René BURRI, Hans Magnus Enzensberger (text)
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Felice BEATO, David Harris (text), Lyman P. Van Slyke (text)
Robert LEBECK, Ralf Beil (ed.. text), Alexander Kraus (ed., text), Michael Glasmeier (text), Fabian Köster (text), Aleksandar Nedelkovski (text), St, Cordula LEBECK (Book Design)
Elger ESSER, Osnat Zukerman Rechter (text), Özkan Ezli (text)
Tom WOOD, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Gunnar SCHMIDT (text), Edition Imorde (ed.)
Donigan CUMMING, Jeffrey Ladd (ed., text), Robert Enright (text)
Keld HELMER-PETERSEN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Mette Sandbye (text)
Ed VAN DER ELSKEN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Frits Gierstberg (text)
Laszlo MOHOLY-NAGY, Jeffrey Ladd (ed., text), David Evans (text), Franz Roh (original essay)
Alexey Brodovitch / Brodowitsch, Jeffrey Ladd (ed., text), Kerry William Purcell (text), Edwin Denby (text)
Koen WESSING, Jeffrey Ladd (ed., text), Pauline Terreehorst (text)
Ad VAN DENDEREN (photos, text), Hans GREMMEN (Book Design)
Yutaka TAKANASHI, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (text), Gozo Yoshimasu (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Eugene ATGET, Jeffrey Ladd (ed., text), Pierre Mac Orlan (essay), David Campany (essay)
Eugene ATGET, Jeffrey Ladd (ed., text), Pierre Mac Orlan (essay), David Campany (essay)
Robert FRANK (photos), Laura Israel (dir.)
John WILLIAMS, Rolf Sachse (ed., text), Wolfgang Zurborn (ed.), Richard Reisen (Book Design)
Langdon CLAY
Rimaldas VIKSRAITIS / Vikšraitis, Gintaras Česonis (ed.), Thomas Schirmböck (ed.), text), Tom MRAZAUSKAS (BookmDesign)
signed
Peter GRANSER, Robert Lax (poem), PARAT.CC (Book Design)
Paul GRAHAM, Jenefer Winters (text), Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Edward DIMSDALE
Peter DEKENS (photos, concept, text), Dirk De Wachter (preface), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Gian BUTTURINI, Martin Parr (ed., text), Allen Ginsberg (text)
Bernhard FUCHS, Gottfried Boehm (text)
André LÜTZEN (photos, book design), Joseph Conrad (excerpts from his nautic diary 1890), Hannes Wanderer (Book Design)
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
Stanley GREENE
Philippe HALSMAN, Anna Feldhaus (ed., text)
Alexander FRÖDE, Frank Dommert (text)
Lorenzo VITTURI, Emmanuel Iduma (text)
Dougie WALLACE
Nicholas MUELLNER
Pablo HARE
Peter MATHIS (photos, text), Jan Kirsten Biener (text)
Antoine D'AGATA
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Duane MICHALS
Michael DALTON
Morten ANDERSEN (photos, design)
signed
Jonas BENDIKSEN
Nishant SHUKLA
signed
Alexander CHEKMENEV, Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Anton Roland LAUB, Sonia Voss (ed., text), Lotte Laub (text)
Luis SANCHIS
Thomas RUFF, Martin Germann (ed.), Thomas Bernhard (text)
Sven FENNEMA, Petra Reski (texte)
Sven FENNEMA, Christoph Gunkel (texte)
Hans-Olav FORSANG, Jonas Forang (text), Roger Turesson (text)
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
David ZIMMERMAN, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Kikuji KAWADA, Rei Matsuda (afterword)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Oliver SIEBER, Peter Lindhorst (intro)
Rimaldas VIKSRAITIS / Vikšraitis, Adam Mazur (text), Gintaraas Cesonis (ed.)
signed
Karlheinz WEINBERGER, Esther Woerdehoff (ed.)
