Charles SHEELER, Kirsten Jensen, (ed.), Donald Albrecht (text), Tom Mellins (text), Nancy Deihl (text), Charles Musser (text)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poem)
Andreas HELLAND, Nina ANSTEN (Book Design)
signed
Klaus Albrecht Schröder (ed.), Walter Moser (ed., text), Philippe Garner (text), Roland Fischer-Briand (text), Gabriele Jutz (text), Thomas Seelig (text), Astrid Mahle (text)r, Anna Hanreich (te, Manuel RADDE (Book Design)
Sibylle BERGEMANN, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text), mischen, Fabian LEFEMANN (Book Design)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Willy MAYWALD, Katharina Sykora (ed.), Association Willy Maywald and Ludger Derenthal (ed.), Tobias HONERT & Jan WIRTH (Book Design)
Willy MAYWALD, Jutta Niemann (text), Gilles BEAUJARD, Arnaud ROUSSEL (Book Design)
Sibylle BERGEMANN, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text), Michael DE MAIZIÉRE (Book Design)
Werner BISCHOF, Marco Bischof (ed., text), Tania Samara Kuhn (ed.), Krstin Lubben (text), Fred Ritchin (text)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Lewis Chaplin (ed.), Ben Weaver (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Viviane Sassen
Peter Lindbergh, Jerome Sans (ed.)
Robert Violette (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Horacio Fernandez (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Klaus Honnef (Ed.), Hans-Michael Koetzle (Ed.), Sebastian Lux (Ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Terry Richardson
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
David Bailey
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Helmut Newton
Helmut Newton
Juliet Hacking (ed.)