Martin PARR
Miyako ISHIUCHI
Max PINCKERS (photos, design), Evan Osnos (text), Slavoj Zizek (text), Rudy LATOIR (book design)
Olivier JOBARD, Florence Saugues (text)
Gordon PARKS, Maren Stange (ed., text)
Robert CAPA, Beaumont-Maillet (ed.)
Werner BISCHOF, Marco Bischof (ed.), Simon Maurer (text), Peter Zimmermann (ed.)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Jacques Henri LARTIGUE, Martine d’Astier (ed., text) Martine Ravache (text)
Yann Wang PRESTON, Zelda Cheatle (text), Nadine Barth (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Anton CORBIJN, Franz-Wilhelm Kaiser (text), Marie-Noël Rio (text)
Erich LESSING, Alistair Crawford (ed.), Angelica Bäumer (text), Davis Hermges (text)
Tereza ZELENKOVA
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
Kiyoshi SUZUKI, Machiel Botman (ed., text, design), Yoko Suzuki (text), Hans MIEDEMA (Book Design) with Ype van Gorkum, Marco Wiegers, Wim Melis, Olaf Veenstra and Machiel Botman
Francis Hodgson (ed., text)
Heinrich RIEBESEHL, Jörg Krichbaum (ed., text), Hartmut BRÜCKNER (Book Design)
Bastiaan WOUDT, Erik Vroons (text), Roy KAHMANN (Book Design)
Laurence AEGERTER / Aëgerter
Ulrike CRESPO, Halldór Guðmundsson (text), Matthias Wagner K. (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Duane MICHALS, Ann und Jürgen Wilde (ed.), Riccarda Höft (text), Inka Graeve (Nachwort)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
Steve KAHN
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
Erich GRISAR, Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefan Mühlhofer (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Andrea Zupancic (ed.)
Max SHER, Kate Bush (essay), Max Trudolyubov (essay), Nuria Fatykhova (foreword)
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann), Diethart Kerbs (ed., text)
René BURRI, Hans Magnus Enzensberger (text)
Henri CARTIER-BRESSON
Henri CARTIER-BRESSON (photos), Peter Galassi (ed., text)
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, afterword), Tatsumi Hijikata (performance), Shuzo Takiguchi (introduction), Donald Keene (preface), Toyoichiro Miyoshi (poem), Ikko TANAKA (adapted Book Design from 1969's original), Benedikt REICHENBACH (Jacket Design)
signed
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, text), Marc Feutsel (text), Akira MABUCHI (Book Design)
signed
René BURRI, Hans-Michael Koetzle (essay)
Werner BFathiISCHOF, Wim van Sinderen (text), Stephan CSIKóS (Book Design)
Veejay VILLAFRANCA, Teun VAN DER HEJDEN (Book Design)
signed
Joshua GORDON, Jack KIMBERLEY (Book Design)
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Erich LESSING, George Korad (text), Francois Kejto (text), Nicholas Bauqueta (text)
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
David THOMSON, Melanie MUES (Book Design)
Thomas DWORZAK
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Alexander FRÖDE
signed
Peter GRANSER, Robert Lax (poem), PARAT.CC (Book Design)
Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
Jakob TUGGENER
Morten ANDERSEN (photos, design)
signed
Greg GIRARD, Jörg Colberg (essay), Misha KOMINEK (Book Design)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Charlotte DUMAS
signed
Renato D'AGOSTIN, Luigi Cerantola (text), LES GRAPHIQUANTS (Book Design)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
E.O. (Emil Otto) HOPPÉ
Katrien DE BLAUWER (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
René BURRI, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Joab Nist (ed.), Oliver Seltmann (art dir.)
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Michael Schulz, Oliver Seltmann (ed.)
Robert KNOTH & Antoinette DE JONG, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOEUNE (Book Design)
signed