Norman BEHRENDT
Andreas GEFELLER, David Campany (text)
Óscar / Oscar MÓNZON / Monzon Moreno
HAUBITZ+ZOCHE, Christian LANGE, Ibrahim ÖZTAS (Book Design)
Sergey & Olga KAMENNOY
Hans HANSEN, Ute Eskildsen (ed.)
Hans HANSEN, Felix Hoffmann (ed., text), Hendrik Schwantes (ed.), Juhani Pallasmaa (text), Hannes Böhringer (text), Falk Haberkorn (text), Axel Kufus (text), Hartmut Böhme (text), Anna Voswinckel (text
Seiichi FURUYA, Manfred Wiemer (text)
Yasantha YOGANANTHAN, Arshia Sattar (text), KUMMER&HERMAN (Book Design)
Antoine LE ROUX
Ege KANAR
Ege KANAR
signed
Juan RULFO, Andrew Dempsey (text), Paulina Millán (text), Víctor Jiménez (text), Jorge Cepeda (text)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Kent KLICH, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman, BANKERWESSEL (Book Design)
Fabio CUNHA, ILHAS Stdudio (Book Design)
Wawrzyniec KOLBUSZ, Mateusz Sarello (ed.), Krzysztof Pijarski (essay)
Julien MAUVE
Andreas HELLAND, Nina ANSTEN (Book Design)
signed
Hermann KRONE, Hans-Ulrich Lehmann (ed.)
Humberto RIVAS, Cristina Zelich (text), Salvador Del Carril (text)
Anke Fesel (ed.), Chris Keller (ed.)
Karlheinz WEINBERGER
Bryan ADAMS, Arlene Gehmacher (text)
Marcello GALVANI, Filippo NOSTRI (Book Design)
Latif AL ANI, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (forword), Natacha HOFMAN (Book Design), Tim BISHOP (Graphic Design)
Will SANDERS
Andreas ZÜST, Peter Weber (ed., text), Mara Züst (ed., text), Michael Mettler (text), Bernd Stiegler (text), Stefanie Sourlier (text), David Weiss (afterword)
Andreas ZÜST, Mara Züst (ed.)
Fyodor TELKOV, Comunidad de Madrid (co-ed.), UNDERBAU (Book Design)
Leif SANDBERG, Hans Malm (ed.), Lasse Burell (ed.), Bob Hansson (text)
Henrik Spohler, Thomas Assheuer (preface)
Mathias Braschler, Monika Fischer, Jonathan Watts (preface)
Thomas Struth, Konstantinos Papageorgiou (text)
Daniel BISKUP, Helmut Kohl (foreword), Catharina und Jochen ENDE (Book Design)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Elger Esser, von Amelunxen (text), Cees Nooteboom (text)
Xinhao CHENG
signed
Aaron Schuman
Richard ROTHMAN
Dieter De Lathauwer
signed
Carlos Cazalis, John Lee Anderson (text), Jacques Durand (text), José Cueli (text)
signed
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Johan Van der Keuken, Lely Van der Lely (text)
Nikolay Bakharev, Aaron Schuman (essay)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Arno FISCHER, Heiner Müller (text), Jörg BROSIG (Book Design)
Robert A. Robinson, David Campany (preface), Frode Grytten, Dan Young
Peter FISCHLI und David WEISS, Ringier (ed.)
Arnaud De Wolf
Fabrizio Albertini, Teresa PIARDI (Book Design)
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Hans Ulrich Obrist (ed., text), Robert Storr (text), Moorhouse (text), Siri Husvedt (text),
Matt Henry
Ernst Haas, William E. Ewing (ed.)
Henry Leutwyler, Karen Eileen Overbey (intro)
Stan Douglas, Edward Burtynsky & Jane E. Nokes (prefaces), Robert Bean (text), Dieter Roelstraete (text)
Tiane Doan na Champassak
Anthony HERNANDEZ
Jon Nordstrom (ed.)
