Helen LEVITT, Geoff Dyer (introduction)
Roger BALLEN, Robert JC Young (ed.), Craig Allen Subler (text), Christine Mullen Kreamer (text)
Carl STRATHMANN, Ute LÜBBEKE (Book Design)
Kazuo KITAI (photos, text), Satsuki ISHIYAMA (Book Design)
Guido GUIDI, MAN Museum (ed.)
Martin PARR, Izzedin Calislar (text), Esen KAROL (Book Design)
Martin PARR, Ana ROCHE + Justine SCHUSTER / SMITH (Book Design)
Martin PARR, Ivana della Portella (ed.), Barringer Fifield (ed.), Daniele GENCHI (Book Design)
signed
Martin PARR, Williams 8ed.), UNIA (Book Design)
Martin PARR, Philipp Prodger (text)
Eva BESNYÖ, Hannelore Fischer (ed.), Elisabeth Moortgat (ed.), Marion Beckers (text),
UMBO, Inka Schube (ed., text), Inka Kristina Blaschke-Walther (text), Ute El Nahawi und Maria Bortfeldt (text), Michael Glasmeier (text), S
Erwin OLAF (photos, design), Mattie Boom (text), Francis Hodgson (text), W.M. Hunt (text), Lesley A. Martin (text), Wim van Sinderen, (text) Laura Stamps (text), Tim BISSCHOP (Book Design)
Don McCULLIN, Shoair Mavlian (ed., text), Simon Baker (ed.)
Iwao YAMAWAKI, Ingrid Sischy (foreword), Gerhard STEIDL (Book Design)
Viviane SASSEN, Shigeo Goto (ed.), Sawako Fukai (ed.), Yoshihisa TANAKA (Book Design)
signed
Anthony HERNANDEZ (photos, text), Robert ADAMS (introduction), Erin O'Toole (ed., text), , Ralph Rugoff (text), Lewis Baltz (text)
Vanessa WINSHIP, Carlos Martín García (text), Neal Ascherson (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text), Juan Goytisolo (text), Juan Antonio MORENO (Book Design)
Stephen GILL, Barbara Hofmann-Johnson (interview), Florian VON WISSEL (Graphic Design)
Christian TAGLIAVINI, Ralf Hanselle (text)
Nobuyoshi ARAKI, Felix Hoffmann / c/o Berlin (ed.), Marc NAROSKA (Book Design)
Guido GUIDI, Antonello Frongia (text), Andrea Simi (text)
signed
Pentti SAMMALAHTI, Guilhem Lesaffre (text)
Miyako ISHIUCHI
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Vanessa WINSHIP, David Chandler (essay)
René BURRI, Hans Magnus Enzensberger (text)
Eikoh HOSOE, Mark Holborn (text)
René BURRI, Hans-Michael Koetzle (essay)
John DIVOLA
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Robert LEBECK, Ralf Beil (ed.. text), Alexander Kraus (ed., text), Michael Glasmeier (text), Fabian Köster (text), Aleksandar Nedelkovski (text), St, Cordula LEBECK (Book Design)
Elger ESSER, Osnat Zukerman Rechter (text), Özkan Ezli (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Gerard Petrus (G.P.) FIERET, Violette Gillet (text), Francesco Zanot (text), Hripsimé Visser (text), Wim van Sinderen (text)
Andreas GURSKY, Gerald Schröder (essay), Brian Sholis (curator, essay), Ralph Rugoff (essay)
Adolphe BRAUN, Ulrich Pohlmann (Hrsg.), text, Paul Mellenthin (Hrsg., text), Franziska Kunze, Jan von Bevern (text), Aziza Gril-Mariotte (text), Christian Kempf (text), Dorothea Peters (text), Marie Robert (text), Bernd Stiegl
Franck LANDRON, Michael Houlette (text), Christine Delory-Momberger (text), Julie Corteville (text)
Thomas RUFF, Martin Germann (ed.), Thomas Bernhard (text)
Gerhard RICHTER, Armin Zweite (text)
Rineke DIJKSTRA, Michael Juul Holm (ed.), Poul Erik Tojner (text), Thomas Weski Text), Hans den Hartog Jager (text)
Rineke DIJKSTRA, Louise Wolthers (ed., text), Dragana Vujancovic Östlind (ed., text), Jennifer Blessing (text), Rudi Fuchs (text), Hans den Hartog Jager (text)
Kikuji KAWADA, Rei Matsuda (afterword)
Jeffrey SILVERTHORNE
Michael WOLF (photographs, text), Marc Feustel (text), Jan-Philipp Sendker (text), Wim van Sinderen (text)
signed
Hermann KRONE, Hans-Ulrich Lehmann (ed.)
