Aglaia KONRAD, Willem Oorebeek (ed., text)
Keiichi TAHARA, Philippe Thiebaut (text), Bruno Girveau (text), Julie VAN DER ROPP (Cover Design)
Peter BIALOBRZESKI, Ariel Hauptmeier (text)
Peter BIALOBRZESKI, Henning Sußebach (foreword), Andrea RAUSCHENBUSCH (Book Design)
Ken SCHLES
signed
Gerry JOHANSSON (photos, text), Göran Rosenberg (essay)
Gerry JOHANSSON, Greger Ulf NILSSON & Henrik NYGREN (Book Design)
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Peter BIALOBRZESKI
Ingar KRAUSS
Ingar KRAUSS, Vince Aletti (foreword), Ulf Erdman Ziegler (text), Marvelli Gallery (ed.), Suzy Shammah (ed.)
Helen Speelman (ed., text), Richard Hardiman (ed., text), Eric Matsson (coloration), Edith Yantiss (coloration)
Dirk FISCHER (photos, design), Christina Lütgen (text), Jan Eric LUKOSCHAT (Book Design)
Helen LEVITT, Geoff Dyer (introduction)
Liza AMBROSSIO (photos, text), Laura González-Flores (text), Alfredo DE STEFANO (Book Design)
signed
Dirk ALVERMANN, Christoph Danelzik-Brüggemann (ed.), Thomas Wiegand (text)
Erik KESSELS (ed., Book Design), Christian Bunyan (text)
Michael WOLF, Harald Maass (text)
signed
Martin PARR, Rogelio Villareal /text), Nick BELL + Matt WILLEY (Book Design)
signed
Martin PARR, Izzedin Calislar (text), Esen KAROL (Book Design)
Martin PARR, Ivana della Portella (ed.), Barringer Fifield (ed.), Daniele GENCHI (Book Design)
signed
Martin PARR, Johan Croneman (text), Greger NILSON (Book Design)
signed
Martin PARR
Aleksandr RODCHENKO, Alexander Lavrentjev, Michael DITTER + Peter FEIERABEND (Book Design)
CHARGESHEIMER, Heinz HELD, Hans JESSE, Werner KOEP, K. KUHNT, D.BALKHAUSEN, Rolf PRETZ, Hans REUTER, Johann Jakob Hässlin (text)
August SANDER, Gunther Sander (ed.), Alfred Döblin (text), Dr. Heinz Frotscher (text)
Erik SCHWARZ, Thomas Plum (ed.)
Boris BECKER, Andy Lim (ed.)
signed
Koji ONAKA, Mikiko Kikuta (ed.), Aki Kusumoto (ed.)
Koji ONAKA
signed
Koji ONAKA, Hiroshi Okada (ed.), OMNI-TRAX (Book Design)
signed
Koji ONAKA, Hajime HASHIMOTO (Book Design)
signed
Koji ONAKA, Takahashi Kunihiro (ed.), Hashimoto HAJIME (Book Design)
signed
Carl Haenlein (ed.), Gerhard Glüher (text), Suzanne E. Pastor (text)
Stefan CANHAM, Gösta Diercks (essay), Hannes WANDERER (Book Design)
Iwao YAMAWAKI, Ingrid Sischy (foreword), Gerhard STEIDL (Book Design)
Viviane SASSEN, Shigeo Goto (ed.), Sawako Fukai (ed.), Yoshihisa TANAKEA (Book Design)
Viviane SASSEN, Shigeo Goto (ed.), Sawako Fukai (ed.), Yoshihisa TANAKA (Book Design)
signed
Taiji MATSUE, Peter Dering (text), Bettina Paust (text), VERB (Book Design)
Xavier RIBAS, Claudia Faus (ed.), Bettina Moll (ed.), Clara Plasencia (ed.), Hermanos BERNGUER 8Book Design)
Viktor KOLÁR, Jan Balabán (text), Kate Bush (te≈t9, Petr Volf (text)
signed
Vanessa WINSHIP, Carlos Martín García (text), Neal Ascherson (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text), Juan Goytisolo (text), Juan Antonio MORENO (Book Design)
Karl BLOSSFELDT, Rolf Sachsse (ed., text), Angelika Taschen (ed.)
