Robert FRANK
Aaron SCHUMAN
Alec SOTH, Joachim BROHM, Ralph Goertz (ed., text), Vince Leo (text), Wolfgang Ullrich (text)
Alec SOTH, Ralph Goertz (ed.)
Eugène ATGET, Francois AUBERT, Richard BEARD, Felice BEATO, Henri BÉCHARD, Julia Margaret CAMERON, Lewis CARROLL, Désiré CHARNAY, Roger, Bodo v. Dewitz (ed., text), Roland Scotti (ed.), Hans Christian Adam (text), Milan Chiumsky (text), Claudia Delank (text), Ulrich Poh, Harold VITS (Book Design)
Martin PARR, Rogelio Villareal /text), Nick BELL + Matt WILLEY (Book Design)
signed
Martin PARR, Ana ROCHE + Justine SCHUSTER / SMITH (Book Design)
Martin PARR
Martin PARR
Peter BIALOBRZESKI, Lucinda DEVLIN, William EGGLESTON, Luigi GHIRRI, Beate GÜTSCHOW, Raphael HEFTI, Dan HOLDSWORTH, Carsten HÖLLER, Ro, Ulrich Pohlmann (ed., text), Christina Leber (ed., text), Katharina Zimmermann (ed., text), Erec Gellautz (ed., text), Volker Demuth (t
André KERTÉSZ, Robert Gurbo (intro), Eelco Wolf (foreword)
Erwin OLAF (photos, design), Mattie Boom (text), Francis Hodgson (text), W.M. Hunt (text), Lesley A. Martin (text), Wim van Sinderen, (text) Laura Stamps (text), Tim BISSCHOP (Book Design)
Dona ABBOUD, Christoph BANGERT, Adam BROOMBERG &B Oliver CHANARIN, Edmund CLARK, Geert VAN KESTEREN, Tim HETHERINGTON, Donovan WYLIE, Karen Fromm (ed.), Sophia Greiff (ed.), Anna Stemmler (ed.)
Lee MILLER, Catherine LEROY,Susan MEISELAS, Anja NIEDRINGHAUS, Carolyn COLE, Françoise DEMULDER, Christine SPENGLER, Gerda TARO, Anne-Marie Beckmann (ed.), Felicity Korn (ed.)
Louis STETTNER, Cavanna (text)
Michael ACKERMAN (photos, ed.), Morten ANDERSEN, Thorsten KIRCHHOFF (photos, ed., design), Peer KUGLER (photos, ed., text), André LÜTZEN, Adam Cohen (text)
László MOHOLY-NAGY, Erich Consemüller, Marianne BRANDT, Lucia MOHOLY, Viviane SASSEN, Dominique Teufen, Daniel T Braun, Wolfgang TILLMA, Corina Gertz (ed.), Christoph Schaden (ed., text), , Prof. Dr. Kris Scholz (ed., text), Ute Famulla (text), Prof. Dr. Kai-Uwe Hemken (t, Thomas Artur SPALLEK (Book Design)
Lewis HINE, Peter Walther (ed., essay)
Anthony HERNANDEZ (photos, text), Robert ADAMS (introduction), Erin O'Toole (ed., text), , Ralph Rugoff (text), Lewis Baltz (text)
Helen LEVITT, Albertina Wien (ed.), Walter Moser (ed., text), Duncan Forbes (text), Astrid Mahler (text), Christina Natlacen (text), Bert Rebh, Manuel RADDE (Book Design)
WEEGEE, Brian Wallis (ed.), Richard Meyer, Maya PERAZA-BAKER (Book Design)
WEEGEE, Philomena Mariani (ed.), Christopher George (ed.)
