Gerry JOHANSSON
signed
Gerry JOHANSSON, Ulrich Ptak (text)
signed
Jean MOLITOR, Nadine Barth (ed.), Kajija Voss (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
René BURRI (photos, essay), Arthur Rüegg (ed.,essay), Clarice Lispector (essay)
Ulrich WÜST, Bernd Heise (ed.), Matthias Flügge (text)
Max SHER, Kate Bush (essay), Max Trudolyubov (essay), Nuria Fatykhova (foreword)
Roman Bezjak, Inka Schube (ed., text), Till Briegleb, (text), Christian Raabe (text), Mario BIEHS, Sabine SCHMIDTPETER (Book Design)
Eugene ATGET, Jeffrey Ladd (ed., text), Pierre Mac Orlan (essay), David Campany (essay)
Eugene ATGET, Jeffrey Ladd (ed., text), Pierre Mac Orlan (essay), David Campany (essay)
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Rudolf Holtappel, Bernd und Hilla Becher, Joachim Brohm, Jitka Hanzlová, Stiftung Situation Kunst (ed.), Silke von Berswordt-Wallrabe (text), Maria Spiegel (text,) Heinz Liesbrock (text), Irina Lammert, Saskia Helena KRUSE (Book Design)
Adolphe BRAUN, Ulrich Pohlmann (Hrsg.), text, Paul Mellenthin (Hrsg., text), Franziska Kunze, Jan von Bevern (text), Aziza Gril-Mariotte (text), Christian Kempf (text), Dorothea Peters (text), Marie Robert (text), Bernd Stiegl
Anton Roland LAUB, Sonia Voss (ed., text), Lotte Laub (text)
Sven FENNEMA, Petra Reski (texte)
Sven FENNEMA, Christoph Gunkel (texte)
Björn PRETZEL, Sven FENNEMA, Phéline Fennema (texte)
signed
Axel HÜTTE, Beat Wismer (ed., text), Ralph Goertz (ed., text), Thomas A Lange (texdt)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
HAUBITZ+ZOCHE, Christian LANGE, Ibrahim ÖZTAS (Book Design)
Ursula SCHULZ-DOMBURG, Hartwig Fischer (text)
Björn LARSSON, Sebastian WADSTED (Book Design)
Humberto RIVAS, Cristina Zelich (text), Salvador Del Carril (text)
Thom & Beth ATKINSON, David Chandler (afterword)
Andreas TSCHERSICH, Adam Jasper (text), Toni Hildebrandt, Guillaume MOJON (Book Design)
Robert POLIDORI
Ivan SEGURA LARA
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Henrik Spohler, Thomas Assheuer (preface)
Lothar Bernd und Hilla BECHER, Thomas STRUTH, Candida HÖFER, Thomas RUFF, Andreas GURSKY, Jörg SASSE, Laurenz BERGES, Elger ESSER, Simo, Lothar Schirmer (ed.), Stefan Gronert (text)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Götz DIERGARTEN, Roland Goll (text), Slawomir Shuty (text), Michał Wiśniewski (text)
Götz DIERGARTEN, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions), Verena GERLACH (Book Design)
Dieter De Lathauwer
signed
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Barbara Schlei (ed.), Uta Winterhager (ed.), Tobias Groß (ed.), Katja Hasche (ed.)
Michaela Meise
Takashi HOMMA, Yto BARRADA, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Michael Kenna, James Steward (text)
Erik VAN DER WEIJDE
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Gaelle Morel (ed.)
Yasutaka KOJIMA, Akihiko TSUKAMOTO (Book Design)
signed
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Gerry JOHANSSON, Greger Ulf Nilsson (ed.), Kamo no Chomei (text)
signed
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Vytautas Pletkus, Vytautas Stanionis (ed.)
Margherita Spiluttini, Gabriele Hofer-Hagenauer (ed.), Gabriele Conrath-scholl (ed.)
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Marco Citron, Gerry Badger (text)
signed
Eva Maria Ocherbauer
signed
Wolfgang VOLLMER, Reinhold Mißelbeck (ed.), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
Katharina Roters
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Juergen Teller, Sadie Coles
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Emily Andersen
Douglas Ljungkvist
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Vaan Olivet
signed
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
Michael SCHMIDT
Candida Höfer, Wulf Kirsten (text), Gerda Wendermann (text)
Yves Marchand, Romain Meffre
Robert Doisneau, Jean-François Chevrier (essay)
Roger Eberhard
signed
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jamey Stillings
Mikael Olsson
Cary Markerink
signed
Daniel Blaufuks
Andreas Magdanz
Hannah DARABI
signed
Thomas RUFF, Bernd & Hilla BECHER, Andreas GURSKI, Beat STREULI, David Octavius HILL, August SANDER, MAN RAY, Peter KEETMAN, Robert FRA, Ute Eskildsen (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Gerry Johansson
Gerry Johansson
signed
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Arwed MESSMER (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)
Walter NIEDERMAYR