Jungjin LEE
Marianne STROBL, Photoinstitut Bonartes/Fotosammlung Albertina (ed.), Ulrike Matzer (text)
Anna Koppitz (photos), Photoinstitut Bonartes/Fotosammlung Albertina (ed.), Magdalena Vukovic (text), Elke Fuchs (text), Gesine Gerhard (text), Martha Stutteregger (Book Design)
Esther HOVERS, Sophie Wright (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Annelies de Mey (photos, design), Jurgen MAELFEYT (Book Design)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
William A. Ewing (ed., text), Barbara P. Hitchcock (ed., text), D. G. Douglas (text), G. Van Zante (text), R. Reuter (text), Ch. Bonanos (text), T. Brandow (text), P. Buse (text), D. Jelonnek (text)
Özlem ALTIN, Reinhard Braun (ed.)
Ursula ARNOLD, Arno FISCHER, Evelyn RICHTER, Jeanette Stoschek (ed.), Patricia Werner (ed.)
Christoph Schaden (ed., text), LVR-Landesmuseum Bonn, Adelheid Komenda (text), Gerald Schröder (text), Mona Schubert (text), Peter KRÜLL (Buchgestaltung)
Barbara KLEMM, Andreas Rossmann
Barbara KLEMM, Andreas Rossmann (text)
Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Léa HABOURDIN (photos, ed.), Gustavo Alemán (ed.), Jorge Fernández PUEBLA (Book Design)
signed
Laia ABRIL, Ramon PEZ (Book Design)
Bertien VAN MANEN, Stephen Gill (ed.)
Kunstmuseum Wolfsburg (ed.), Antonín Dufek (text), Björn Egging (text), Ivo Kranzfelder (text), Ulrich Pohlmann (text), Bernd Stiegler (text)
Margaret M. DE LANGE, Fruitmachine (Book Design)
Nina KORHONEN, Gösta Fleming (ed.), Agneta Klingspor (text)
signed
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Rineke DIJKSTRA, Louise Wolthers (ed., text), Dragana Vujancovic Östlind (ed., text), Jennifer Blessing (text), Rudi Fuchs (text), Hans den Hartog Jager (text)
Christina OTTOSON ÖYGARDEN, Linda Boström Knausgard (text, poems)
Axel Völcker (ed.), Julia Boek (ed., text), Enno Kaufhold (text)
Yvette SILJA (photos, design), Charlotte Lindenberg (text), Annekathrin Müller (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Zoe STRAUSS
Rita PUIG-SERRA COSTA, Dani PUJALTE, AFFAIRE Projects (Book Design)
signed
Marine LANIER, Emmanuelle Pagano (text)
Sakiko NOMURA, Satoshi MACHIGUCHI (Book Design)
signed
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poem)
Walther Collection (ed.), Daniela Baumann (ed.), Joshua Chuang (ed.), Oluremi C. Onabanjo (ed.)
Graciela ITURBIDE
Nadine SCHLIEPER, Robert PUFLEB
Vicki TOPAZ, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Thom & Beth ATKINSON, David Chandler (afterword)
Katja STUKE, Oliver SIEBER, BöhmKobayashi (Book Design)
signed
Martin Engler (ed., text), A. Alberro (text), J. Baumann (text), Ph. Demandt (text), St. Siegel (text)
Timothy Persons (ed.), Andrea Holzherr (text)
Charlotte DUMAS
Giovanna SILVA, Pier Paolo Tamburelli (text), Noura Al Sayeh (text)
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Mathias Braschler, Monika Fischer, Jonathan Watts (preface)
Claude Cahun, Jennifer Miundy (text), Francois Leperlier (afterword)
Jutta BENZENBERG, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Cristina De Middel
Collette Urbajtel, Susana Santoyo (ed)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Amak Mahmoodian
Jungjin Lee (photos, book design)
Graciela Iturbide, Sánchez (text)
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Ute Eskildsen (ed.), Esther Ruelfs (essay), Annelise Kretschmer
Michaela Meise
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Takashi HOMMA, Yto BARRADA, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Geisje van der Linden, Miriam Donkers, Dore van Duivenbode (text)
signed
Karolin Klüppel, Nadine Barth (text), Andrea Jeska (text)
signed
Matilde MARTí SÁEZ, Rafael Martí (familiar photographs), Mati MARTÍ (Book design)
signed
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Lucia Nimcova
signed
Sara-Lena Maierhofer
signed
Irina Popova
Ellen Korth, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (text)
signed
Sofia Borges
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Victor Garrido (ed.), Gonzalo Golpe (ed.), Alberto Salván (ed.)
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Gonzalo Romero (ed.), Alberto Salván (ed.)
Monika Macdonald
Tami Amit, Ory Dessau (text), Alexandre Castant (text)
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Graciela Iturbide, Roberto Tejada (text), Alfredo López Austin (epilogue)
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Ying Ang, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
signed
Rosalind Fox Solomon
Jessica Backhaus
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Liz Johnson Artur
Bettina Lockemann, Elisabeth Neudörfl
Jo Ractliffe, Patricia Hayes (text)
Regina Anzenberger
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Cristina De Middel
Deanna Templeton, Ed Templeton (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Angeniet Berkers
signed
Paddy Summerfield, Gerry Badger (essay)
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Wytske van Keulen
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Margherita Spiluttini, Gabriele Hofer-Hagenauer (ed.), Gabriele Conrath-scholl (ed.)
