Jacques Henri LARTIGUE, Martine d’Astier (ed., text) Martine Ravache (text)
Yann Wang PRESTON, Zelda Cheatle (text), Nadine Barth (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Pierre CROM, Eva Cukier (text)
Sina NIEMEYER, Eva KUNZ (Book Design)
Bien-U BAE, Wonkyung Byun (text), Thomas Wagner, KOMA AMOK (Book Design)
Guillermo SRODEK-HART
Peter WATERSCHOOT, Joel VAN AUDENHAEGE (Book Design)
Jean MOLITOR, Nadine Barth (ed.), Kajija Voss (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Annette HAUSCHILD, Nadine Barth (ed.), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Luca ZANETTI (photos, text), Anamaria Bedoya Builes (text), Alfredo Molano (text)
Hans Peter JOST, Broggi (Einführung), Erwin Koch (text), Helmut Scheben (text), Emil Zopfli (text)
Ludovic BALLAND (photos, design), Brice Matthieusent (preface), Rahel OBERHUMMER (Book Design)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Sara W. WINSTON, Ani Katz (short story)
Ulrike CRESPO, Halldór Guðmundsson (text), Matthias Wagner K. (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Ulrike CRESPO, Alissa Walser (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Stephan ERFURT, Matthias Harder (ed., text), Felix Hoffmann (ed.), Florian Illies (text), Jordan Mejias (text), NAROSKA (Book Design)
Zoltán JÓKAY, Thomas Knubben (ed., text), Claudio Hils (ed., text), SCHÜTTE (Book Design)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
Roman Bezjak, Inka Schube (ed., text), Till Briegleb, (text), Christian Raabe (text), Mario BIEHS, Sabine SCHMIDTPETER (Book Design)
Elger ESSER, Osnat Zukerman Rechter (text), Özkan Ezli (text)
Takuma NAKAHIRA, Franz K. Prichard
Tom WOOD, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Richard BILLINGHAM, Jeffrey Ladd (ed., text),, Charlotte Cotton (text)
Keld HELMER-PETERSEN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Mette Sandbye (text)
Paul GRAHAM, Jeffrey Ladd (ed., text), David Chandler (text)
Ad VAN DENDEREN (photos, text), Hans GREMMEN (Book Design)
Esther HOVERS, Sophie Wright (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Nina BERMAN, Verlyn Klinkenborg (essay)
Meinrad SCHADE, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Sophie RISTELHUEBER, Jeffrey Ladd (ed., text), Marc Mayer (text)
Paul KRANZLER / Andrew PHELPS, Alard von Kittlitz (text), Isabel LATZA (Book Design)
Uwe BEDENBECKER (photos, text, design)
Juliane HERRMANN (photos, text), Yasha Beresiner (text), James Anderson (text), Emmy VAN THIEL (Book Design)
signed
Saskia AUKEMA, Prof. Annelies Moore (afterword), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Christian VAN DER KOOY (photos, text), Anastasiia (text), Iris Sikking (ed.), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Brian W. FERRY, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Andreas GURSKY, Gerald Schröder (essay), Brian Sholis (curator, essay), Ralph Rugoff (essay)
Elliott ERWITT
Annelies de Mey (photos, design), Jurgen MAELFEYT (Book Design)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
William A. Ewing (ed., text), Barbara P. Hitchcock (ed., text), D. G. Douglas (text), G. Van Zante (text), R. Reuter (text), Ch. Bonanos (text), T. Brandow (text), P. Buse (text), D. Jelonnek (text)
André LÜTZEN (photos, book design), Joseph Conrad (excerpts from his nautic diary 1890), Hannes Wanderer (Book Design)
Tsar FEDORSKY (photos, text)
Stanley GREENE
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Hosam KATAN (photos, text), Anne Marie Beckmann (text), Mohammed al-Khatib text), Hassan Katan (text), Mohammed Khair Hak (text), Carsten Stormer 8text), Loreen LAMPE, Hosam KATAN, Sebastian MOOCK (Book Design)
Christoph Schaden (ed., text), LVR-Landesmuseum Bonn, Adelheid Komenda (text), Gerald Schröder (text), Mona Schubert (text), Peter KRÜLL (Buchgestaltung)
Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Dougie WALLACE
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Stephen GILL, Karl Ove Knausgard (text), Greger Ulf NILSSON (Book Design)
signed
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Donald WEBER (photographs, text), Larry Frolick (text), Kevin Robbie (text), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design), Separations: Sebastiaan HANEKROOT
signed
Sandrine LOPEZ (photos, design)
signed
Koji ONAKA, Yasunori Hoki (ed.)
signed
Daido MORIYAMA, Marc Holborn (ed.)