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Guy TILLIM
Lewis BALTZ, Fundacion Mapfre
Peter FRASER, Gerry Badger (essay)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text), Bernard FISCHER, (Book Design), Simon JOHNSTON (Cover Design)
Pieter HUGO, Ralf Beil (ed., text), Uta Ruhkamp (text)
Ed VAN DER ELSKEN, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Andreas Gefeller, Ernest W. Uthemann (ed., text), Martin Hochleitner (text), Roland Nachtigaller (text)
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Hans-Christian SCHINK, Simone Förster (ed.), Ulrike Bestgen (ed., text), Wolfgang Holler (ed.), Walter Smerling (ed.), Thomas Weski (text), T. O. Immisch (tex, Severin WUCHER (Book Design)
Andreas GURSKY, Udo Kittelmann (ed.)
Elger Esser, von Amelunxen (text), Cees Nooteboom (text)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Paul Graham
Paul Graham
Gerhard RICHTER, Helmut Friedel (introduction)
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Takashi HOMMA
signed
Julian Schnabel, Petra Giloy-Hirtz (text)
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Chris KILLIP
Anders PETERSEN
signed
Vitas Luckus, Lithuanian Art Museum (ed.), Margarita Matulyè (text) and Tatjana Luckiené-Aldag
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Remigijus Treigys, Gytis Skudzinskas (edf.)
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
CHARGESHEIMER, Ruth Christine Häuber (ed.)
Guido GUIDI, Marta Dahó (text)
Carlo MOLLINO, Armin LINKE (photos), Chris Dercon (ed.), Dercon (ed.)
Danny LYON, Hugh Edwards (interview)
Danny LYON, Elisabeth Sussman (text)
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Maison Europeenne de la Photographie, Paris (ed.), Deutsche Gesellschaft für Photographie e.v.( ed.), Hans Ulrich Obrist (text)
Martin PARR, Val Williams (ed.)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Robert Violette (ed.)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Hasse Persson (ed.), Urs Stahel (ed.)
Toni Schneiders, Landesmuseum Koblenz (ed.), J.A. Schmoll, gen. Eisenwerth (text), UlrichPohlmann (text)
Fred STEIN, Freer Dawn (ed.), Peter Stein (ed.), Gilles Mora (text), Loreen LAMPE (Book Design)
David SMITH, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Elina BROTHERUS
Santu MOFOKENG, Okwui Enwezor (essay), Corinne Diserens (ed.)
Koos Breukel
Todd HIDO
signed
Daido MORIYAMA, Kazuo Nishii (ed.)
F.C. GUNDLACH, Klaus Honnef (ed.), Hans-Michael Koetzle (ed.), Sebastian Lux (ed.)
Sergio LARRAIN, Agnes Sire (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Chris KILLIP
Susan MEISELAS
Malick Sidibe (Sidibé)
Paul Sekaer
Peter Bialobrzeski
Ernest Cole
Paul Graham
Mitch EPSTEIN
Thomas Struth, Richard Sennett (essay)
David Goldblatt
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Cindy SHERMAN, Moderna Museet Stockholm (ed.), Stefania MALMSTEN + Rune DOLI (Book Design)
Cindy SHERMAN, Moderna Museet Stockholm (ed.), Stefania MALMSTEN + Rune DOLI (Book Design)
Sonja BRAAS, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.), Felix KUNKLER (Book Design)
Krass CLEMENT, Brigitte von Folsach (introduction), Camilla JORGENSEN (Book Design)
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Arno FISCHER, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text), Michael DE MAIZIÈRE (Book Design)
Jürgen SCHADEBERG, Ralf-Peter Seippel (ed.)
Jeffrey Silverthorne
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
Christer STRÖMHOLM, Christian Strömholm (ed.), Christian Caujolle (ed.)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Willy RONIS, Markus Müller (ed., text), Jean-Claude Gautrand (text), Alexander Gaude (text)
Thomas Wrede, Ute Bopp-Schumacher (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Fred Herzog, Felix Hoffmann (ed.)
Pentti SAMMALAHTI (photos, text, design), Kristoffer Albrecht (ed., text), Finn Thrane (text)
Shomei TOMATSU
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Paolo PELLEGRIN
signed
Helga PARIS, Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (text), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)