Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
William KLEIN
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Boris Mikhailov, Urs Stahel (text)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Boris Mikhailov
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Melanie Bonajo
Anders PETERSEN, Christian Caujolle (text)
Stephen GILL
signed
Paolo Roversi
Damien Poulain (ed.)
Arwed Messmer (ed.), Fritz Tiedemann, Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Bernhard Fuchs
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed., text)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Robert Violette (ed.)
Henry Wessel
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Martin PARR
signed
Hajime Kimura
signed
Martin PARR
signed
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Bryan Schutmaat
Toni Schneiders, Landesmuseum Koblenz (ed.), J.A. Schmoll, gen. Eisenwerth (text), UlrichPohlmann (text)
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
William Klein
Diana SCHERER, Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
Larry E. McPherson
Rob Hornstra
Óscar Monzón
Walter Niedermayr, Martin Prinzhorn (Text)
David T. Hanson
Michael SCHMIDT
Thomas Seelig (ed.), Urs Stahel (Ed.), Koller (Book Design)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Paul Almasy, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Antoine D'AGATA
Cuny Janssen
Craig McDean, Emma Reeves (Ed,), Gene Krell (Foreword)
Terry Richardson
Armand Quetsch
Harry Callahan
Aleksandr Rodchenko, Peter MacGill (ed.)
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Malick Sidibe (Sidibé)
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Noriko Fuku (ed.), Christopher Phillips (Ed.)
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Paul Sekaer
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Ernest Cole
Machiel Botman
Sibylle BERGEMANN, Ute & Werner MAHLER, Harald HAUSWALD, Maurice WEISS, Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (text), Wolfgang Kil (text), NARIOSKA (Book Design)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
David Goldblatt
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Boris Mikhailov
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Chauncey Hare
Tamar Garb (ed.), David GOLDBLATT, Santu MOFOKENG, Guy TILLIM, Pieter HUGO, Zwelethu METHETHWA, Berni SEARLE, Jodi BIEBER, Terry KURGAN, Zanele MUHOLI,
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
David Bailey
Klaus Mettig
Robert FRANK
Ralf-Peter Seippel (ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Robert FRANK, Jack Kerouac (forword)
Tom WOOD, Manfred Heiting (ed.), Padraig TIMONEY (Book Design)
Timm Rautert
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Guy TILLIM
signed
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
Oliver Seltmann (ed.)
Guy TILLIM
signed
Brad ZELLAR, Hans SEEGER (Book Design)
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Cristóbal HARA
Ron JUDE
signed