Erik KESSELS, Francesco Zanot (ed., essay), Hans Aarsman (text), Simon Baker (ed., text), Sandra Phillips (ed.), text)
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
Nicolò DEGIORGIS
Brian GRIFFIN, Terry Rawlings (text), Paul Gorman (essay)
Amaury A CUNHA (photos, design), Sébastien DUPUY (Book Design)
signed
Bieke DEPOORTER, Ruth Vandewalle (ed.), MEVIS & VAN DEURSEN (book Design)
signed
Yusuke YAMATANI, Yatoshi SUZUKI (Book Design)
signed
Benoît/ Benoit FOUGEIROL, Jean-Christophe BAILLY (text), Jérôme Saint-Loubert BIÉ (Book Design)
signed
Léa HABOURDIN (photos, ed.), Gustavo Alemán (ed.), Jorge Fernández PUEBLA (Book Design)
signed
Laia ABRIL, Ramon PEZ (Book Design)
Anton Roland LAUB, Sonia Voss (ed., text), Lotte Laub (text)
Margot WALLARD, Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Stefan HAMMER, Wolfgang Zurborn (image dialogue)
signed
Stefan HAMMER, Lu Xun (short story), Richard REISEN (Book Design)
signed
Hiroyuki TAKENOUCHI / 竹之内祐幸, Chikako SUZUKI (Book Design)
signed
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Nico KRIJNO, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Sven FENNEMA, Christoph Gunkel (texte)
Rineke DIJKSTRA, Louise Wolthers (ed., text), Dragana Vujancovic Östlind (ed., text), Jennifer Blessing (text), Rudi Fuchs (text), Hans den Hartog Jager (text)
Axel HÜTTE, Beat Wismer (ed., text), Ralph Goertz (ed., text), Thomas A Lange (texdt)
Andreas ACKERUP, Peter Bergman (text)
Hans-Olav FORSANG, Jonas Forang (text), Roger Turesson (text)
Sissa MICHELI (photos, text), Katarina SCHILDGEN & Paul GASSER (Book Design)
Tuur & Flup MARINUS
Rachel MORÓN, Melanie VAN DER LINDE (Book Design)
signed
Axel Völcker (ed.), Julia Boek (ed., text), Enno Kaufhold (text)
Yvette SILJA (photos, design), Charlotte Lindenberg (text), Annekathrin Müller (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
David ZIMMERMAN, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Juergen TELLER, Ulf Poschardt (text), Tracey Emin (text), Neville Wakefield (text), Ute Eskildsen (text), Ulrich Pohlmann (text)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Zoe STRAUSS
Oliver SIEBER, Peter Lindhorst (intro)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
Rita PUIG-SERRA COSTA, Dani PUJALTE, AFFAIRE Projects (Book Design)
signed
Marine LANIER, Emmanuelle Pagano (text)
Xavier Barral (ed., foreword), Philippe Séclier (foreword), Simon Baker (essay), Nancy W. Barr (essay), Clément Chéroux (essay), Marc Desportes (essay), Pascal Ory(essay), Alain Bublex (chronology), Interviews with Alain Prost and Jean Todt
Andreas GEFELLER, David Campany (text)
Jon RAFMAN (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Michael WOLF, Hannes Wanderer (ed.)