Vanessa WINSHIP, Carlos Martín García (text), Neal Ascherson (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text), Juan Goytisolo (text), Juan Antonio MORENO (Book Design)
Aljaz FUIS, Louise AMELIE, Philip Mahlzahn (text)
Alec SOTH, Tanya Yanigahara (interview)
Guido GUIDI, Jason FULFORD, Gregory HALPERn & Viviane SASSEN, Paul SCHIEK (Art Direction & Design) and Lester ROSSO
Jason VAUGHN (photos), Brad ZELLAR (text)
Kristine POTTER, Stanley Wolukau-Wanambwa (afterword)
Katsu NAITO
Will STEACY, Tom Steacy & the current and former staff of The Philadelphia Inquirer
Robert ADAMS
Donald WEBER, Arthur BONDAR, Larry Larry (text)
Andrea MODICA, Teresa PIARDI (Book Design)
Amy FRIEND, Laura Serani (ed.), Gianni GIULIANELLI (Book Design)
Per L-B NILSSON, Östlind (text), Petter ANTONISEN (Book Design)
Todd HIDO, Alexander Nemerov (text)
Ed TEMPLETON, Deanna TEMPLETON
Roger BALLEN, Wim van Sinderen (essay)
Laia Laia ABRIL, Ying ANG, Olivia ARTHUR, Sophie CALLE, Xiaoyi CHEN, Zoe CROGGON, Cristina DE MIDDEL, Laura EL-TANTAWY, Mary FREY, Ab, Russet Miyako Lederman (ed.), Olga Yatskevich (ed.), Michael Lang (ed.) Miyako ISHIUCHI (essay), Kristen Lubben (essay), Valentina Abenavoli (, Laura COOMBS (Book Design)
Gerry JOHANSSON
signed
Gerry JOHANSSON
signed
Masao GOZU
Mary FREY, Tim Carpenter (text)
Gerry JOHANSSON, Ulrich Ptak (text)
signed
Ray K. METZKER, Roland Angst (ed.), Hans Henny Jahnn (intro)
Gordon PARKS
Mario MARINO, Thomas und Regina Starke (ed.), Ulrich Rüter (text), Daniel LASETZKE (Book Design)
Juergen TELLER (photos), Ute und Werner MAHLER (photos), Pari DUKOVIC (photos), Brigitte LACOMBE (photos), Paolo PELLEGRIN (photos), Schaubühne Berlin (ed.), Christoph Amend (text), Thomas Ostermeier (text), Joseph Pearson (text), Dirk Peitz (text), Ingo Taubho, Pascal SCHÖNEGG (Book Design)
Luca ZANETTI, Anamaria Bedoya Builes (text). Afredo Molane (text)
Andres Orjuela (ed.), Verónica FIEIRAS (Book Design)
Ethan RAFAL
signed
Mads NISSEN, GOST (Book Design)
signed
Jordan BAUMGARTEN
signed
Allan SEKULA, Laleh Khalili (introduction)
Peter BAUZA
Steve McCURRY, William Dalrymple (text)
Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Ansel ADAMS, Manuel ÁLVAREZ-BRAVO, Nobuyoshi ARAKI, Diane ARBUS, Richard AVEDON, David BAILEY, Elmer BATTERS, Peter BEARD, Cecil BEATO, Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Piergiorgio CASOTTI & Emanuele BRUTTI, Piergiorgio Casotti (text), Fiorenza PINNA (Book Design)
Ethan RAFAL
signed
Ed TEMPLETON
signed
Todd HIDO
signed
Hank O'Neal (ed.)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Gordon PARKS, Maren Stange (ed., text)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Lee FRIEDLANDER
Guillermo SRODEK-HART
Christopher WOOL
signed
Vanessa WINSHIP, David Chandler (essay)
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Luca ZANETTI (photos, text), Anamaria Bedoya Builes (text), Alfredo Molano (text)
Ludovic BALLAND (photos, design), Brice Matthieusent (preface), Rahel OBERHUMMER (Book Design)
Nicolas SAVARY, Louis DE BOCCARD
Natalia Brizuela (ed.), Jodi Roberts (ed.)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
Ralph GIBSON
William GEDNEY, Gilles Mora (ed., text), Margaret Sartor (text), Lisa McCarty (text)
Charles SHEELER, Kirsten Jensen, (ed.), Donald Albrecht (text), Tom Mellins (text), Nancy Deihl (text), Charles Musser (text)
Paula BRONSTEIN, Christina Lamb (essay), Kim Barker (foreword)
signed
Robert FRANK
Francis Hodgson (ed., text)
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (introduction)
signed
Walker EVANS, John Szarkowski (essay)
Shoair Mavlian (ed., text), Simon Baker (text)
Sara W. WINSTON, Ani Katz (short story)
Duane MICHALS, Ann und Jürgen Wilde (ed.), Riccarda Höft (text), Inka Graeve (Nachwort)
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Steve KAHN
Beaumont & Nancy Newhall (ed., text, design), T.E. MERGENDAHL Jr. (Book Design), BEVANS, MARKS & BARROW (Jacket Design)
Jeanloup (Jean-Louis) SIEFF (photos, text), Roméo Martinez (introduction)
Walker EVANS, Jeff WALL, Chauncey HARE, Standish LAWDER, Lewis BALTZ, Anthony HERNANDEZ, Sharon LOCKHART, Bruce GILDEN, Arianna ARCARA, Diane Dufour (ed.), David Campany (text)
Susan LIPPER
John DIVOLA
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Stanley GREENE (photos, text), Danny Wilcox FRAZIER (phortos, text), Alan CHIN (photos, text), Carlos Javier ORTIZ (photos, text), Donna, Leah Bendavid-Val (ed.)