Guido GUIDI, Antonello Frongia (text), Andrea Simi (text)
signed
Rolf Georg BITSCH, A. LINGSCHEID, S. MARTIN, K. OXENIUS, J.-P. PLISSON, Christel PLÖTHNER, B. D. SANDERS, St. SCHMITZ, S. WAGNER, M. WEGENE, Wille Reiter (ed., text), Eusebius WIRDEIER (ed., photos), Jürgen Becker (text), H.-J. Nick Berk (text), Bläck Fööss (text), Reinold Louis (text), Günter Mahlke (text), Wolfgang Oelsner (text),
Jean-Marc CAIMI, Valentina PICCINNI, Maria Teresa Salvazi (text)
Guido GUIDI, Jason FULFORD, Gregory HALPERN & Viviane SASSEN, Paul SCHIEK (Art Direction & Design) and Lester ROSSO
Will STEACY, Tom Steacy & the current and former staff of The Philadelphia Inquirer
David LACHAPELLE, Yokoo TADANORI (Book Design)
Takuma NAKAHIRA (photos, ed.), Yutaka TAKANASHI (photos, ed.), Daido MORIYAMA (photos), Koji Taki (text, ed.), Takahiko Okada (text, ed.)
Valery FAMINSKY, Arthur Bondar (publisher), Irina Chmyreva (ed.), Alexej Polikanov (photo ed.), Konstantin Eremenko (Book Design)
Todd HIDO, Alexander Nemerov (text)
August SANDER
Krass CLEMENT, Simon Lautrop, Jorgen Haugen Sorensen
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann), Beaumont-Maillet (ed.)
Morten BO, Garde Carl Frederik (text)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Bien-U BAE, Wonkyung Byun (text), Thomas Wagner, KOMA AMOK (Book Design)
Lin Yu CHIH (photos), Carlo Levi (texts), Matilde Vittoria Laricchia (copywriter), Valentino BARACHINI (Book Design)
Gerry JOHANSSON, Robert ADAMS (foreword), Greger Ulf NILSSON (Book Design)
Ulrich WÜST, Bernd Heise (ed.), Matthias Flügge (text)
Robert FRANK
Nobuyoshi ARAKI
Walker EVANS, John Szarkowski (essay)
Luigi GHIRRI, James Lingwood (ed.)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
Zoltán JÓKAY, Thomas Knubben (ed., text), Claudio Hils (ed., text), SCHÜTTE (Book Design)
Lotte JACOBI, Otto Steinert (ed., curator, foreword, cover picture), Ute Eskildsen (ed., curator), Hellmuth Karasek (text), Inge OSSWALD (Book Design)
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
Stephan VANFLETEREN
signed
Jananne AL-ANI, Luc DELAHAYE, Harun FAROCKI, An-My Lê, Paola DE PIETRI, Walid RAAD, Jo RACTLIFFE, Till ROESKENS, Eyal WEIZMAN, Donovan W, Diane Dufour (ed.), Jean-Yves Jouannais (ed.)
Margaret BOURKE-WHITE, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
Roman BEZJAK, Inka Schube (ed., text), Till Briegleb, (text), Christian Raabe (text), Mario BIEHS, Sabine SCHMIDTPETER (Book Design)
Laszlo MOHOLY-NAGY, Andreas Haus (ed., text)
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Dmitri BALTERMANTS, Olga Sviblova (text)
Jungjin LEE
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Nobuyoshi ARAKI, Koji Taki (original essay)
Rudolf HOLTAPPEL, Bernd und Hilla BECHER, Joachim BROHM, Jitka HANZLOVÁ, Stiftung Situation Kunst (ed.), Silke von Berswordt-Wallrabe (text), Maria Spiegel (text,) Heinz Liesbrock (text), Irina Lammert, Saskia Helena KRUSE (Book Design)
Ursula ARNOLD, Arno FISCHER, Evelyn RICHTER, Jeanette Stoschek (ed.), Patricia Werner (ed.)
