WEEGEE, Brian Wallis (ed.), Richard Meyer, Maya PERAZA-BAKER (Book Design)
WEEGEE, Philomena Mariani (ed.), Christopher George (ed.)
Aljaz FUIS, Louise AMELIE, Philip Mahlzahn (text)
Katsu NAITO
Masao GOZU
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (introduction)
signed
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
René BURRI, Hans-Michael Koetzle (essay)
Langdon CLAY
Mitch EPSTEIN
Morten ANDERSEN (photos, design)
signed
René GROEBLI, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Dave HEATH
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Arno FISCHER, Heiner Müller (text), Jörg BROSIG (Book Design)
Lee FRIEDLANDER
Simone SETTIMO (photos, design), Michele Drascek (text), Massimo Calabria MATARWEH (Book Design)
signed
Gaelle Morel (ed.)
Miron ZOWNIR, Lydia Lunch (text)
Roe Ethridge
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Alvin Langdon COBURN, Pamela Glasson Roberts (ed., text)
Tod PAPAGEORGE, Michael MACK (Book Design)
Tod PAPAGEORGE, Thomas Zander (ed.)
Bruce Davidson
Saul LEITER
Jessica Dimmock
Marianne MÜLLER
Saul LEITER, Brigitte Woischnik (ed.) Ingo Taubhorn (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Ken Schles
Berenice Abbott
Daido MORIYAMA
signed
Boris Becker (ed.)
signed
Arno FISCHER, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text), Michael DE MAIZIÈRE (Book Design)
André KERTÉSZ, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Elliott ERWITT
Bruce Davidson
Saul LEITER
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Matthias HERRMANN, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Boris BECKER (ed.)