August Eriksson, Marten Snickare (text)
signed
Martino Marangoni
signed
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Peter Granser, Winston Hampel (essay)
William EGGLESTON, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Chad Moore
Jim Mangan
Mike Chick
Martin Eberle
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Ron Jude
Mário MACILAU, Gabriele Salgado (text), Roger BALLEN (preface), Olivia Nitis, Simon Njami, Christine BEROFF (Book Design)
Manuel Rivera-Ortiz
Yurian Quintanas
Vasantha Yogananthan, Anjali Raghbeer (text)
Kacper KOWALSKI, Rafal Lochowski (ed.)
Werner Amann
Davide Palmisano, Paola Riccardi (ed., text), Antonella Sacchetti (text)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Robbert FLICK
signed
Shincei Yamamoto
Andreas Trogisch
Ryuichi Ishikawa, Kimi Himeno (ed.)
signed
Luc Delahaye
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Erik KESSELS (ed.)
signed
Heinz Hajek-Halke
Dirk Reinartz, Christian Graf von Krockow (ed.)
Dirk Reinartz
Masakazu Sugiura
signed
Masahito AGAKE, Akira Hasegawa (text), Hara KOICHI (Book Design)
signed
Yoshihiko Ueda
signed
Rob Hornstra
Barbara Brecht-Schall (ed.), Bertolt Brecht
Björn Allemann, Lars EGERT (Book Design)
Roe Ethridge
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, Stephen MALE (Book Design)
Cai Dongdong
signed
Alejandro Chaskielberg, Daido Moriyama (text in JApanese/English & Spanish)
Xiao Zhang
São TRINDADE, Léo FAVIER (Book Design)
Salva Lopéz
Boris Becker
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Massimo Mastrorillo, 3/3 (Book Design)
signed
Rafa Castells
signed
MUGE
Mark Duffy (photos, design), Ania NALECKA (Book design)
signed
Mark Duffy
Chris KILLIP
Chris KILLIP
Chris KILLIP
Klaus Staeck, H.C. Schmolck (ed.)
Jim Shaw
Pierre Defaix
Andreas TROGISCH
Federico Carpani (ed.)
Raimond Wouda
William Eggleston
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Olivo Barbieri
signed
Yuji Hamada
Alex Pardi
Paolo Ventura, Luca Panaro (ed.)
Tiago Casanova (photos, design), George Georgiou (ed.), Vanessa Winship (ed.)
signed
Francesco Saverio Colella, Milo MONTELLI (Book Design)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Israel Arino / Ariño
David Mocha
Dmitry Lookianov
signed
Aleksey Myakishev
Joseph KOUDELKA, Giuseppe Culicchia (foreword)
Torbjörn / Torbjørn RODLAND, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Stephan VANFLETEREN, Hadewych van den Bossche (ed.), Marc Vingerhoedt (ed.)
Vladyslav Krasnoshchok
signed
Michael Collins
Yuji Hamada
César ORDÓNEZ, Alejandro Palomas (text), ROTILANT (Book Design)
signed
Tiane Doan na Champassak
Bill Henson
Bill Henson
Bill Henson
Navia
Lewis Chaplin (ed.), Ben Weaver (ed.)
Bruce Davidson
William EGGLESTON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Alec SOTH, Joel STERNFELD, Gary WINOGRAND, David Campany (ed.)
Fosi Vegue
signed
Vytautas STANIONIS, Vytautas V. Stanionis (ed.)
Olaf Otto Becker
Giovanni Del Brenna, Marc Augé (text), Carole Naggar (text)
Andreas Trogisch
signed
Giacomo BRUNELLI
signed
Danny LYON, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Joel Meyerowitz
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Mikhael Subotzky, Patrick Waterhouse
Herbert Hesselmann, Halwart Schrader (text)
Ali Taptik, Christian Caujolle (text)
Ali Taptik
Billy Monk
George Tice
Misha Pedan, Irina Sandomirskaia (text)
signed
Maison Europeenne de la Photographie, Paris (ed.), Deutsche Gesellschaft für Photographie e.v.( ed.), Hans Ulrich Obrist (text)
Florian Ebner (ed.), Constanze Wicke (ed.)