Hans HANSEN, Felix Hoffmann (ed., text), Hendrik Schwantes (ed.), Juhani Pallasmaa (text), Hannes Böhringer (text), Falk Haberkorn (text), Axel Kufus (text), Hartmut Böhme (text), Anna Voswinckel (text
Yasantha YOGANANTHAN, Arshia Sattar (text), KUMMER&HERMAN (Book Design)
Rocco VENEZIA, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay), Mauro BUBBICO (Book Design)
signed
Oliver Hartung (ed., design), Helmut VÖLTER (Book Design)
Piotr UKLANSKI, Hanna WILLIAMSON-KOLLER (Book Design)
Brad FEUERHELM, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poem)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Kent KLICH, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman (essay), Louise Wolthers (essay), Susan Meiselas (conv
Wawrzyniec KOLBUSZ, Mateusz Sarello (ed.), Krzysztof Pijarski (essay)
Björn LARSSON, Sebastian WADSTED (Book Design)
JH ENGSTRÖM (Engstroem), Christian Caujolle (text), Patric LEO (Book Design)
Shomei TOMATSU, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji KAWADA (text), Eikoh HOSOE (text), Daido MORIYAMA (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text, Hiroshi NAKAJIMA (Book Design)
Lionel BAYOL-THÉMINES
Andreas HELLAND, Nina ANSTEN (Book Design)
signed
Arthur MEBIUS, Rob VAN HOESEL (Book Design), Carel FRANSEN (Cartography, Concept)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Walther Collection (ed.), Daniela Baumann (ed.), Joshua Chuang (ed.), Oluremi C. Onabanjo (ed.)
Michael WOLF (photographs, text), Marc Feustel (text), Jan-Philipp Sendker (text), Wim van Sinderen (text)
signed
Chloe SELLS
Andreas GEHRKE, Lucius Burckhardt (essay)
Eduardo NAVE, UNDERBAU (Book Design)
Jorgen AXELVALL, Mutsuo Takahashi (poem), Katsuya KATO (Book Design)
signed
JH ENGSTRÖM (Engstroem), David Neumann (text), Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Hajime SAWATARI, Hanayo
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Wolfgang TILLMANS (photos, design), Theodora Vischer (text), Paul HUTCHINSON (Book Design)
Jürgen NEFZGER, Jutta Herden (text), Ulrich Pohlmann (text)
Thom & Beth ATKINSON, David Chandler (afterword)
Greg GIRARD, Jörg Colberg (essay), Misha KOMINEK (Book Design)
Yasutaka KOJIMA, Yasunori Hori (ed.), KURODA (Book Design)
signed
Michael WOLF, Hannes WANDERER (Book Design)
signed
Katja STUKE, Oliver SIEBER, BöhmKobayashi (Book Design)
signed
Daniela Baumann (ed.), Joshua Chang (ed.), Oluremi C. Onabanjo
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
Marcello GALVANI, Filippo NOSTRI (Book Design)
Shoji UEDA, Toshiyuki Horie (text), Atelier PENTAGON (Book Design)
Martin Engler (ed., text), A. Alberro (text), J. Baumann (text), Ph. Demandt (text), St. Siegel (text)
Henrik SAXGREN(photos, text), Greger Ulf NILSON (Book Design)
Thomas STRUTH, Richard Sennett (text)
Thomas STRUTH, Nigel Pitman (text), Hans Rudolf Reust (text)
Thomas STRUTH, Thomas Weski (text), Ulrich Wilmes (tedxt), Jana-Maria Hartmann (text), Okwui Enwezor (interview)
Wiktoria WOJCIECHOWSKA
Laura EL-TANTAWY, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Dieter DE LATHAUWER (photos, design), Joachim Naudts (text), Erik Thys (text), Herwig Czech (text), Nich LAMBRECHT (Book Design),Sebastian HANEKROOT (Lithography)
Robert POLIDORI
Timothy Persons (ed.), Andrea Holzherr (text)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Cansu KORKMAZ
Sean LOTMAN, Hallam UDELL (Book Design)
Piotr ZBIERSKI (photos, design), Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem), Bartłomiej TALAGA (Book Design)
signed
Charlotte DUMAS, Eric Himmel (text, interview), Stacey James Clarkson (text)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Peter FRASER, Michael Mack (ed.)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay)
Stefano CARNELLI, Monica Sassatelli (essay)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Esther HESSING, Sophieke Thurmer (text), Rob VAN HOESEL & Carel FRANSEN (Book Design)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Mikhael SUBOTZKY, Anthea Buys (essay), Shawn O'Toole (essay)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Pieter HUGO, Ralf Beil (ed., text), Uta Ruhkamp (text)
Pieter HUGO, Ashraf Jamal (text)
Ed VAN DER ELSKEN, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
signed
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Ivan SEGURA LARA
Sarah SCHÖNFELD, Matthias Harder (text), Alexander Klose (text), Jeannie Moser (text), Christina Vagt (text), Anna Zett (text), Anja LUTZ (Book Design)
Clemens FANTUR, Studio LINDHORST-EMME (Book Design)
Arne REIMER, Ulf Erdmann Ziegler (essay), Nicola REITER (Book Design)
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Giulio RIMONDI (photos, text), Christian Caujolle (ed., text)
Charlotte DUMAS
François / Francois HALARD, Dino SIMONETT (Book Design)
Giovanna SILVA, Pier Paolo Tamburelli (text), Noura Al Sayeh (text)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Greg GIRARD, Leo Rubinfien (introduction), William Gibson (foreword), Gilbert LI (Book Design)
Espen KRUGHAUG, Philip Chevron (foreword), Orangedark (music)
Wolfgang TILLMANS, Joachim Jäger (ed., text), Daniel Birnbaum (text), Julie Ault (text)
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Henrik Spohler, Thomas Assheuer (preface)
Emil SCHULTHESS, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Anthony Hernandez
Cesare Fabbri
Thomas Struth, Tobias Bezzola (text), Dirk Baecker (text), D. Graham Burnett (text)
Uwe Reichenberg, Joseph von Westphalen (foreword)
signed
Jutta BENZENBERG, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Ingar Krauss, Suzy Shammah (ed.), Ulf Erdmann Ziegler (text)
Hans-Christian SCHINK, Simone Förster (ed.), Ulrike Bestgen (ed., text), Wolfgang Holler (ed.), Walter Smerling (ed.), Thomas Weski (text), T. O. Immisch (tex, Severin WUCHER (Book Design)
Peter H. FÜRST, Marc Boucherie (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text), mischen, Fabian LEFEMANN (Book Design)
Andreas GURSKY, Udo Kittelmann (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text), Michael DE MAIZIÉRE (Book Design)
Elger Esser, von Amelunxen (text), Cees Nooteboom (text)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Götz DIERGARTEN, Roland Goll (text), Slawomir Shuty (text), Michał Wiśniewski (text)
Götz DIERGARTEN, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions), Verena GERLACH (Book Design)
Mila TESHAIEVA, Marcus Lenz (text), Laura KLIMAITE (Book Design)
signed
Mila TESHAIEVA, Marcus Lenz (text), Laura KLIMAITE (Book Design)
signed
Michael SCHMIDT, Wolfgang ELEMS, Ursula KELM, Ulrich GÖRLICH, Gundula SCHULZE ELDOWY, Florian Ebner (ed., text) , Felix Hoffmann (ed., text), Inka Schube (ed., text) Thomas Weski (ed., text), Ute Eskildsen (text), Carolin Förster (text), Christine Frisinghelli (text), Virginia Heckert (text), Klaus Honnef (text), Jörg
Kirill Golovchenko, Misha Pedan (text)
Dieter De Lathauwer
signed
Carlos Cazalis, John Lee Anderson (text), Jacques Durand (text), José Cueli (text)
signed
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Bernhard Fuchs, Michael Mauracher (ed.), Rainer Iglar (ed.)
Peter Bialobrzeski, Florian Hanig (text), Christoph Ribbat (text)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Lisa Diandra KRUEGER
Fabrizio Albertini, Teresa PIARDI (Book Design)
Alec SOTH
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Michaela Meise
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Matt Henry
Louis De Belle, Matilde Cassini (foreword)
signed
Henry Leutwyler, Karen Eileen Overbey (intro)
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Stan Douglas, Edward Burtynsky & Jane E. Nokes (prefaces), Robert Bean (text), Dieter Roelstraete (text)
Stan Douglas, Noam M. Elcott
Takashi HOMMA, Yto BARRADA, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Geisje van der Linden, Miriam Donkers, Dore van Duivenbode (text)
signed
Tiane Doan na Champassak
Pierre Radisic, Arno Rafael Minkkinen (text), DOLO (Book Design)
Karolin Klüppel, Nadine Barth (text), Andrea Jeska (text)
signed
Cole BARASH
Virginie REBETEZ, Delphine Bedel (ed) Fréderique Destribats (text), Simon Karlstetter (text), Elisa Rusca (text), Chi-Long TRIEU (Book Design)
signed
Matilde MARTí SÁEZ, Rafael Martí (familiar photographs), Mati MARTÍ (Book design)
signed
Lex VAN PIETERSON, Gert Dumbar (text), Arno Haijtema (text), Flip Bool (text), Vincent VAN BAAR (Book Design)
August Eriksson, Marten Snickare (text)
signed
Kazuyoshi USUI / 薄井一議, Satoshi MACHIGUCHI (Book Design)
signed
Xiaoxiao Xu, Gover Meit (preface), Rosie Heinrich (ed.)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Kürsat / Kursad BAYHAN
signed
Sara GALBIATI, Peter Helles ERIKSEN, Tobias Selnaes MARKUSSEN, IRON FLAG (Book Design)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Pieter VAN DEN BOOGERT, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijden's Karwei (Book Design)
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Pieter HUGO
signed
Stanislav Briza
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Lucia Nimcova
signed
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Sara-Lena Maierhofer
signed
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Vittorio MORTAROTTI & Anush HAMZEHIAN, Andrea Diaz Mattei (text), Paolo BERRA (Book Design)
Michele Sibiloni, David Cecil (text)
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Gerhard Kurtz, Daniel Sadrowski
Vasantha Yogananthan, Anjali Raghbeer (text)
Yasutaka Kojima
Hiro TANAKA, Akiko ISOBE, Seungwoo YANG, Megumi OHGURI, Erina FUJIWARA, Tetsuya KUSU, Ikuru KUWAJIMA, Arata KATO, Koichi INO (Book Design)
signed
Kacper Kowalski, Rafal Lochowski (ed.)
Ellen Korth, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (text)
signed
Takashi HOMMA, Francesco Zanot (ed.), Fabrizio RADAELLI (Book Design)
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
signed
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Victor Garrido (ed.), Gonzalo Golpe (ed.), Alberto Salván (ed.)
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Gonzalo Romero (ed.), Alberto Salván (ed.)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa PIARDI (Book Design)
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Olivier Cornil
Florian van Roekel, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Monika Macdonald
Tami Amit, Ory Dessau (text), Alexandre Castant (text)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Takashi Homma
signed
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Benedetta GROßRUBATSCHER, Kai-Olaf HESSE (Book design)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Robert Knoth & Antoinette De Jong, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
Jan Rosseel, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Ying Ang, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
signed
Martina Hoogland Ivanow, Estelle Af Malmbort (text), SANDBERG & TIMONEN (Book Design)
Julian Schnabel, Petra Giloy-Hirtz (text)
Roe Ethridge
Jessica Backhaus
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Myles Little (ed.), Geoff Dyer (text)
Jonathan Danko Kielkowski, Christoph Schaden (text), Helge SCHLAGHECKE (Book Design)
Yoshikatsu Fujii
signed
Claudia HEINERMANN, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Paolo Woods, Gabriele Galimberti, Nicholas Shaxson (essay)
signed
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Vittorio MORTAROTTI (photos, design), Milo MONTELLI (Book Design)
Alejandro Chaskielberg, Daido Moriyama (text in JApanese/English & Spanish)
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Cristina De Middel
Mattia Vacca, Emanuela Mirabelli (text)
Massimo Mastrorillo, 3/3 (Book Design)
signed
Gustavo Sagorsky, Jordan Rockford (text), Milo MONTELLI (Book Design)
signed
Patryk Karbowski, Krzysztof Pijarski (text)
Francois Mouries, Sergio Chejfec (text)
signed
Vicente PAREDES, Cristina De Middel (ed.), Natalia TROITINO (Book Design)
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Federico Carpani (ed.)
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Jeff WALL, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Angeniet Berkers
signed
Michele TAGLIAFERRI, Sybren 'SYB' KUIPER (Book Design)
Kirill GOLOVCHENKO, Christian Gaujolle (text), Ed BLUME (Book Design)
Wolfgang TILLMANS
Yury Toroptsov
signed
Tiago Casanova, George Georgiou (ed.), Vanessa Winship (ed.)
signed
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Francesco Saverio Colella, Milo MONTELLI (Book Design)
Sofie KNIJFF, Angela LIDDERDALE (Book Design)
Katja STUKE, Hans GREMMEN (Book Design)
signed
Wytske van Keulen
David Mocha
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Sebastian Mölleken
Dmitry Lookianov
signed
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Elena ANOSOVA
Liudmila Zinchenko, Natalia EREMINA (Book Design)
Kirill SAVCHENKOV, Ivan SHPAK & K.S. (Book Design)
Silva Bingaz, Patric LEO (Book Design)
Matthew Porter
Anne Marie Borsboom (ed.), Nitzan Krimsky, Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Chad MOORE, FLUUT (Book Design)
signed
Klara Källström, Thobias Fäldt, Johannes Wahlström (text)
signed
Sam HARRIS, Eva-Maria Kunz (ed.), Uma HARRIS (Book Design)
Klara KALLSTRÖM, Thobias FÄLDT, 1:2:3 (Book Design)
signed
Klara KALLSTRÖM, Thobias FÄLDT, 1:2:3 (Book Design)
Hillie De Rooij, Jan Postma (text)
signed
Beatrice Minda, Ulrich Pohlmann (text), Richard Wagner (essay)
Birthe Piontek
Nicole Delmes (ed.), Susanne Zander (ed.), Veit Loers (text) sowie Susanne Pfeffer (text)
Jonathan ANDERSON & Edwin LOW, Philipl Prodger (intro)
Lois HECHENBLAIKNER
Lois HECHENBLAIKNER, Armin KNILEY
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Casper SEJERSEN, Cecilie Hogsbro (ed., text)
George GEORGIOU
signed
Alvaro DEPRIT (photos, design), Erik Vroons (text), Michele PALERMO (Book Design)
signed
Matsutani Tomomi, Takeshi NAKAMURA (Book Design)
Koji ONAKA, Hajime HASHIMOTO (Book Design)
André GELPKE
Pieter Hugo, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Anton Corbijn, Franz Kaiser (ed.), Irma Boom (Book Design)
Inaki Domingo
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
David Goldblatt
Marco Citron, Gerry Badger (text)
signed
Beatrice Minda, Asghar Farhadi (text), Pooya Ghoddousi (text) & Shahrnush Parsipur (text)
Alistair Hicks (ed.), Timothy Persons (ed.), Lyle Rexer (ed.) & Cgristoph Tannert (ed.)
Martin PARR, Robert Cook (foreword)
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Lynne Cohen, Ann Thomas (intro), Jenny Diski (essay)
Dana Stölzgen, Göran Gnaudschun (text)
signed
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Michael Collins
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Alessandro Calabrese, Valentina CASALI (Book Design)
signed
Eva Maria Ocherbauer
signed
Florian Braakman (photos, design), Erich Fried (poem), Alexander Norton (poem), Maciej Pestka (Book Design)
Eivind H. Natvig, Gro Dahle (poems)
signed
Tiane Doan na Champassak
Bill Henson
Nerhol, Tanaka YOSHIHISA (Book Design)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Javier Rivero (ed.)
Masumi Kura
Masumi Kura, Michiko Kasahara (essay), Koichi HARA (Book Design)
Navia
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
André LÜTZEN, Leonid A. Klimov
Martin PARR
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
William Eggleston
Raban Ruddigkeit (ed.), Lars Harmsen (ed.),Oliver Seltmann (ed.), Boris KAHL (Book Design)
Alejandro Cartagena
signed
Guido Guidi, Marta Dahó (text)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Kate NOLAN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Katharina Roters
Olaf Unverzart, Tom Dauer, Sophia Greiff
Gregoire Pujade-Lauraine
Émeric LHUISSET, Pierre ROUSTEAU (Book Design)
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Joachim Brohm, Ulf Erdmann Ziegler (text)
Nadav Kander, Will Self (text)
Vasantha YOGANANTHAN, Rémi Coignet (text), Capucine MERKENBRECK, Chloé TERCÉ (Book Design)
Todd Hido
Peter BIALOBRZESKI
Peter Bialobrzeski, Stefanie Gommel (text)
Giovanni Del Brenna, Marc Augé (text), Carole Naggar (text)
Danila Tkachenko
signed
Stephen Gill, Will Self (text)
signed
Wolfgang TILLMANS, Johanna Burton (essay), Jan Verwoert (survey)
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Thekla Ehling, Christoph Schaden (text)
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Christoph ENGEL, Knut GIELEN
Mary Ellen MARK
Tomoyuki Sakaguchi
Juergen Teller, Sadie Coles
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Max & Elly Randegger, Roger Eberhard (ed.)
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Michael Danner (ed.), Susanne Holschbach (text), Günter Zint
signed
Txema Salvans, Martin Parr (text), John Carlin (text)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Florian Ebner (ed.), Constanze Wicke (ed.)
Emily Andersen
Bernhard Fuchs
Martin PARR, Val Williams (ed.)
