Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Erich LESSING, Alistair Crawford (ed.), Angelica Bäumer (text), Davis Hermges (text)
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (poem)
signed
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann), Diethart Kerbs (ed., text)
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, afterword), Tatsumi Hijikata (performance), Shuzo Takiguchi (introduction), Donald Keene (preface), Toyoichiro Miyoshi (poem), Ikko TANAKA (adapted Book Design from 1969's original), Benedikt REICHENBACH (Jacket Design)
signed
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, text), Marc Feutsel (text), Akira MABUCHI (Book Design)
signed
Erich LESSING, George Korad (text), Francois Kejto (text), Nicholas Bauqueta (text)
Tom WOOD, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Ed VAN DER ELSKEN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Frits Gierstberg (text)
Zdenek TMEJ, Jeffrey Ladd (ed., text), Vladimir Birgus (text), Alexandra Urbanova (translated origianl essay)
Koen WESSING, Jeffrey Ladd (ed., text), Pauline Terreehorst (text)
Meinrad SCHADE, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Yutaka TAKANASHI, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (text), Gozo Yoshimasu (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Henri CARTIER-BRESSON (photos)
Eddo Hartmann, Koen De Ceuster (intro)
Rimaldas VIKSRAITIS / Vikšraitis, Gintaras Česonis (ed.), Thomas Schirmböck (ed.), text), Tom MRAZAUSKAS (BookmDesign)
signed
Elliott ERWITT
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Gian BUTTURINI, Martin Parr (ed., text), Allen Ginsberg (text)
André LÜTZEN (photos, book design), Joseph Conrad (excerpts from his nautic diary 1890), Hannes Wanderer (Book Design)
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
Hosam KATAN (photos, text), Anne Marie Beckmann (text), Mohammed al-Khatib text), Hassan Katan (text), Mohammed Khair Hak (text), Carsten Stormer 8text), Loreen LAMPE, Hosam KATAN, Sebastian MOOCK (Book Design)
Enrique METINIDES, Trisha Ziff (ed.)
Dougie WALLACE
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Jakob TUGGENER
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Erik KESSELS, Francesco Zanot (ed., essay), Hans Aarsman (text), Simon Baker (ed., text), Sandra Phillips (ed.), text)
Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Franck LANDRON, Michael Houlette (text), Christine Delory-Momberger (text), Julie Corteville (text)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
Rimaldas VIKSRAITIS / Vikšraitis, Adam Mazur (text), Gintaraas Cesonis (ed.)
signed
Seydou KEITA, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Yasantha YOGANANTHAN, Arshia Sattar (text), KUMMER&HERMAN (Book Design)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Kent KLICH, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman (essay), Louise Wolthers (essay), Susan Meiselas (conv
Andreas HELLAND, Nina ANSTEN (Book Design)
signed
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Latif AL ANI, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (forword), Natacha HOFMAN (Book Design), Tim BISHOP (Graphic Design)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Andreas ZÜST, Mara Züst (ed.)
William KLEIN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Max Kozloff (text)
Bernd ARNOLD, Christoph Schaden (ed.), Knut SCHÖTTELDREIER (Book Design)
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Giovanna SILVA, Pier Paolo Tamburelli (text), Noura Al Sayeh (text)
Fosco Maraini, Thomas Kaiser (ed., text), Helmut Salzinger (text), Givanni Blumer (text, interview), Donald L. Philippi
Emil SCHULTHESS, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Anthony Hernandez
Jutta BENZENBERG, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Cristina De Middel
Collette Urbajtel, Susana Santoyo (ed)
Maria SEWCZ, Inka Schube (ed.)
Magnus Westerborn
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Kirill Golovchenko, Misha Pedan (text)
Graciela Iturbide, Sánchez (text)
Robert A. Robinson, David Campany (preface), Frode Grytten, Dan Young
Ute Eskildsen (ed.), Esther Ruelfs (essay), Annelise Kretschmer
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Stan Douglas, Edward Burtynsky & Jane E. Nokes (prefaces), Robert Bean (text), Dieter Roelstraete (text)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Stanislav Briza
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Michele Sibiloni, David Cecil (text)
Mário Macilau, Gabriele Salgado (text), Roger Ballen (preface), Olivia Nitis, Simon Njami
Eikoh / Eiko Hosoe, NAKAJIMA (Book Design)
signed
Sergio Castaneira
José Bacelar, Eduardo Paz Barroso (text)
signed
Manuel Rivera-Ortiz
Vasantha Yogananthan, Anjali Raghbeer (text)
Irina Popova
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Werner Amann
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
signed
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Davide Palmisano, Paola Riccardi (ed., text), Antonella Sacchetti (text)
Antawan Byrd (ed.), Yves Chatap (ed.), Bisa Silva (ed.)
