Robert FRANK
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Guillermo SRODEK-HART
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Natalia Brizuela (ed.), Jodi Roberts (ed.)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
William GEDNEY, Gilles Mora (ed., text), Margaret Sartor (text), Lisa McCarty (text)
Charles SHEELER, Kirsten Jensen, (ed.), Donald Albrecht (text), Tom Mellins (text), Nancy Deihl (text), Charles Musser (text)
Sara W. WINSTON, Ani Katz (short story)
Duane MICHALS, Ann und Jürgen Wilde (ed.), Riccarda Höft (text), Inka Graeve (Nachwort)
Beaumont & Nancy Newhall (ed., text, design), T.E. MERGENDAHL Jr. (Book Design), BEVANS, MARKS & BARROW (Jacket Design)
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Stanley GREENE (photos, text), Danny Wilcox FRAZIER (phortos, text), Alan CHIN (photos, text), Carlos Javier ORTIZ (photos, text), Donna, Leah Bendavid-Val (ed.)
Margaret BOURKE-WHITE, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Nina BERMAN, Verlyn Klinkenborg (essay)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Robert FRANK (photos), Laura Israel (dir.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Brian W. FERRY, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Elliott ERWITT
Bauhaus-Archive (ed.), A. Bähr (text), S. Daiter (text), J. Grimes (text), S. Hoiman (text), K. Lowis (text), E. Siegel (text)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Robert ADAMS, Derek BENNETT, Joachim BROHM, David GOLDBLATT, Candida HÖFER, Miyako ISHIUCHI, Ute KLOPHAUS, Karl C. KUGEL, Boris MiIKHAI, Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Lisa ELIMALEH, Anne McCrary Sullivan (text, poem)
signed
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
William EGGLESTON, Gus Van Sant
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
David ZIMMERMAN, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Zoe STRAUSS
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Geraldo DE BARROS, Vanessa Barbara (text), Atelier PENTAGON / Vanessa GOETZ & Guillaume ALLARD (Book Design)
Helen LEVITT, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Chloe SELLS
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Vicki TOPAZ, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Lee FRIEDLANDER
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ, Fundacion Mapfre
William KLEIN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Max Kozloff (text)
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Sean LOTMAN, Hallam UDELL (Book Design)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Frank GOHLKE, Peter Galassi (ed.)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Charles HARBUTT, Joan Liftin (ed.), Yolanda CUOMO (Book Design)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee FRIEDLANDER, Emily Neff (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Robert Adams
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Alec SOTH
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Cole BARASH
Harry Callahan, Grant Arnold (ed.), John Pultz
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
Dennis McGrath
signed
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Manuel Rivera-Ortiz
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Robert Adams
Sofia Borges
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa PIARDI (Book Design)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
John Gossage
Gaelle Morel (ed.)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Andrea G. Stillman (ed.)
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Charles SWEDLUND
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Dennis HOPPER, Petra Giloy-Hirtz (ed.), Giloy-Hirtz (ed.)
Deanna Templeton, Ed Templeton (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Jim Shaw
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Jeff WALL, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Ed RUSCHA, Armin Zweite (ed.)
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Matthew Porter
Chad MOORE, FLUUT (Book Design)
signed
Gordon PARKS
William EGGLESTON
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tod Papageorge
Tod Papageorge, Thomas Zander (ed.)
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert FRANK
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
CHARGESHEIMER, Deanne & Ed TEMPLETON, David Alan HARVEY, Ed VAN DER ELSKEN, Susan MEISELAS, Daido MORIYAMA, Stephen SHORE, Crist
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Todd Hido
Stephen Shore
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Damien Poulain (ed.)
Mary Ellen MARK
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Teresa ENG
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Diane ARBUS, Ruth-Marion BARUCH, Jerry BERNDT, Bruce DAVIDSON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Danny LYON, Gary WINOGRAND, Ernest WITHE, Andy Grundberg (ed.), Diane Arbus (text), Deborah Klochko (text)
Bernd und Hilla BECHER, Boris BECKER, Laurenz BERGES, Wendelin BOTTLÄNDER, Andi BRENNER, Miles COOLIDGE, Volker DÖHNE, Elger ESSER, Claudia FÄH, Werner Lippert (ed.) Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Ken Schles
Bill Perlmutter, Oliver SELTMANN (Book Design)
Henry Wessel
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Bryan Schutmaat
David LYNCH, Werner Spies (ed.), KOMA AMOK (Book Design)
David Smith, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Larry E. McPherson
Martin PARR, John Gossage
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
Olivia ARTHUR, Paolo PELLEGRIN, Moises SAMAN, Peter VAN AGTMAEL, Andrea Holzherr (ed.)
David Campany
David T. Hanson
John Baldessari
Ed RUSCHA, Jenny Brouws (ed.), Jenny Burton (ed.), Hermann Zschiegner (ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Terry Richardson
Gordon Parks
Taryn Simon
Harry Callahan
ABBAS, Antoine D'AGATA, Bruce GILDEN, Harry GRUYAERT, Gilles PERESS, Gueorgui PINKHASSOV, Mark POWER, Alec SOTH, Donovan WYLIE,, Diane Dufour (ed.), MAGNUM Photos (ed.)
Susan Paulsen
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
Lewis Baltz
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Lewis Baltz (photos, design), Wolfgang Scheppe (text), Bernard FISCHER (Book Design)
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Robert FRANK
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Elliott Erwitt
Helmut Newton
Helmut Newton
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK, Ute Eskildsen (Ed.)
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Jim Goldberg
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Vivian Maier, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Melissa Catanese
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Don Hudson
Christian Patterson
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)