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Thomas SAUVIN, Mei Shuzhi (Book Design)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Andreas Weinand
Stanley Greene, Teun van der Heijden (ed.), VAN DER HEIJDEN / Heidens Karwei (Book Design)
Stefan Pielow (ed.), Emanuel Eckhardt (text)
Peter Lindbergh, Jerome Sans (ed.)
David Robinson
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Aya Okabe
signed
Ikuko Suzuki
signed
Ikuko Suzuki
signed
Hiroki Matsui
Ayaka Yamamoto
signed
Jimmy Nelson
Philip-Lorca DiCorcia
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Tom Wood
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOEUNE (Book Design)
signed
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Eva Vermandel, Leina González (ed.), Duncan Forbes (text)
Alfred Seiland, Marcus Trier (text)
BRASSAI, Robert CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, André KERTÉSZ, MAN-RAY, Michel Frizot (ed.), Cedric De Veigy (text)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Jason Larkin, Julian Rodriguez (Ed.)
signed
Koji Onaka
signed
Horacio Fernandez (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Martin Rosswog, Klaus Honnef (text), Kurt Dröge (text)
Larry E. McPherson
Yu Yamauchi
Elina BROTHERUS
Pierre LIEBHAERT
Max Pinckers
Martin PARR, John Gossage
Evzen Sobek
signed
Henrik Spohler, Friedemann Schmoll (Text), Christiane Stahl (Text)
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES, MIKO McGINTY (Book Design)
Candida Höfer, Wulf Kirsten (text), Gerda Wendermann (text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Jessica BACKHAUS, Jean-Christophe Ammann (text), Elisabeth Biondi (text)
Anne GOLAZ, Jonna KINA, Tanja KOLJONEN, Jaana MAIJALA, Juuso NORONKOSKI, Mikko RIKALA, Maija SAVOLAINEN, Anne YLI-IKKELÄ (= Fotografe
Tiane Doan na Champassak
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Yves Marchand, Romain Meffre
Thomas SAUVIN
signed
Kazuyoshi USUI / 薄井一議, Mark Pearson (Ed.)
signed
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (ed.)
Terry Richardson
Joakim ESKILDSEN, Cia Rinne (Co-Author), Günter Grass (Preface)
Michael WOLF, Lee Ho Yin (text), Lynne DiStefano (text)
Michael WOLF, Boris von Brauchitsch (Essay)
ABBAS, Antoine D'AGATA, Bruce GILDEN, Harry GRUYAERT, Gilles PERESS, Gueorgui PINKHASSOV, Mark POWER, Alec SOTH, Donovan WYLIE,, Diane Dufour (ed.), MAGNUM Photos (ed.)
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Sze Tsung Leong
Cristóbal Hara
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski (ed.)
Adam Bartos
Adam Bartos
Joachim Brohm, Rainer Iglar (Ed.), Michael Mauracher (Ed.)
Joachim Brohm, Urs Stahel (essay)
Joachim BROHM, SK-Stiftung Kultur / Landesgalerie Linz, (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (text)
Joachim Brohm, Heinz Liesbrock (Ed.)
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Takahashi Munemasa
signed
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Seiji Shibuya
signed
Paul Graham
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Mitch Epstein
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
Olaf Unverzart
signed
Olaf Unverzart
André Príncipe
Viviane Sassen
Kohey Kanno
signed
Sonja Braas, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.)
Shinryo Saeki
Nina Poppe
Nina Poppe
Taiji MATSUE, Minoru Shimizu (interview with Taiji Matsue), Shin AKIYAMA & Ayako TSUTSUMI (Book Design)
signed
Klaus Mettig
Nicola Lo Calzo
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
Ursula Jernberg, Barbara HENNEQUIN (Book Design)
signed
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Axel Hoedt
Pepa Hristova, F.C. Gundlach (ed.)
Sung Soo Koo
Hannah Darabi
signed
Tom WOOD, Manfred Heiting (ed.), Padraig TIMONEY (Book Design)
Ute Eskildsen (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Lieko Shiga, Daishiro MORI (Book Design)
signed
Kent Klich, Gösta Flemming (ed.), Tina ENGHOFF (Book Design)
signed
Guy TILLIM
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Arianna Arcara, Luca Santese
Keiko Nomura
signed
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Cristóbal Hara
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Christian Patterson
Ulrike Lienbacher
Gabriele Harhoff
Italo MORALES, Francesco VEDOVATO (Book Design)
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Walter NIEDERMAYR
Walter NIEDERMAYR