Ryuichi Ishikawa, Kimi Himeno (ed.)
signed
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann)
Graciela Iturbide, Roberto Tejada (text), Alfredo López Austin (epilogue)
Dirk Reinartz
Dirk Reinartz
Masahito Agake, Akira Hasegawa (text), Hara KOICHI (Book Design)
signed
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Ying Ang, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
signed
Leopoldo Pomés (Pomes), Pepe Font de Mora (text)
Christer Strömholm
Cedric Van Turtelboom, Jean-Marc Bodson (text)
signed
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Liz Johnson Artur
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Myles Little (ed.), Geoff Dyer (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Sergiy Lebedynskyy & Vladyslav Krasnoshchok, (=SHILO group), FLUUT (Book Design)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Mattia VACCA, Emanuela Mirabelli (text), Silvia GHERRA (Book Design)
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Chris KILLIP
Viktor KOLÁR
Salvi Danés, Román Ynán (ed.), Opisso Studio (Book Design)
signed
Federico Carpani (ed.)
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Francesco Saverio Colella, Milo MONTELLI (Book Design)
Erik Centerwall
signed
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
David Mocha
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Sebastian Mölleken
Dmitry Lookianov
signed
Aleksey Myakishev
Diane ARBUS & Alexander NEMEROV, Fronia W. Simpson (ed.), Katy HIMANS (Book Design)
Birthe Piontek
Mi-Yeon, Akiko Otake (essay)
Boris Mikhailov
Keizo Kitajima, Christian Gaujolle (text)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Pieter Hugo, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
Roswitha Hecke, Joachim Sartorius (text)
David Goldblatt
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
Bill Henson
Tod PAPAGEORGE, Michael MACK (Book Design)
Masumi Kura
Bruce Davidson
Robert FRANK
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed,)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed., Neuauflage)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.)
Guido Guidi, Marta Dahó (text)
Nadav Kander, Will Self (text)
Danila Tkachenko
signed
Kajsa Gullberg
signed
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Wolfgang TILLMANS, Johanna Burton (essay), Jan Verwoert (survey)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.), Andrew SLOAT (Book Design)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Anders PETERSEN, Christian Caujolle (text)
elfuhrelf GbR, Norbert Hummelt, Adrian Kasnitz, Martin Stankowski, Ute Wegmann, Lars Weisbrod und Christoph Wirtz (text)
Martin PARR, Jeffrey Ladd (ed., text), Michael Fish (ed.), Thomas Weski (essay), Peter Turner (text)
JH Engström (Engstroem)
Martin PARR, Val Williams (ed.)
Misha Kominek
Enrique Metinides, Véronique Ricardoni (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Andreas Weinand
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Stefan Pielow (ed.), Emanuel Eckhardt (text)
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Peter Lindbergh, Jerome Sans (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Henry Wessel
Aya Okabe
signed
Ayaka Yamamoto
signed
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Hajime Kimura
signed
Tom Wood
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Wien Museum (ed.), National Galleries of Scotland, Edinburgh(ed.), Duncan Forbes (text), Anton Holzer (text), Roberta Mc Grath (text)
Alfred Seiland, Marcus Trier (text)
Hasse Persson (ed.), Urs Stahel (ed.)
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Kursat Bayhan, Mary Ellen Mark (preface)
Mikhael Subotzky
Mateusz Sarello, Michal Luczak (Ed.)
Koji Onaka
Evzen Sobek
signed
Dagmar Keller, Martin Wittwer
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Anders PETERSEN, Cosimo Bizzari (Text)
JH Engström (Engstroem)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (ed.)
Boris Mikhailov
Chris KILLIP
Jo Röttger, Ansgar Reiss (Text), Martin Bayer (Text)
Malick Sidibe (Sidibé)
Noriko Fuku (ed.), Christopher Phillips (Ed.)
Cristóbal Hara
Dirk Alvermann
Richard Renaldi
Malick Sidibe (Sidibé)
Keisuke Nagoshi
Ernest Cole
Paul Graham
Mitch Epstein
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
José Pedro Cortes
Olaf Unverzart
signed
Olaf Unverzart
Olaf Unverzart
signed
David Goldblatt
Miroslav Tichy, Thomas Schirmböck (ed.), Alfred Wieczorek (ed.)
David Goldblatt
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Chauncey Hare
Boris Becker (ed.)
signed
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
JH Engström (Engstroem)
signed
Arata Dodo
signed
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
David Bailey
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Willy Ronis, Markus Müller (ed.)
Ursula Jernberg, Barbara HENNEQUIN (Book Design)
signed
Trine Søndergaard (Sondergaard), Nicolai Howalt, Rasmus KOCH (Book Design)
signed
Axel Hoedt
Filipe CASACA, Mingyu Wu (text)
signed
Helmut Newton
Helmut Newton
Boris Mikhailov, Adrian Searle (Foreword)
Bob Colacello (ed.)
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Lieko Shiga, Daishiro MORI (Book Design)
signed
Kent Klich, Gösta Flemming (ed.), Tina ENGHOFF (Book Design)
signed
Carl DE KEYZER, John Lagae
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Michal Luczak
signed
Martin Bogren
Krass CLEMENT, Jeffrey Ladd (ed.), Rune Gade (essay)
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Cristóbal Hara
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Italo MORALES, Francesco VEDOVATO (Book Design)
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Tomasz Gudzowaty, Witold Szablowski (text)
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)