Margaret BOURKE-WHITE, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
Michael KENNA, Mark Johnstone (intro), Robert Lassam (foreword)
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Robert LEBECK, Ralf Beil (ed.. text), Alexander Kraus (ed., text), Michael Glasmeier (text), Fabian Köster (text), Aleksandar Nedelkovski (text), St, Cordula LEBECK (Book Design)
Koen WESSING, Jeffrey Ladd (ed., text), Pauline Terreehorst (text)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Nina BERMAN, Verlyn Klinkenborg (essay)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Robert FRANK (photos), Laura Israel (dir.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Brian W. FERRY, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Patricio Binaghi (ed., text), Juan Varela (text), Pablo Bautista (text), Francisco Salvador (text), Aitor BAIGORRI (Book Design), Matt WILLEY (Cover Design)
Arturo SOTO, Kevin Coleman (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Langdon CLAY
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Robert ADAMS
Lucas FOGLIA
Elliott ERWITT
Robert FRANK
Harry CALLAHAN, György KEPES, Nathan LERNER, László MOHOLY-NAGY, Arthur SIEGEL, Aaron SISKIND, e.a., Bauhaus-Archive (ed.), A. Bähr (text), S. Daiter (text), J. Grimes (text), S. Hoiman (text), K. Lowis (text), E. Siegel (text)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Alec SOTH
signed
Mitch EPSTEIN
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Richard AVEDON (photographer), James Baldwin (author), Hilton Als (text), Marvin ISRAEL (Book Design)
Robert ADAMS, Derek BENNETT, Joachim BROHM, David GOLDBLATT, Candida HÖFER, Miyako ISHIUCHI, Ute KLOPHAUS, Karl C. KUGEL, Boris MiIKHAI, Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Lisa ELIMALEH, Anne McCrary Sullivan (text, poem)
signed
Elliott ERWITT
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Duane MICHALS
Michael DALTON
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
Chloe SELLS
signed
Robert FRANK
Fumi ISHINO
William EGGLESTON, Hervé Chandès (curator)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
William EGGLESTON, Gus Van Sant
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Wim WENDERS
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
Marianna ROTHEN
David ZIMMERMAN, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Olga Yatskevich (ed.), Russet Lederman (ed.) Matthew Carson (ed.), Michael Lang (ass.ed.), Luis Weinstein (essay), Joaquim Marcal F. de Andrade (essay), Ricardo BÁEZ (Book Design)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Zoe STRAUSS
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Jeffrey SILVERTHORNE
René GROEBLI, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Mark STEINMETZ, John Bailey (foreword)
signed
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
signed
Matt EICH, Eva-Maria KUNZ (Book Design)
signed
Robert ADAMS, BRASSAI, Edward BURTYNSKY, Alejandro CARTAGENA, Langdon CLAY, John DIVOLA, Robert DOISNEAU, William EGGLESTON, Elliott ER, Xavier Barral (ed., foreword), Philippe Séclier (foreword), Simon Baker (essay), Nancy W. Barr (essay), Clément Chéroux (essay), Marc D, Alain Bublex (chronology), Interviews with Alain Prost and Jean Todt
Jon RAFMAN (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Geraldo DE BARROS, Vanessa Barbara (text), Atelier PENTAGON / Vanessa GOETZ & Guillaume ALLARD (Book Design)
Helen LEVITT, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Chloe SELLS
Alec SOTH
signed
Klara KÄLLSTRÖM & Thobias FÄLDT, Johannes Wahlström (text), 1:2:3 (Book Design)
signed
Max BAUMANN, Kurt BUCHWALD, Marianne BRESLAUER, Tim GIDAL, Thomas HOEPKER, Sven JOHNE, Robert PETSCHOW, Hans PIELER, Wolf LÜTZEN, Ev, Ulrich Domröse (ed.)