Ruven Afanador
Takehiko NAKAFUJI
Antoine D'Agata, Bruno Le Dantec (text), Rafael Garido (text)
Antoine D'Agata
JH Engström (Engstroem)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Thomas SAUVIN, Mei Shuzhi (Book Design)
Vitus Saloshanka
Vitus Saloshanka, Celina Lunsford (ed.)
signed
Misha Kominek
Enrique METINIDES, Véronique Ricardoni (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Andreas Weinand
Robin MADDOCK, Iain Sinclair (text)
Robin Maddock
Douglas Ljungkvist
David Plowden
Bill Perlmutter, Oliver SELTMANN (Book Design)
Florian Ebner (ed.), Sibylle Lewitscharoff (text), Hubertus von Amelunxen (text), Günter Karl Bose (Books Design)
David Robinson
Stephen Shore
Aya Okabe
signed
Jimmy Nelson
Philip-Lorca DiCorcia
Leon Kirchlechner
Tom Wood
Alfred Seiland, Marcus Trier (text)
Paolo Woods, Robert Arnaud
signed
Ricardo CASES
signed
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Kursat Bayhan, Mary Ellen Mark (preface)
Mikhael Subotzky
Mateusz Sarello, Michal Luczak (Ed.)
Daido MORIYAMA
Marcelo Brodsky
signed
Martin Rosswog, Klaus Honnef (text), Kurt Dröge (text)
Rob Hornstra
Anders PETERSEN, Jacob Aue Sobol, Gerry Badger (intro)
Koos Breukel
Matthias Hoch
Henrik Spohler, Friedemann Schmoll (Text), Christiane Stahl (Text)
Robert Häusser, Alfred Wieczorek (Ed.)
Walter Niedermayr, Martin Prinzhorn (Text)
Anthony D'Offay (ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
David T. Hanson
Stephen Waddell
Anders PETERSEN, Cosimo Bizzari (Text)
JH Engström (Engstroem)
Henri CARTIER-BRESSON, Agnès Sire (ed.)
Franz Roh, Sabina Mlodzianowski (text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Albert WATSON, Ingrid Sischy (preface)
Brassai, Sylvie Aubenas (Ed.), Quentin Bajac (ed.), Gyula Halasz Brassai (ed.)
Marc Gourmelen
signed
Yves Marchand, Romain Meffre
Mathias Grate
Gilbert & George
signed
Craig McDean, Emma Reeves (Ed,), Gene Krell (Foreword)
Chris KILLIP
Robert DOISNEAU, Jean-François Chevrier (essay)
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork), Greger Ulf Nilson (Ed.)
Jo Röttger, Ansgar Reiss (Text), Martin Bayer (Text)
Roger Eberhard
signed
Armand Quetsch
Harry Callahan
Malick Sidibe (Sidibé)
Sze Tsung Leong
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Cristóbal Hara
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Torsten Hattenkerl
Henrik Vering
signed
Joachim BROHM, Thomas Weski (ed., text), Vince Leo (text), Heike NEHL (Book Design)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Takahashi Munemasa
signed
Malick Sidibe (Sidibé)
Jörn Vanhöfen
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Keisuke Nagoshi
Kristof Guez
signed
Ernest Cole
Seiji Shibuya
signed
Richard Pak
signed
Paul Graham
Machiel Botman
José Pedro Cortes
Thomas Struth, Richard Sennett (essay)
Olaf Unverzart
Olaf Unverzart
signed
Albert Watson
André Príncipe
New York Graphic Society (ed.)
Atget, John Szarkowski (ed.)
David GOLDBLATT
Hein Gorny, Marc Barbey (ed.), Enno Kaufhold (text)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Kohey Kanno
signed
Lucien CLERGUE (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text), Ingo SCHEFFLER (Book Design)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Boris Becker (ed.)
signed
Mikael Olsson
JH Engström (Engstroem)
signed
Shinryo Saeki
Jürgen SCHADEBERG, Ralf-Peter Seippel (ed.)
Jeffrey SILVERTHORNE
Thomas STRUTH, Dieter Schwarz (text)