Peter DEKENS (photos, concept, text), Dirk De Wachter (preface), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Robert ADAMS, Derek BENNETT, Joachim BROHM, David GOLDBLATT, Candida HÖFER, Miyako ISHIUCHI, Ute KLOPHAUS, Karl C. KUGEL, Boris MiIKHAI, Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Oliver SIEBER
Jakob TUGGENER
Nicolò DEGIORGIS (ed.)
Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Mattie Boom (ed., text), Hans ROOSEBOOM (ed., text), Saskia Asser (text), Steven F. Joseph (text), Martin Jürgens (text), Irma BOOM (Book Design)
Kunstmuseum Wolfsburg (ed.), Antonín Dufek (text), Björn Egging (text), Ivo Kranzfelder (text), Ulrich Pohlmann (text), Bernd Stiegler (text)
Nina KORHONEN, Gösta Fleming (ed.), Agneta Klingspor (text), Greger Ulf NILSON + Lars LILJENDAHL (Book Design)
signed
William EGGLESTON, Hervé Chandès (curator)
Björn PRETZEL, Sven FENNEMA, Phéline Fennema (texte)
signed
Axel HÜTTE, Beat Wismer (ed., text), Ralph Goertz (ed., text), Thomas A Lange (texdt)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Oliver SIEBER, Peter Lindhorst (intro)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Michael WOLF, Hannes Wanderer (ed.)
Hans HANSEN, Ute Eskildsen (ed.)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poem)
Jürgen NEFZGER, Jutta Herden (text), Ulrich Pohlmann (text)
Thom & Beth ATKINSON, David Chandler (afterword)
Greg GIRARD, Jörg Colberg (essay), Misha KOMINEK (Book Design)
Michael SCHMIDT (ed., design), Erika Bräuel (ed.), Friedrich Voss (preface), Günter PILARSKI (Book Design)
Anke Fesel (ed.), Chris Keller (ed.)
Peter VAN AGTMAEL, Olivia ARTHUR, Dominic NAHR, Moses SAMAN
Marten (Mårten) LANGE
William KLEIN, John Heipern (foreword)
Moritz Neumüller (ed., text), Lesley A. Martin, Markus Schaden, Frederic Lezmi, Martin Parr, Horacio Fernández, Ryuichi Kaneko, Gerry Badger, Erik Kessels, Irene de Men, CCCB, Fundació Foto Colectania (ed.)
Frank GOHLKE, Peter Galassi (ed.)
Peter FRASER, Michael Mack (ed.)
Peter FRASER
signed
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text), Bernard FISCHER, (Book Design), Simon JOHNSTON (Cover Design)
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Nina KORHONEN, Marie Lundquist (text), Patric LEO (Book Design)
signed
Masahisa FUKASE, Michitaka Ota (ed.), Katsuya KATO (Book Design)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Gottfired BALTUS, Carolin SCHÜTEN, Uta BIEL, Thomas HEBLER, Piotr SARAD, Gerd FINGER, Philipp Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Kröpelin (ed.) Carolin Schüten (photo ed.), Thomas HEBLER (Book Design)
Werner MANTZ, Reinhold Mißelbeck (ed.)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Greg GIRARD, Leo Rubinfien (introduction), William Gibson (foreword), Gilbert LI (Book Design)
Christopher ANDERSON, Bethany POWELL & José Luis LUGO(BookDesign)
signed
Fosco Maraini, Thomas Kaiser (ed., text), Helmut Salzinger (text), Givanni Blumer (text, interview), Donald L. Philippi
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Andreas GURSKY, Candida HÖFER, Axel HÜTTE, Thomas RUFF, Thomas STRUTH, Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Germaine KRULL, Michel Frizot (ed., text)
Tom HUNTER, Michael Rosen (text), Geoff Dyer (text), Ben WEAVER (Book Design)
Sibylle BERGEMANN, Irene Runge (text), Hans-Joachim SCHAUSS (Book Design)
Jeff WALL
Franz ROH, Virginia Heckert (text), BOXER (Book Design)
Claude CAHUN, Jennifer Miundy (text), Francois Leperlier (afterword)
Emil SCHULTHESS, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Hans-Christian SCHINK, Simone Förster (ed.), Ulrike Bestgen (ed., text), Wolfgang Holler (ed.), Walter Smerling (ed.), Thomas Weski (text), T. O. Immisch (tex, Severin WUCHER (Book Design)
Sibylle BERGEMANN, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Franz ROH, Felix Zdenek (ed.), Deichtorhallen Hamburg (ed.), Sabina Mlodzianowski (text)
Lee FRIEDLANDER
Andreas GURSKY, Martin Henschel (ed., text)
Andreas GURSKY, Udo Kittelmann (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text), Michael DE MAIZIÉRE (Book Design)
Lothar Bernd und Hilla BECHER, Thomas STRUTH, Candida HÖFER, Thomas RUFF, Andreas GURSKY, Jörg SASSE, Laurenz BERGES, Elger ESSER, Simo, Lothar Schirmer (ed.), Stefan Gronert (text)
Götz DIERGARTEN, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions), Verena GERLACH (Book Design)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee FRIEDLANDER, Emily Neff (text)
Amak Mahmoodian
Todd HIDO
Richard ROTHMAN
Taiyo ONORATO, Nico KREBS, Stanislav LEM (essay), Megi ZUMSTEIN and Claudio BARANDUN (Book Design)
Paul GRAHAM
Krass CLEMENT
Mark STEINMETZ
signed
Boris MIKHAILOV, David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Harry CALLAHAN, Grant Arnold (ed.), John Pultz
Boris MIKHAILOV, Urs Stahel (text), Jekaterina Dyogot (text), Anne von der Heiden (text), Michael Schischkin (text), Inka Schube (text), Helen Petrov
Josef / Joseph KOUDELKA
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
Pieter VAN DEN BOOGERT, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijden's Karwei (Book Design)
William Eggleston
Chad Moore
Gregory HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Stephen GILL, Jon Ronson (essay)
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Takashi HOMMA, Francesco Zanot (ed.), Fabrizio RADAELLI (Book Design)
Sofia BORGES
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Peter VAN AGTMAEL
Takashi HOMMA
Gerry JOHANSSON
Petra WITTMAR, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Max PENSON, Ildar Galeyev (ed.), Miron Penson (ed.)
Simon Baker (ed.), Shoir Mavlian (ed.)
Erik KESSELS (ed.), Fabienne FELTUS (Book Design)
signed
Heinz Hajek-Halke
Graciela ITURBIDE
Graciela ITURBIDE, Roberto Tejada (preface), Alfredo López Austin (epilogue)
Paulo NOZOLINO
Viviane SASSEN, Moses Isegawa (text), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
signed
Robert KNOTH & Antoinette DE JONG, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
Marcus BLEASDALE, John Le Carré (foreword), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Jan ROSSEEL, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Gerry JOHANSSON, Leonardo SONNOLI (Book Design)
Gerry JOHANSSON, Greger Ulf NILSSON (Book Design)
Charlotte PLAYER, Damien POULAIN (Book Design)
Bruce WRIGHTON
Lewis BALTZ
Claudia HEINERMANN, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Masaru TATSUKI, Satoshi SUZUKI (Book Design)
Ikuko SUZUKI, Hiroki MATSUI (Inner Design) & Kiyomi KANEDA (Cover Design)
signed
Alvin Langdon COBURN, Pamela Glasson Roberts (ed., text)
Boris MIKHAILOV, Francesco Zanot (text)
Annette BEHRENS, Christophe Busch (text), Raymond Frenken (text), Hans GREMMEN (Book Design)
signed
Michele TAGLIAFERRI, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Paddy SUMMERFIELD, Gerry Badger (essay)
Hajime KIMURA
Tommaso TANINI
Sam HARRIS, Eva-Maria Kunz (ed.), Uma HARRIS (Book Design)
Jon CAZENAVE (photos, design), Eloi GIMENO (Book design)
Nicole Delmes (ed.), Susanne Zander (ed.), Veit Loers (text) sowie Susanne Pfeffer (text)
Boris MIKHAILOV
Michael WOLF, Lam Yikl FEI
signed
Torbjörn / Torbjørn RODLAND
Torbjörn / Torbjørn RODLAND, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Roswitha HECKE, Joachim Sartorius (text)
Patrick Roegiers (ed.), Rene Magritte
Heinrich KÜHN, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text), Andreas PLATZGUMMER (Book Design)
Fabrizio ALBERTINI
signed
Jos JANSEN, Bas Haring (essay), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Jens LIEBCHEN, Helge SCHLAGHECKE (Book Design)
Max PAM, Titus NEMETH (Book Design for cover's claimshell)
signed
Thomas DEMAND, Karl Schlögel (text), Bart Lootsma (text), Karola Kraus (foreword), Naomi MIZUSAKI (Book Design)
Takashi HOMMA
signed
Salvi DANÉS, Carina GARRIDO (Book Design)
Krass CLEMENT
Karl-Heinz CHARGESHEIMER, Wolfgang VOLLMER, Reinhold Mißelbeck (ed.)
CHARGESHEIMER, Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Alejandro CARTAGENA
signed
Ruth VAN BEEK (ed.), Xavier Fernández FUENTES (Book Design)
signed
Anton KUSTERS
David HORNILLOS, Antonio Xoubanova (ed.), Eloi GIMENO (Book Design)
signed
Carlo MOLLINO, Armin LINKE (photos), Chris Dercon (ed.), Luca Cerizza (text), Beatriz Colomina (text), Kurt Forster (text), Wilfried Kuehn (text)
Todd HIDO
Peter BIALOBRZESKI
Marianne Rothen
Laia ABRIL
signed
Michael WOLF
Joana TORO, Estefania GONZÁLEZ, Guadalupe RUIZ, Karen Paulina BISWELL, Ana Maria RUIZ, Damien Poulain (ed.)
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Thekla EHLING, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (Book Design & Ills.)
signed
Letizia BATTAGLIA, Giuseppe Fava (text), Diego Mormorio (text), Michele Perriera (text), Franco Zecchin (text), Mario PELITI (Book Design)
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Christoph ENGEL, Knut GIELEN
Susan Meiselas
Mary Ellen MARK
Boris MIKHAILOV
Eric LUSITO, Francis Conte (introduction), Dewi LEWIS (Book Design, layout)
Yasuhiko UCHIHARA
Tomoyuki SAKAGUCHI
Walter HEYNOWSKI, Gerhard SCHEUMANN, Walter Hellmich
Roger BALLEN
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, Broomberg
Thomas DEMAND, Glenn d. Lowry (foreword), Roxana Marcoci (essay), Jeffrey Eugenides (essay)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poems)
Txema SALVANS, Martin Parr (text), John Carlin (text)
Marianne MÜLLER
Fritz TIEDEMANN, Arwed Messmer (ed.), Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Kirill GOLOVCHENKO
signed
Roe ETHRIDGE
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Arnold ODERMATT, Urs Odermatt (ed., text)
Arnold ODERMATT, Urs Odermatt (ed., text)
Viviane SASSEN (photos, design), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
David Plowden
Viviane SASSEN
Florian Ebner (ed.), Sibylle Lewitscharoff (text), Hubertus von Amelunxen (text), Günter Karl Bose (Books Design)
Cristina DE MIDDEL, Bruno Ceschel (ed.), Antonio DE LUCA (Book Design)
Lukas FELZMANN (photos, design), Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Michael WOLF
signed
Ikuko SUZUKI
signed
Ikuko SUZUKI
signed
Ayaka Yamamoto
signed
Martin PARR, Paul Smith (intro)
signed
Dayanita SINGH, Aveek Sen (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Hajime KIMURA
signed
Martin PARR
signed
Verónica FIEIRAS
BRASSAI, Robert CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, André KERTÉSZ, MAN-RAY, Michel Frizot (ed.), Cedric De Veigy (text)
Daisuke Yokota, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Koji ONAKA
Fred STEIN, Freer Dawn (ed.), Peter Stein (ed.), Gilles Mora (text), Loreen LAMPE (Book Design)
David LYNCH, Werner Spies (ed.), KOMA AMOK (Book Design)
David SMITH, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Diana SCHERER, Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
Joan FONTCUBERTA, Geoffrey Batchen (essay), Jorge Wagensberg (essay)
Martin Rosswog, Klaus Honnef (text), Kurt Dröge (text)
Ute BEHREND
signed
Daido MORIYAMA, Matthias Harder (ed.), Erik Kessels (ed.)
signed
Daido MORIYAMA, Marcel Feil (essay), Alex DANIELS (Book Design)
signed
Ed VAN DER ELSKEN, Tamara Berghmans (ed.), Vincent Marcilhacy (ed.)
Elina BROTHERUS (photos, text), Susan Bright (text), Timo Kelaranta (text)
Pierre LIEBHAERT
Ed RUSCHA, Michael Auping (text), Richard Prince (text)
Aleix PLADEMUNT
Martin KOLLAR
Todd HIDO
signed
John BALDESSARI
Thomas Seelig (ed.), Urs Stahel (ed.), Hanna KOLLER (Book Design)
Just LOOMIS, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Susan MEISELAS, Claire Rosenberg (ed.), Susan MITCHELL (Book Design)
Lee FRIEDLANDER, John Szarkowski (ed.)
Jessica BACKHAUS, Jean-Christophe Ammann (text), Elisabeth Biondi (text)
Sergio LARRAIN, Agnes Sire (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Gerhard RICHTER
Jochen GERZ, Carl-Albrecht Haenlein (ed.), Herbert Molderings (text), Guenter Metken (text), Juergen Hohmeyer (text)
Paul ALMÁSY, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Michael ROBERTS
Viviane SASSEN, Tony CEDERTEG + Annefrid LUNGREN (Book Design)
Koji ONAKA, Amanda LO ling-ning (Book Design)
Cuny JANSSEN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Cuny JANSSEN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Jitka HANZLOVÁ, Isabel Tejeda (ed., text), John Berger (text), Jesús Carillo (text), Terezia Mora (text), Zdenek Felix (text)
Boris MIKHAILOV, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Terry RICHARDSON
Michael WOLF, Lee Ho Yin (text), Lynne DiStefano (text)
Aleksandr RODSCHENKO, Peter MacGill (ed.)
ABBAS, Antoine D'AGATA, Bruce GILDEN, Harry GRUYAERT, Gilles PERESS, Gueorgui PINKHASSOV, Mark POWER, Alec SOTH, Donovan WYLIE,, Diane Dufour (ed.), MAGNUM Photos (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Hiroh KIKAI, Noriko Fuku (ed.), Christopher Phillips (ed.)
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Joachim BROHM, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Joachim BROHM, Thomas Weski (ed., text), Vince Leo (text), Heike NEHL (Book Design)
Rudolf HOLTAPPEL, Wilfried Kaute (ed.), Sigrid Schneider (preface)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
Gertrud ARNDT, Eugen BATZ, Marianne BRANDT, Erich CONSEMÜLLER, Hannes MEYER, László MOHOLY-NAGY, Lucia MOHOLY, Walter PETERHANS, Grete S, Rainer K. Wick (ed., text), Manfred Schmalriede (text), Gerhard Glüher (text), Andreas Haus (text), Rolf Sachsse (text), Wulf Herzogenrath, Atelier LANGENFASS (Book Design)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
John DAVIES, Glancey (text), Victoria FORREST (Book Design)
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Lewis Baltz
Edward S. CURTIS, Toshi / Toshiya MASUDA (Book Design)
Gordon PARKS, James VAN DER ZEE, Eve ARNOLD, Alice ATTIE, Cornell CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, Richard AVEDON, Dawoud BEY, Chester HIGG, Thelma Golden, Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text), Elisabeth Alexabnder (text), Dr. Henry Louis Gates, Jr. (text)
Daido MORIYAMA
Hans VAN DER MEER
Boris MIKHAILOV
Gunnar SMOLIANSKY, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Okwui Enwezor (ed.), Colin Richard (essay)
Okwui Enwezor (ed.), Seydou KEITA, Malick SIDIBÉ, J.D. Okhai OJEIKERE, Rotimi FANI-KAYODE, Santu MOFOKENG, August SANDER, Bernd und Hilla BECHER
Krass CLEMENT
signed
Dayanita SINGH
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (ed.), Simone Förster (ed.)
Eberhard WEYEL, Anna Schindler (text)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Theodora Vischer (ed.), Heidi Naef (Ed.)
Nina POPPE
Bertien VAN MANEN, Stephen Gill (ed.)
signed
Arno FISCHER, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text), Michael DE MAIZIÈRE (Book Design)
David BAILEY
Michael SCHMIDT
Robert FRANK
Shomei TOMATSU, Ian Jeffrey (ed.)
Ryan McGINLEY
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
FROST BERLIN
Koji ONAKA
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Jungjin LEE, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Taiji MATSUE
Ursula JERNBERG, Barbara HENNEQUIN (Book Design)
signed
Rafal MILACH, Huldar BREIDFJÖRD (Book Design)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Ansel ADAMS, Manuel ÁLVAREZ-BRAVO, Nobuyoshi ARAKI, Diane ARBUS, Richard AVEDON, David BAILEY, Elmer BATTERS, Peter BEARD, Cecil BEATO, Hans-Michael Koetzle (ed.)
Sibylle FENDT (photos, text), Zoltán Jókay (texts), Julia-Sophie KUON (Book Design)
Walker EVANS, Dorothea LANGE, Arthur ROTHSTEIN, Jack DELANO, Gordon PARKS, Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (ed.)
Jem SOUTHAM, Richard Hamblyn (essay)
Bruce Davidson
Boris MIKHAILOV, Adrian Searle (foreword), John STEVENS (Book Design)
Thomas RUFF, Bernd & Hilla BECHER, Andreas GURSKI, Beat STREULI, David Octavius HILL, August SANDER, MAN RAY, Peter KEETMAN, Robert FRA, Ute Eskildsen (ed.)
Jim GOLDBERG
Jim GOLDBERG
Gerry JOHANSSON (photos, text), Henrik NYGREN (Book Design)
Valentina ABENAVOLI, Alex BOCCHETTO
Renato ABENAVOLI
Pieter HUGO
signed
Guy TILLIM
signed
Carl DE KEYZER, John Lagae
Thomas Struth, Dieter Schwarz (text)
Fred Herzog, Felix Hoffmann (ed.)
Michal LUCZAK, Andrzej Kramarz (design concept), Ania NALECKA (Tapir Book Design)
signed
Joze SUHALDONIK
Pietro MATTIOLI, Winfried HEININGER (Book Design)
Guy TILLIM
signed
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
Anders PETERSEN, Patric LEO (Book Design)
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, Victoria FORREST (Book Design)
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, Catherine LUTMAN (Book Design)
Todd HIDO
signed
Cristóbal HARA
Wolfgang TILLMANS
signed
Wolfgang TILLMANS
J. CARRIER
Ron JUDE
signed
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed
Erik KESSELS (ed.), Paul Kooiker (ed.)
Ulrike LIENBACHER
Pieter HUGO, Linda Melvern (text)
signed
Thomas DEMAND, Andreas GURSKY, Ed RUSCHA, Stefan Gronert (ed., text), Diedrich Diederichsen (ed., text), Ralph Rugoff (ed., text)
Helga PARIS, Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (text), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)
Fritz TIEDEMANN, Arwed MESSMER (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.), Florian
Walter NIEDERMAYR
Martin PARR, Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Doug RICKARD
Kirill GOLOVCHENKO
signed
Witho WORMS, Xavier Canonne (text), Hans GREMMEN (Book Design)
signed
Cristina DE MIDDEL
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poems)
signed