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Vicki TOPAZ, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Bert TEUNISSEN, Hans GREMMEN (Book Design)
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
Ron JUDE
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Lee FRIEDLANDER
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ, Fundacion Mapfre
William KLEIN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Max Kozloff (text)
William KLEIN
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Sean LOTMAN, Hallam UDELL (Book Design)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Frank GOHLKE, Peter Galassi (ed.)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Edward BURTYNSKY
Thomas HOEPKER (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Agathe ROUSSELLE
signed
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text), Bernard FISCHER, (Book Design), Simon JOHNSTON (Cover Design)
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
signed
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Charles HARBUTT, Joan Liftin (ed.), Yolanda CUOMO (Book Design)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Mark STEINMETZ
signed
Anthony HERNANDEZ
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Lee FRIEDLANDER
Mark STEINMETZ
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee FRIEDLANDER, Emily Neff (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Margaret BOURKE-WHITE, CHARGESHEIMER, Hermann CLAASEN, Walter DICK, Theo FELTEN, Ruth HALLENSLEBEN, Willy VAN HEEKERN, Paul W. J, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.), Historische Gesellschaft Köln e.V. (ed.)
Robert Adams
Dave HEATH
Doug RICKARD
Jim GOLDBERG
Richard AVEDON, Erwin BLUMENFELD, Margaret BOURKE-WHITE, Edward BURTYNSKY, Henri CARTIER-BRESSON, Walker EVANS, Robert FRANK, Allen GINS, Colin Westerbeck (ed., text)
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Jim GOLDBERG
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Horacio Fernández
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Emmet GOWIN
Alec SOTH
Alec SOTH
Alec SOTH, Aaron Schuman (text), Kate Bush (text)
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Robert RAUSCHENBERG, Julia Blaut (ed.), Elizabeth Franzen (ed.), Helen Hsu (text), Philip Tinari (text), Susan Davidson (text), David White (text), Hiroko Ikegami (text), Felicia Chen (text)
Ernst Haas, William E. Ewing (ed.)
Robert FRANK
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Dorothea LANGE, Jack DELANO, Russell LEE, Marion Post WOLCOTT, Walker EVANS, Ben SHAHN, Peter Walther (ed.)
Mark STEINMETZ
Cole BARASH
Anthony HERNANDEZ
Alberto Garcia-Alix, Miguel Angel Felipe (text)
Harry CALLAHAN, Grant Arnold (ed.), John Pultz
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Lee FRIEDLANDER
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
William Eggleston
Chad Moore
Stanislav Briza
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Anthony HERNANDEZ, Ralph Rugoff (text)
Dennis McGRATH
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Edward BURTYNSKY, Marcus SCHUBERT (Book Design)
Edward BURTYNSKY
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Greg HALPERN
Manuel Rivera-Ortiz
Simone SETTIMO (photos, design), Michele Drascek (text), Massimo Calabria MATARWEH (Book Design)
signed
Will STEACY, Gene Roberts (essay)
Robert Adams
Werner Amann
Sofia Borges
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa PIARDI (Book Design)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Peter VAN AGTMAEL
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
John Gossage
Marc STEINMETZ
signed
Gaelle Morel (ed.)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Dirk REINARTZ
Yasutaka KOJIMA, Akihiko TSUKAMOTO (Book Design)
signed
Andrea G. Stillman (ed.)
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee MILLER (photos), Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Miron ZOWNIR, Lydia Lunch (text)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Sarah Moon
Sarah MOON, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed., text), Barbara Vinken (text), Duane Michals (text), José Cidlovsky (text), Magali Jauffret, Detlev PUSCH (Book Design)
Charles SWEDLUND
Bruce WRIGHTON
Lee FRIEDLANDER, Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Frank GAUDLITZ, Claudia Schubert (text), Karsten FRIEMEL/TENY (Book Design)
Mike MANDEL, Jason Fulford (ed.)
Walker EVANS, Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Ed TEMPLETON
Lewis BALTZ
Lee FRIEDLANDER, Walker EVANS, Garry WINOGRAND, Manuel Alvarez BRAVO, Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.)
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Dennis HOPPER, Petra Giloy-Hirtz (ed.), Giloy-Hirtz (ed.)
Deanna TEMPLETON, Ed TEMPLETON (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Ed TEMPLETON (photos, design), Cyrielle MOLARO (Book Design)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Alvin Langdon COBURN, Pamela Glasson Roberts (ed., text)
Kosuke OKAHARA, Roland ANGST (Book Design)
signed
Jim Shaw
William Eggleston
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Jeff WALL, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Todd HIDO
signed
Anders PETERSEN
signed
Ed RUSCHA, Armin Zweite (ed.)
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Alec SOTH
signed
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Diane ARBUS & Alexander NEMEROV, Fronia W. Simpson (ed.), Katy HIMANS (Book Design)
Matthew Porter
Chad MOORE, FLUUT (Book Design)
signed
Gordon PARKS
William EGGLESTON
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Alec SOTH
Hiroshi SUGIMOTO, Richard MISRACH, Michael Nelson (essay)
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Alec SOTH
Lee FRIEDLANDER, Richard Benson (text)
Lee FRIEDLANDER
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tod PAPAGEORGE, Michael MACK (Book Design)
Tod PAPGEORGE, Thomas Zander (ed.)
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert FRANK, Peter Galassi (text)
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Alejandro Cartagena
signed
Mustafah ABDULAZIZ, Christopher AGOU, Peter VAN AGTMAEL, Richard ANSETT, Jessica BACKHAUS, Roger BALLEN, Eric William CARROLL, John CHEVI, Stephen McLaren (ed., text), Bryan Formhals (ed., text)
Karl-Heinz HARGESHEIMER, CHARGESHEIMER, Deanne & Ed TEMPLETON, David Alan HARVEY, Ed VAN DER ELSKEN, Susan MEISELAS, Daido MORIYAMA, Stephe
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Rinko KAWAUCHI, Terri WEIFENBACH
Todd HIDO
Todd HIDO
Amani Willett
signed
Marianne Rothen
Stephen Shore
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Saul LEITER
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Joana TORO, Estefania GONZÁLEZ, Guadalupe RUIZ, Karen Paulina BISWELL, Ana Maria RUIZ, Damien Poulain (ed.)
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Susan Meiselas
Mary Ellen MARK
Doug RICKARD
Mark STEINMETZ
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Marianne MÜLLER
Teresa ENG
Danny LYON
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Diane ARBUS (photos, text), Ruth-Marion BARUCH, Jerry BERNDT, Bruce DAVIDSON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Danny LYON, Gary WINOGRAN, Andy Grundberg (ed.) Deborah Klochko (text)
Bernd und Hilla BECHER, Boris BECKER, Laurenz BERGES, Wendelin BOTTLÄNDER, Andi BRENNER, Miles COOLIDGE, Volker DÖHNE, Elger ESSER, Claudia FÄH, Werner Lippert (ed.) Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Saul LEITER, Brigitte Woischnik (ed.) Ingo Taubhorn (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Ken Schles
Douglas Ljungkvist
David Plowden
Bill Perlmutter, Oliver SELTMANN (Book Design)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Lukas FELZMANN (photos, design), Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Martin PARR (ed.), Gerry BADGER (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Verónica FIEIRAS
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Bryan Schutmaat
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Daido MORIYAMA
signed
William Klein
Fred STEIN, Freer Dawn (ed.), Peter Stein (ed.), Gilles Mora (text), Loreen LAMPE (Book Design)
David LYNCH, Werner Spies (ed.), KOMA AMOK (Book Design)
David SMITH, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Daido MORIYAMA
signed
Frits Gierstberg (ed.), Rik Suermondt (ed.)
