Gordon PARKS
Hennric JOKEIT, Sean O'Toole (foreword)
John KIPPIN (photos, text), Alistair Robinson (ed., text), Frits Gierstberg (text), Madeleine Kennedy (text), Carol McKay (text), Russell Roberts (text), Brett Roger, Alison BARRATT (Book Design)
Mario MARINO, Thomas und Regina Starke (ed.), Ulrich Rüter (text), Daniel LASETZKE (Book Design)
Juergen TELLER (photos), Ute und Werner MAHLER (photos), Pari DUKOVIC (photos), Brigitte LACOMBE (photos), Paolo PELLEGRIN (photos), Schaubühne Berlin (ed.), Christoph Amend (text), Thomas Ostermeier (text), Joseph Pearson (text), Dirk Peitz (text), Ingo Taubho, Pascal SCHÖNEGG (Book Design)
Silke HELMERDIG (photos, essay)
Edith Maria BALK
Patrick GALBATS (photos, text, design), Michèle Walerich (ed.), Armand Quetsch (ed.), Chacun sa Chimère (text), György Dalos, (text) Joel Le Pavous (text), Daniel WAGENER (Book Design)
Steve McCURRY, William Dalrymple (text)
Felix Koltermann (ed.), Christoph BANGERT, Michael KAMBER, Gregor SAILER, Meinrad SCHADE, Kai WIEDENHÖFER, Tom Holert und W.J.T. Mitchell
Hank O'Neal (ed.)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Sebastião SALGADO
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Jacques Henri LARTIGUE, Martine d’Astier (ed., text) Martine Ravache (text)
Yann Wang PRESTON, Zelda Cheatle (text), Nadine Barth (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Anton CORBIJN, Franz-Wilhelm Kaiser (text), Marie-Noël Rio (text)
Pierre CROM, Eva Cukier (text)
Lee FRIEDLANDER
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Thomas KERN (photos, text), Nadine Olonetzky (ed.), Georg Brunold (text), Yanick Lahens (text), Hi-Visuelle Gestaltung (Book Design)
Paula BRONSTEIN, Christina Lamb (essay), Kim Barker (foreword)
signed
Stephan VANFLETEREN
signed
Stephan VANFLETEREN (photos, text, design), Gerry Lopez (text), Tim BISCHOP (Book Design)
signed
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
signed
Meinrad SCHADE, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Stephan VANFLETEREN, David Van Reybrouck (text)