Hillie De Rooij, Jan Postma (text)
signed
Beatrice Minda, Ulrich Pohlmann (text), Richard Wagner (essay)
Birthe Piontek
Katrien De Blauwer, Michelangelo Antonioni (text), Giuliana Prucca (concept & ed.), Vito RAIMONDI (Book Design)
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
Beatrice Minda, Asghar Farhadi (text), Pooya Ghoddousi (text) & Shahrnush Parsipur (text)
Alistair Hicks (ed.), Timothy Persons (ed.), Lyle Rexer (ed.) & Cgristoph Tannert (ed.)
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lynne Cohen, Ann Thomas (intro), Jenny Diski (essay)
Dana Stölzgen, Göran Gnaudschun (text)
signed
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Masako Tomiya
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Eva Maria Ocherbauer
signed
Masumi Kura
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hugo ERFURTH, Werner MANTZ, Albert RENGER-PATZSCH, August SANDER, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hugo ERFURTH, August KREYENKAMP, Werner MANTZ, Albert RENGER-PATZSCH, August SANDER, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Desiree DOLRON, Mark Haworth-Booth (text), Pierre Assouline (text)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (preface)
signed
Kajsa Gullberg
signed
Damien Poulain (ed.)
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Thekla Ehling, Christoph Schaden (text)
Melanie Bonajo
Damien Poulain (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Max & Elly Randegger, Roger Eberhard (ed.)
elfuhrelf GbR, Norbert Hummelt, Adrian Kasnitz, Martin Stankowski, Ute Wegmann, Lars Weisbrod und Christoph Wirtz (text)
Txema Salvans, Martin Parr (text), John Carlin (text)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Marianne Müller
Juliane Eirich
Rinko Kawauchi
Stefan Pielow (ed.), Emanuel Eckhardt (text)
Takenouchi Masami
signed
Daisuke Ichiba
signed
Viviane Sassen
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Ikuko Suzuki
signed
Ikuko Suzuki
signed
Hiroki Matsui
Ayaka Yamamoto
signed
Dayanita Singh, Aveek Sen (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Berenice Abbott
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Tamiko Nishimura, Hirashima Akihiko (text)
Rinko Kawauchi
Eva Vermandel, Leina González (ed.), Duncan Forbes (text)
Wien Museum (ed.), National Galleries of Scotland, Edinburgh(ed.), Duncan Forbes (text), Anton Holzer (text), Roberta Mc Grath (text)
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Tina Enghoff
Daisuke Yokota, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Lena Grass
signed
Alisa Resnik
Diana Scherer
Diana Scherer, Menno Wigman (Foreword & poems)
signed
Fazal Sheikh
Katharina Hesse, Lara Day
signed
Cristina Nunez
Anne De Gelas
Willeke Duijvekam, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Dagmar Keller, Martin Wittwer
Viktoria Binschtok, Matthias Harder (Ed.)
Ahlan Shibli
Tacita Dean
Candida Höfer, Wulf Kirsten (text), Gerda Wendermann (text)
Julia Baier
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Cuny Janssen, Paul Andriesse (ed,)
Cuny Janssen
Cuny Janssen, Jos Vos (Essay & lyric compilation)
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (ed.)
Viktoria Sorochinski
signed
Taryn Simon
Susan Paulsen
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Mary Ellen Mark
Joachim Brohm (ed.), Michael Mauracher (ed.), Rainer Iglar (ed.)
Susan Derges
Sibylle Bergemann, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda von Wild (ed.)
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (Text), Wolfgang Kil (Text)
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Viviane Sassen
Collier Schorr (ed.)
Sonja Braas, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.)
Dayanita Singh
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Nina Poppe
Nina Poppe
Bertien van Manen, Stephen Gill (ed.)
signed
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Jungjin Lee, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
signed
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Hans Citroen, Barbara Starzynska
Hans Citroen, Barbara Starszynska
Pepa Hristova, F.C. Gundlach (ed.)
Sibylle Fendt, Zoltán Jókay (texts)
signed
Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Hannah Darabi
signed
Bertien van Manen
Ute Eskildsen (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Valentina Abenavoli, Alex Bocchetto
Vivian Maier, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Oliver Seltmann (ed.)
Melissa Catanese
Helena Schätzle
Arianna Arcara, Luca Santese
Keiko Nomura
signed
Hannah MODIGH, Billy Edd Wheeler (forword), Johan LINDBERG (Book Design)
Ulrike Lienbacher
Gabriele Harhoff
Jan BRYKCZYNSKI, Michal LUCZAK, Rafal MILACH, Adam PANCZUK, Agnieszka RAYSS (= Fotografen-Kollektiv SPUTNIK), Copernicus Science Centre (ed.), Krzysztof Koehler (text), Dawid Bienkowski (text), Michal Walczak (text), Zuza Rudzka (text), K, Ania NALECKA / TBD (Book Design)
Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (Textbeitrag), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)