Gunnar SMOLIANSKY, Gunnar D. Hansson (preface)
Todd HIDO, Alexander Nemerov (text)
signed
August SANDER, Susanne Lange (essay), Gabriele Conrath-Scholl (ed., essay)
Roger BALLEN, Wim VAN SINDEREN (essay)
Russet Lederman (ed.), Olga Yatskevich (ed.), Michael Lang (ed.), Miyako ISHIUCHI (essay), Kristen Lubben (essay), Valentina Abenavoli (essay), Laura COOMBS (book design)
Ed TEMPLETON
signed
Todd HIDO
signed
Krass CLEMENT, Simon LAUTROP, Jorgen Haugen Sorensen
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann), Beaumont-Maillet (ed.)
Morten BO, Garde Carl Frederik (text)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Bien-U BAE, Wonkyung Byun (text), Thomas Wagner, KOMA AMOK (Book Design)
Kiyoshi SUZUKI, Machiel Botman (ed., text, design), Yoko Suzuki (text), Hans MIEDEMA (Book Design) with Ype van Gorkum, Marco Wiegers, Wim Melis, Olaf Veenstra and Machiel Botman
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
Stephan VANFLETEREN
signed
Emil / Emilem FAFEK, Ondrej Neff (introduction), Vytiskla SVOBODA (Book Design)
Roman Bezjak, Inka Schube (ed., text), Till Briegleb, (text), Christian Raabe (text), Mario BIEHS, Sabine SCHMIDTPETER (Book Design)
Takuma NAKAHIRA, Franz K. Prichard
Jungjin LEE
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Eugene ATGET, Jeffrey Ladd (ed., text), Pierre Mac Orlan (essay), David Campany (essay)
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Dmitry DEBANOV, Vladimir GRIUNTAL, Boris IGNATOVICH, Alexander KHLEBNUKOV, Yeleazar LANGMAN, Alexander RODCHENKO, Georgy PETRUSOV, Manfred Heiting (ed.), Mikhael KARASIK (text, Book Design)
Rudolf Holtappel, Bernd und Hilla Becher, Joachim Brohm, Jitka Hanzlová, Stiftung Situation Kunst (ed.), Silke von Berswordt-Wallrabe (text), Maria Spiegel (text,) Heinz Liesbrock (text), Irina Lammert, Saskia Helena KRUSE (Book Design)
Ursula ARNOLD, Arno FISCHER, Evelyn RICHTER, Jeanette Stoschek (ed.), Patricia Werner (ed.)
Jakob TUGGENER
Koji ONAKA, Yasunori Hoki (ed.)
signed
Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Rob HORNSTRA, Hans Loos, Arnold van Bruggen
signed
Rob HORNSTRA, Hans Loos (text), Arnold van Bruggen (text), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Kunstmuseum Wolfsburg (ed.), Antonín Dufek (text), Björn Egging (text), Ivo Kranzfelder (text), Ulrich Pohlmann (text), Bernd Stiegler (text)
Nina KORHONEN, Gösta Fleming (ed.), Agneta Klingspor (text)
signed
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
Seydou KEITA, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Michael WOLF, Hannes Wanderer (ed.)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
JH ENGSTRÖM (Engstroem), David Neumann (text), Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Daido MORIYAMA, Hisako Motoo (ed.) Simon Baker (text), Satoshi MACHIGUCHI & Nao TAKANO (Book Design)
signed
Daido MORIYAMA, Sakunosuke Oda (text/poem), Satoshi MACHIGUCHI (Book Design,afterword)
signed
Laura EL-TANTAWY, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Richard MOSSE (photos, text), Adam Hochschild (text), Emily LESSARD (Book Design)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay)
Masahisa FUKASE, Akira Hasegawa (original afterword), Tomo Kosuga (new text)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Nina KORHONEN, Marie Lundquist (text), Patrick LEO (Book Design)
signed
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Renato D'AGOSTIN, Luigi Cerantola (text), LES GRAPHIQUANTS (Book Design)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Kristoffer ALBRECHT, Vastaava Toimittaja
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Emil SCHULTHESS, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Ostkreuz - Agentur der Fotografen (ed.), Marcus Jauer (preface, text), Felix Hoffmann (text), Anne-Dore Krohn (text)
Uwe Reichenberg, Joseph von Westphalen (foreword)
signed
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Franz ROH, Felix Zdenek (ed.), Deichtorhallen Hamburg (ed.), Sabina Mlodzianowski (text)
Cristina De Middel
Sibylle BERGEMANN, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text), Michael DE MAIZIÉRE (Book Design)
Lothar Bernd und Hilla BECHER, Thomas STRUTH, Candida HÖFER, Thomas RUFF, Andreas GURSKY, Jörg SASSE, Laurenz BERGES, Elger ESSER, Simo, Lothar Schirmer (ed.), Stefan Gronert (text)
Heinrich RIEBESEHL, Peter Sager, Ulrike Schneider
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Richard MOSSE, Giorgio Agamben (text)
Graciela Iturbide, Sánchez (text)
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Johan Van der Keuken, Lely Van der Lely (text)
Bernhard Fuchs, Michael Mauracher (ed.), Rainer Iglar (ed.)
Taiyo ONORATO, Nico KREBS, Stanislav LEM (essay), Megi ZUMSTEIN and Claudio BARANDUN (Book Design)
Ringier (ed.), Peter Fischli, David Weiss
Alec SOTH
Hans Ulrich Obrist (ed., text), Robert Storr (text), Moorhouse (text), Siri Husvedt (text),
Gerhard Richter, Helmut Friedel (introduction)
Manfred Heiting (ed.), Kaneko Ryuichi (text), Satomi (essay), Duncan Forbes (essay), Manfred Heiting (essay), Mitsuda Yuri (essay), Lizawa Kotaro (essay), Shirayama Mari (ess
Tiane Doan na Champassak
Harry Callahan, Grant Arnold (ed.), John Pultz
Kazuyoshi USUI / 薄井一議, Satoshi MACHIGUCHI (Book Design)
signed
Xiaoxiao XU, Gover Meit (preface), Rosei Heinrich (ed.), Rob VAN HOESEL & Carel FRANSEN (Book Design)
Kürsat / Kursad BAYHAN
signed
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Pieter VAN DEN BOOGERT, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijden's Karwei (Book Design)
Pieter HUGO
signed
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Irina Popova
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Ellen Korth, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Piero MARTINELLO, Piero Casentini (text), Cosimo Bizzarri (text), Lorenzo FANTON (Book Design)
signed
Takashi HOMMA, Francesco Zanot (ed.), Fabrizio RADAELLI (Book Design)
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
signed
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Takashi Homma
signed
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Robert Knoth & Antoinette De Jong, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
Marcus BLEASDALE, John Le Carré (foreword), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Yoshikatsu Fujii
signed
Jacob Aue SOBOL, Finn Thrane (intro), Camilla JORGENSEN (Book Design)
signed
Jacob Aue SOBOL, Sun Hee Engelstoft (ed.)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Ed TEMPLETON (photos, design), Cyrielle MOLARO (Book Design)
signed
Viktor KOLÁR
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Andreas Frei
signed
Nicole Delmes (ed.), Susanne Zander (ed.), Veit Loers (text) sowie Susanne Pfeffer (text)
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Johan Van der Keuken
Keizo Kitajima, Christian Gaujolle (text)
Katrien De Blauwer, Michelangelo Antonioni (text), Giuliana Prucca (concept & ed.), Vito RAIMONDI (Book Design)
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Wilhelm Schürmann
Henri CARTIER-BRESSON, Clément Chéroux (essay)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
CHARGESHEIMER, C. Hargesheimer, Heinrich Böll (ed., text)
Wolfgang VOLLMER, Reinhold Mißelbeck (ed.), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hugo ERFURTH, Werner MANTZ, Albert RENGER-PATZSCH, August SANDER, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Nadav Kander, Will Self (text)
Todd HIDO
Stephen GILL, Will Self (text)
signed
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Letizia BATTAGLIA, Franco Zecchin (text), Marco Delogu (ed.)
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Christoph ENGEL, Knut GIELEN
Melanie Bonajo
Anders PETERSEN, Christian Caujolle (text)
Christoph BANGERT, Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design), Chiho BANGERT, Klaus KEHRER
signed
Mary Ellen MARK
Tomoyuki Sakaguchi
Oliver Chanarin, Adam Broomberg
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Karl Dammaschke (ed.), Kurt Baranowski (ed.)
Max & Elly Randegger, Roger Eberhard (ed.)
Misha Pedan, Irina Sandomirskaia (text)
signed
Marianne Müller
Arwed Messmer (ed.), Fritz Tiedemann, Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Daido Moriyama
Bernhard Fuchs
Tamiko NISHIMURA, Ito SHINICHI (Book Design)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Vitus Saloshanka
Vitus Saloshanka, Celina Lunsford (ed.)
signed
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Viviane Sassen
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Ayaka Yamamoto
signed
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Tamiko NISHIMURA, Hirashima Akihiko (text)
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Kent KLICH, Gösta Flemming (ed.), Tina ENGHOFF (Book Design)
Stephen GILL
Kursat Bayhan, Mary Ellen Mark (preface)
Ilkin Huseynov
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Daisuke Yokota, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Koji Onaka
Horacio Fernandez (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Yu Yamauchi
Daido Moriyama, Marcel Feil (Essay)
signed
Vaan Olivet
signed
Anne De Gelas
Pierre LIEBHAERT
Max PINCKERS
Óscar Monzón
Santu Mofokeng, Okwui Enwezor e.a. (essay), Corinne Diserens (Ed.)
Martin PARR, John Gossage
Evzen Sobek
signed
Tacita Dean
Frederic Lezmi
Daido Moriyama, Tsutatani Noriko (essay), Masafumi Fukagawa (essay), Koji Chike (Essay), Eikoh HOSOE(essay), Toshiyasu Notsu, Project (Book Design)
Michael SCHMIDT
Thomas Seelig (ed.), Urs Stahel (Ed.), Koller (Book Design)
Ed RUSCHA, Jenny Brouws (ed.), Jenny Burton (ed.), Hermann Zschiegner (ed.)
Anders PETERSEN, Cosimo Bizzari (Text)
Gerhard Richter, Helmut Friedel (ed.)
Jochen GERZ, Carl-Albrecht Haenlein (ed.), Herbert Molderings (text), Guenter Metken (text), Juergen Hohmeyer (text)
Paul Almasy, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Daido Moriyama
Thomas SAUVIN
signed
Kazuyoshi USUI / 薄井一議, Mark Pearson (Ed.)
signed
Mathias Grate
Antoine D'AGATA
Carlos SPOTTORNO, Ramon Reverte (ed.), Juan Valbuena (ed.), Jaime NARVÁREZ (Book Design)
Cuny JANSSEN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Cuny Janssen
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Gilbert & George
signed
Craig McDean, Emma Reeves (Ed,), Gene Krell (Foreword)
Terry Richardson
Roger Eberhard
signed
Harry Callahan
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Malick Sidibe (Sidibé)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Cristóbal Hara
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Peter Bialobrzeski (ed.)
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Joachim Brohm, Rainer Iglar (Ed.), Michael Mauracher (Ed.)
Takahashi Munemasa
signed
Malick Sidibe (Sidibé)
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Seiji Shibuya
signed
Paul Graham
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Machiel Botman
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
John Davies, Glancey (text), Victoria FORREST (Book Design)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Lewis Baltz
Sibylle BERGEMANN, Ute & Werner MAHLER, Harald HAUSWALD, Maurice WEISS, Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (text), Wolfgang Kil (text), NARIOSKA (Book Design)
Albert Watson
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
David Goldblatt
David Goldblatt
Kohey Kanno
signed
Karianne Bueno, NOVAK (Book Design)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar SMOLIANSKY, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Krass Clement, Brigitte von Folsach (introduction), Camilla JORGENSEN (DESIGN))
Boris Becker (ed.)
signed
Lewis Baltz (photos, design), Wolfgang Scheppe (text), Bernard FISCHER (Book Design)
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (ed.), Simone Förster (ed.)
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Arata Dodo
signed
Nina POPPE
Taiji MATSUE, Minoru Shimizu (interview with Taiji Matsue), Shin AKIYAMA & Ayako TSUTSUMI (Book Design)
signed
Bertien VAN MANEN, Stephen Gill (ed.)
signed
Cary Markerink
signed
Robert FRANK
Ralf-Peter Seippel (ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Joakim Strömholm (ed.), Christian Caujolle (ed.)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Jungjin LEE, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Trine SøNDERGAARD (SONDERGAARD)
signed
Rafal Milach
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Hannah DARABI
signed
Boris Mikhailov, Adrian Searle (Foreword)
Gerry Johansson
Carl DE KEYZER, John Lagae
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Michal Luczak
signed
Guy TILLIM
signed
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
Anders PETERSEN, Patric LEO (Book Design)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed
Erik Kessels (ed.), Paul Kooiker (ed.)
Gerry Johansson
signed
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Paolo PELLEGRIN
signed
Walter NIEDERMAYR
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)