ed.)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Ralph GIBSON
Michael SCHMIDT
Michael SCHMIDT, Stiftung für Fotografie und Medienkunst (ed.), Archiv Michael Schmidt (ed.), Einar Schleef (text), Janos Frecot (text), Karin Schmidt (text), Thomas Weski (text)
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Heinrich RIEBESEHL, Jörg Krichbaum (ed., text), Hartmut BRÜCKNER (Book Design)
Nobuyoshi ARAKI, Inga Graeve-Ingelmann (ed., text), Yasufumi Nakamori (text), Koji Taki (original essay)
Stephan VANFLETEREN, David Van Reybrouck (text)
Adam BROOMBERG, Oliver CHANARIN
Nobuyoshi ARAKI, Koji Taki (original essay)
Robert FRANK
Michael SCHMIDT, Stiftung für Fotografie und Medienkunst (ed.), Archiv Michael Schmidt (ed.), Einar Schleef (text), Janos Frecot (text), Karin Schmidt (text), Thomas Weski (text)
Jakob TUGGENER
Koji ONAKA, Yasunori Hoki (ed.)
signed
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Peter PILLER, Christoph Keller (ed.)
signed
Giacomo BRUNELLI, Alison Nordström (foreword)
signed
Alec SOTH
signed
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Henri CARTIER-BRESSON, Vera Feyder (text), André Pieyre de Mandiargues (text)
Peter FRASER, Michael Mack (ed.)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Masahisa FUKASE, Akira Hasegawa (original afterword), Tomo Kosuga (new text)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Heinrich RIEBESEHL, Peter Sager, Ulrike Schneider
Robert A. Robinson, David Campany (preface), Frode Grytten, Dan Young
David GOLDBLATT
Josef / Joseph KOUDELKA, John Szarkowski (preface), Will Guy (text)
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Yoshikatsu FUJI (photos, design), Yumi GOTO (Book Design), Jan ROSSEEL (Book Design)
signed
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Johan VAN DER KEUKEN, Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
Alec SOTH
Josef / Joseph KOUDELKA
Henri CARTIER-BRESSON, Clément Chéroux (essay)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed., Neuauflage)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius WIRDEIER (ed. Neuauflage)
Kurt Dingelstedt (text), Jens Ehrhardt (text), Christiane Dr. Stahl (text)
Johan VAN DER KEUKEN, Willem Van Zoetendaal (ed., Book Design)
Daido MORIYAMA
signed
Zofia RYDET, Zofia Rydet Foundation (ed.), Wojciech ZAMECZNIK (Book Design)
Daido Moriyama
Brassai, Sylvie Aubenas (Ed.), Quentin Bajac (ed.), Gyula Halasz Brassai (ed.)
Gilbert & George
signed
August SANDER, Susanne Lange (text), Gabriele Conrath-Scholl (text)
Issei SUDA
signed
Lewis Baltz (photos, design), Wolfgang Scheppe (text), Bernard FISCHER (Book Design)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Luigi GHIRRI, Francesco Zanot (essay)
Christian PATTERSON
signed