Horacio Fernandez (ed.)
Christian BORCHERT, CHARGESHEIMER, Leonard FREED, George HASHIGUCHI, Will McBRIDE, Dirk REINARTZ, Albert RENGER-PATZSCH, Heinrich RIEBESEH, Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Larry E. McPherson
WEEGEE, Gerold Matt (ed.), Banks Violette (ed.), Gaby Hartel (text)
Paul SALVESON
Martin PARR, John GOSSAGE
Ed RUSCHA, Michael Auping (text), Richard Prince (text)
Anthony D'Offay (ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES + Miko McGINTY (Book Design)
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
Olivia ARTHUR, Paolo PELLEGRIN, Moises SAMAN, Peter VAN AGTMAEL, Andrea Holzherr (ed.)
David Campany
Todd HIDO
signed
David T. Hanson
John BALDESSARI
Ed RUSCHA, Jenny Brouws (ed.), Jenny Burton (ed.), Hermann Zschiegner (ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Susan MEISELAS, Claire Rosenberg (ed.), Susan MITCHELL (Book Design)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Lee FRIEDLANDER, John Szarkowski (ed.)
Albert WATSON, Ingrid Sischy (preface)
Michael ROBERTS
Duane MICHALS, Wolfgang TILLMANS, Thomas RUFF, Andres SERRANO, Sherrie LEVINE, Cindy SHERMAN
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Terry RICHARDSON
Susan MEISELAS
Gordon PARKS
Taryn Simon
Harry Callahan
ABBAS, Antoine D'AGATA, Bruce GILDEN, Harry GRUYAERT, Gilles PERESS, Gueorgui PINKHASSOV, Mark POWER, Alec SOTH, Donovan WYLIE,, Diane Dufour (ed.), MAGNUM Photos (ed.)
Susan Paulsen
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Joachim BROHM, Thomas Weski (ed., text), Vince Leo (text), Heike NEHL (Book Design)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
Mitch EPSTEIN
signed
Lewis Baltz
Edward S. CURTIS, Toshi / Toshiya MASUDA (Book Design)
Gordon PARKS, James VAN DER ZEE, Eve ARNOLD, Alice ATTIE, Cornell CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, Richard AVEDON, Dawoud BEY, Chester HIGG, Thelma Golden, Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text), Elisabeth Alexabnder (text), Dr. Henry Louis Gates, Jr. (text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
Yves MARCHAND, Romain MEFFRE
Ed RUSCHA, Margit Rowell (ed.)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Vanessa WINSHIP
Boris Becker (ed.)
signed
Lewis Baltz (photos, design), Wolfgang Scheppe (text), Bernard FISCHER (Book Design)
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (ed.), Simone Förster (ed.)
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Terri WEIFENBACH
signed
Robert FRANK
Robert FRANK (ed.), Henry FRANK (photos)
Jeffrey Silverthorne
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Ryan McGINLEY
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
André KERTÉSZ, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Reinhold Mißelbeck (ed.)
Matej SITAR
Walker EVANS, Dorothea LANGE, Arthur ROTHSTEIN, Jack DELANO, Gordon PARKS, Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (ed.)
Elliott ERWITT
Helmut Newton
Helmut Newton
Bruce Davidson
Bruce DAVIDSON, Mark Haworth-Booth (essay), Michael Mack (ed.)
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK, Ute Eskildsen (ed.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (introduction)
Robert FRANK, Jack Kerouac (Einführung)
Matej SITAR
Timm Rautert
Thomas RUFF, Bernd & Hilla BECHER, Andreas GURSKI, Beat STREULI, David Octavius HILL, August SANDER, MAN RAY, Peter KEETMAN, Robert FRA, Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Jim GOLDBERG
Jim GOLDBERG
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Saul LEITER
Juliet Hacking (ed.)
Guy TILLIM
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Fred Herzog, Felix Hoffmann (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Marc ASNIN
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Melissa CATANESE
Doug BUSCH
Arianna ARCARA, Luca Santese
Brad ZELLAR, Hans SEEGER (Book Design)
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Don HUDSON, Claire SCHWARTZ (Book Design), