Victor (photos, text) & Sergey KOCHETOV (photos), Sergiy Lebedynskyy (ed.), Ania NALECKA-MILACH (Tapir Book Design)
Anna CABRERA, Angel ALBARRÁN, Amanda Renshaw (text)
Guido GUIDI, Jason FULFORD, Gregory HALPERn & Viviane SASSEN, Paul SCHIEK (Art Direction & Design) and Lester ROSSO
David LACHAPELLE, Yokoo TADANORI (Book Design)
Murat Yusuf SEN
signed
Hasselblad Foundation (ed.), Niclas Östlind (text)
Masahisa FUKASE, Tomo Kosuga (text), Simon Baker (preface)
Jitka HANZLOVÁ, Barbara Hofmann-Johnson (text), Susanne Pfleger (text)
Arko DATTO, Nicolas POLLI (Book Design, ed.)
signed
Amy FRIEND, Laura Serani (ed.), Gianni GIULIANELLI (Book Design)
Roger BALLEN, Wim van Sinderen (essay)
Miyako ISHIUCHI
Hennric JOKEIT, Sean O'Toole (foreword)
Edith Maria BALK
Allan SEKULA, Laleh Khalili (introduction)
Stefan BLADH, Jesper ÖRTEGREN (Book Design)
signed
Stefan BLADH, Jesper ÖRTEGREN (Book Design)
Victor BURGIN, Morgan CROWCRAFT-BROWN (Book Design)
Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Ethan RAFAL
signed
Sandder LANEN
signed
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Jacques Henri LARTIGUE, Martine d’Astier (ed., text) Martine Ravache (text)
Anton CORBIJN, Franz-Wilhelm Kaiser (text), Marie-Noël Rio (text)
Stephen GILL
signed
Bien-U BAE, Wonkyung Byun (text), Thomas Wagner, KOMA AMOK (Book Design)
Peter WATERSCHOOT, Joel VAN AUDENHAEGE (Book Design)
Christopher WOOL
signed
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Michael SCHMIDT
Michael SCHMIDT, Stiftung für Fotografie und Medienkunst (ed.), Archiv Michael Schmidt (ed.), Einar Schleef (text), Janos Frecot (text), Karin Schmidt (text), Thomas Weski (text)
Peter KEETMAN, Museum Folkwang & Stiftung Gundlach (ed.)
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
John DIVOLA
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
Jungjin LEE
Alexander FRÖDE
signed
Lionel WENDT, Shanay Jhaveri (text), Stephan Sanders (text), Nicky van Banning (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Anton CORBIJN (photos), Klaartje Quirijns (dir.)
Adam BROOMBERG, Oliver CHANARIN
Jungjin LEE
Anders PETERSEN
Michael SCHMIDT, Stiftung für Fotografie und Medienkunst (ed.), Archiv Michael Schmidt (ed.), Einar Schleef (text), Janos Frecot (text), Karin Schmidt (text), Thomas Weski (text)
Bauhaus-Archive (ed.), A. Bähr (text), S. Daiter (text), J. Grimes (text), S. Hoiman (text), K. Lowis (text), E. Siegel (text)
Özlem ALTIN, Reinhard Braun (ed.)
Paul GRAHAM, Jenefer Winters (text)
Hamburger Kunsthalle (ed.)
Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Philippe HALSMAN, Anna Feldhaus (ed., text)
Alexander FRÖDE, Frank Dommert (text)
Lorenzo VITTURI, Emmanuel Iduma (text)
Morten ANDERSEN (photos, design)
signed
Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Amaury A CUNHA (photos, design), Sébastien DUPUY (Book Design)
signed
Margot WALLARD, Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Stefan HAMMER, Wolfgang Zurborn (image dialogue)
signed
Stefan HAMMER, Lu Xun (short story), Richard REISEN (Book Design)
signed
Gil RIGOULET (photos, text), LES GRAPHIQUANTS (Book Design)
signed
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Nico KRIJNO, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Anton Lepashov (ed., book design), Nadya Sheremetova (curator)
Andreas ACKERUP, Peter Bergman (text)
Hans-Olav FORSANG, Jonas Forang (text), Roger Turesson (text)
Sissa MICHELI (photos, text), Katarina SCHILDGEN & Paul GASSER (Book Design)
Tuur & Flup MARINUS
Yvette SILJA (photos, design), Charlotte Lindenberg (text), Annekathrin Müller (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
Rafal MILACH (photographs, text), Maciej Pisuk (text), Karol Szymkowiak (text)
signed
Ekaterina VASILYEVA (photos, design)
Andreas GEFELLER, David Campany (text)
Masako TOMIYA, Bureau KAYSER (Book Design),Cover artwork: Satsuki SHIBUYA
Ruth VAN BEEK
signed
Rocco VENEZIA, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay), Mauro BUBBICO (Book Design)
signed
Geraldo DE BARROS, Vanessa Barbara (text), Atelier PENTAGON / Vanessa GOETZ & Guillaume ALLARD (Book Design)
Piotr UKLANSKI, Hanna WILLIAMSON-KOLLER (Book Design)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poem)
Dirk BRAECKMAN, Eva Wittocx (ed., text), Douglas Fogle (essay), Hubert von Amelunxen (essay)
Rabih MROUÉ / Mhroué
Kou INOSE, Mayu Ishikura (ed.), Daido Moriyama (text)
signed
JH ENGSTRÖM (Engstroem), Christian Caujolle (text), Patric LEO (Book Design)
Lionel BAYOL-THÉMINES
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Jorgen AXELVALL, Mutsuo Takahashi (poem), Katsuya KATO (Book Design)
signed
JH ENGSTRÖM (Engstroem), David Neumann (text), Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Wolfgang TILLMANS (photos, design), Theodora Vischer (text), Paul HUTCHINSON (Book Design)
Vicki TOPAZ, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Katja STUKE, Oliver SIEBER, BöhmKobayashi (Book Design)
signed
Bryan ADAMS
Andreas ZÜST, Peter Weber (ed., text), Mara Züst (ed., text), Michael Mettler (text), Bernd Stiegler (text), Stefanie Sourlier (text), David Weiss (afterword)
Andreas ZÜST, Mara Züst (ed.)
Gerhard RICHTER, Dietmar Elger (ed., text) Hubertus Butin (text), Oskar Bätschmann (text), Christoph STEINEGGER (Book Design)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Piotr ZBIERSKI (photos, design), Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem), Bartłomiej TALAGA (Book Design)
signed
Awoiska VAN DER MOLEN, Arjen Mulder (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Peter FRASER, Michael Mack (ed.)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay)
Peter FRASER, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Michel MAZZONI, Septembre Tiberghien (text), DOJO (Book Design)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant), Micol TALSO (art dir.), Sarah GRITTINI (style)
signed
Sarah SCHÖNFELD, Matthias Harder (text), Alexander Klose (text), Jeannie Moser (text), Christina Vagt (text), Anna Zett (text), Anja LUTZ (Book Design)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Kristoffer ALBRECHT, Vastaava Toimittaja
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Wolfgang TILLMANS, Joachim Jäger (ed., text), Daniel Birnbaum (text), Julie Ault (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Andreas Gefeller, Ernest W. Uthemann (ed., text), Martin Hochleitner (text), Roland Nachtigaller (text)
Guilherme Gerais, Arthur Duarte (illustrations), Rodrigo Grota (text)
Claude Cahun, Jennifer Miundy (text), Francois Leperlier (afterword)
Sibylle BERGEMANN, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text), mischen, Fabian LEFEMANN (Book Design)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Franz ROH, Felix Zdenek (ed.), Deichtorhallen Hamburg (ed.), Sabina Mlodzianowski (text)
Cristina De Middel
Lee FRIEDLANDER, Emily Neff (text)
Jungjin Lee (photos, book design)
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Ringier (ed.), Peter Fischli, David Weiss
Fabrizio Albertini, Teresa PIARDI (Book Design)
Hans Ulrich Obrist (ed., text), Robert Storr (text), Moorhouse (text), Siri Husvedt (text),
Matilda Olof-Ors (ed.), Daniel Birnbaum (preface), Ann-Sofi Noring (preface), Kerstin Brunnberg (preface)
Olafur Eliasson, Catherine Pégard (preface), Irma BOOM (Book Design)
Barbara Engelbach (ed.), Ursula Frohne (ed.), Sigmar Polke
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Rémi Coignet (ed.)
Gerhard Richter, Helmut Friedel (introduction)
Alejandro Marote
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Johan Willner, Göran Odbratt (ed.), Michael Tjelder (ed.), Henrik NYGREN (Book Design)
signed
Laura VAN SEVEREN, Rob VAN HOESEL (Book Design)
Alexander FRÖDE, Allan Gretzki (preface), Thomas Hansen (prosa), Selim Baskan (prosa), Julia Feller (prosa) und Clemens Hilsberger (prosa)
signed
Tiane Doan na Champassak
Hajime KIMURA, Yumi Goto (text)
Pierre Radisic, Arno Rafael Minkkinen (text), DOLO (Book Design)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Josef / Joseph KOUDELKA, Will Guy (essay)
Katrien DE BLAUWER (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
Michael Kenna, James Steward (text)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Peter Fischli, David Weiss
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Irina Popova
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (text)
signed
Andreas Trogisch, Anja Maier (essay)
signed
Sofia Borges
Florian VAN ROEKEL, Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
Takashi Homma
signed
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
John Gossage
Helena Tatay (ed., text), Brigitte Huck (text), Hans-Ulrich Obrist (preface)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Paulo Nozolino
Paulo Nozolino
Paulo Nozolino
Yasuhiro Ogawa, Katsuya KATO (Book Design)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Martina Hoogland Ivanow, Estelle Af Malmbort (text), SANDBERG & TIMONEN (Book Design)
Masahisa FUKASE
Björn Allemann, Lars EGERT (Book Design)
Julian Schnabel, Petra Giloy-Hirtz (text)
Roe Ethridge
Jessica Backhaus
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Hennric JOKEIT, Philip Ursprung (text)
Charles SWEDLUND
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Vittorio MORTAROTTI (photos, design), Milo MONTELLI (Book Design)
Regina Anzenberger
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Cristina De Middel
Massimo Mastrorillo, 3/3 (Book Design)
signed
Gustavo Sagorsky, Jordan Rockford (text), Milo MONTELLI (Book Design)
signed
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Salvi DANÉS, Román Ynán (ed.), Opisso Studio (Book Design)
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Jim Shaw
Paolo Ventura, Luca Panaro (ed.)
Jeff WALL, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Michele TAGLIAFERRI, Sybren 'SYB' KUIPER (Book Design)
Wolfgang TILLMANS
Ed RUSCHA, Armin Zweite (ed.)
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Katja STUKE, Hans GREMMEN (Book Design)
signed
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Israel Arino / Ariño
Kirill SAVCHENKOV, Ivan SHPAK & K.S. (Book Design)
Silva Bingaz, Patric LEO (Book Design)
Diane ARBUS & Alexander NEMEROV, Fronia W. Simpson (ed.), Katy HIMANS (Book Design)
Paul KOOIKER, Jurgen MAELFEYT (Book Design)
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Kurt CAVEZIEL, Nicoló Degiorgis (ed.), Joachim Schmid (preface), Nicoló DEGIORGIS and Walter HUTTON
Remigijus Treigys, Gytis Skudzinskas (edf.)
Jon Cazenave
Mi-Yeon, Akiko Otake (essay)
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Ben Burbridge, Gottfried Jäger (text), Ian Jeffrey (text)
Jochen LEMPERT, Chris Sharp (d., text)
Katrien De Blauwer, Michelangelo Antonioni (text), Giuliana Prucca (concept & ed.), Vito RAIMONDI (Book Design)
Anton Corbijn, Franz Kaiser (ed.), Irma Boom (Book Design)
Patrick Roegiers (ed.), Rene Magritte
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Andreas Gefeller, Celina Lunsford (text), Christoph Schaden (text)
Dana Stölzgen, Göran Gnaudschun (text)
signed
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Max Pam (photos, illustrations), Charles (novella text, illustrations)
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Eva Maria Ocherbauer
signed
Florian Braakman (photos, design), Erich Fried (poem), Alexander Norton (poem), Maciej Pestka (Book Design)
Eivind H. Natvig, Gro Dahle (poems)
signed
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tiane Doan na Champassak
Nerhol, Tanaka YOSHIHISA (Book Design)
Israel Arino / Ariño, Sylvie Durbec (text)
Navia
Salvi DANÉS, Carina GARRIDO (Book Design)
Rémi Coignet (ed.)
Rémi Coignet (ed.)
Josef / Joseph KOUDELKA
Raban Ruddigkeit (ed.), Lars Harmsen (ed.),Oliver Seltmann (ed.), Boris KAHL (Book Design)
Gregoire Pujade-Lauraine
Desiree DOLRON, Mark Haworth-Booth (text), Pierre Assouline (text)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Carlo MOLLINO, Armin LINKE (photos), Chris Dercon (ed.), Dercon (ed.)
Andreas Trogisch
signed
Kajsa Gullberg
signed
Stephen GILL, Will Self (text)
signed
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Wolfgang TILLMANS, Johanna Burton (essay), Jan Verwoert (survey)
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Melanie Bonajo
Robin Maddock
Oliver Chanarin, Adam Broomberg
Florian VAN ROEKEL, Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Antoine D'Agata, Bruno Le Dantec (text), Rafael Garido (text)
Antoine D'Agata
JH Engström (Engstroem)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Gerhard Richter
Rinko Kawauchi
Anders PETERSEN, Marco Delogu (text)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Ulrike CRESPO, Artur Bcker (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Takenouchi Masami
signed
Viviane Sassen
Robert Violette (ed.)
Ayaka Yamamoto
signed
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Rinko Kawauchi
Eva Vermandel, Leina González (ed.), Duncan Forbes (text)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Stephen GILL
Mateusz Sarello, Michal Luczak (Ed.)
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Jens LIEBCHEN, Christoph Schaden (essay)
signed
Lena Grass
signed
Alisa Resnik
David LYNCH, Werner Spies (ed.), KOMA AMOK (Book Design)
Diana SCHERER, Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
Diana SCHERER (photos, design), Menno Wigman (foreword & poems), Willem VAN ZOETENDAAL (Book Design)
signed
Daido MORIYAMA
signed
Horacio Fernandez (ed.)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Asako NARAHASHI, Kazunori HATTORI (Book Design)
signed
Óscar Monzón
Santu Mofokeng, Okwui Enwezor e.a. (essay), Corinne Diserens (Ed.)
Patrick Hogan, Colin Graham (Essay), Dermot Healy (Poem)
signed
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES, MIKO McGINTY (Book Design)
Grant B. Romer (ed.), Brian Wallis (Ed.)
Tacita Dean
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
John Baldessari
Ed RUSCHA, Jenny Brouws (ed.), Jenny Burton (ed.), Hermann Zschiegner (ed.)
Franz Roh, Sabina Mlodzianowski (text)
Jessica BACKHAUS, Jean-Christophe Ammann (text), Elisabeth Biondi (text)
Gerhard Richter, Helmut Friedel (ed.)
Gerhard RICHTER
Jochen GERZ, Carl-Albrecht Haenlein (ed.), Herbert Molderings (text), Guenter Metken (text), Juergen Hohmeyer (text)
Julia Baier
Tiane Doan na Champassak
Taiyo ONORATO, Nico KREBS
Mathias Grate
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Cuny Janssen, Jos Vos (Essay & lyric compilation)
Gilbert & George
signed
Aleksandr Rodchenko, Peter MacGill (ed.)
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Paul Sekaer
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Susan DERGES, Martin Barnes (ed.)
Sibylle BERGEMANN, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda von Wild (ed.)
Seiji Shibuya
signed
Paul Graham
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Kohey Kanno
signed
Sonja BRAAS, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.), Felix KUNKLER (Book Design)
Tamar Garb (ed.), David GOLDBLATT, Santu MOFOKENG, Guy TILLIM, Pieter HUGO, Zwelethu METHETHWA, Berni SEARLE, Jodi BIEBER, Terry KURGAN, Zanele MUHOLI,
Okwui Enwezor (ed.), Colin Richard (essay)
Okwui Enwezor (ed.), Seydou KEITA, Malick SIDIBÉ, J.D. Okhai OJEIKERE, Rotimi FANI-KAYODE, Santu MOFOKENG, August SANDER, Bernd und Hilla BECHER
Boris Becker (ed.)
signed
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (ed.), Simone Förster (ed.)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Leonhardi-Museum (ed.), Thomas Martin (text), T.S. Eliot (poem)
Terri WEIFENBACH
signed
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
Jungjin LEE, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Daido MORIYAMA, Benjamin DIGUERHER (Book Design)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Sung Soo Koo
Boris Mikhailov, Inka Schube (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Lieko Shiga, Daishiro MORI (Book Design)
signed
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
Shomei Tomatsu
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
Anders PETERSEN, Patric LEO (Book Design)
Keiko NOMURA
signed
Katinka GOLDBERG
Guy ARCHARD
signed
Wout BERGER
Luigi GHIRRI, Francesco Zanot (essay)
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed
Erik Kessels (ed.), Paul Kooiker (ed.)
Ulrike LIENBACHER
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Nadav KANDER, Peter Aspden (text), Charles Pickstone (text), Simon COFTON (Book Design)
Boris BECKER (ed.)
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)
Daido MORIYAMA, Benjamin DIGUERHER (Book Design)
Witho WORMS, Xavier Canonne (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Viviane SASSEN, Maria Barnas (poems)
signed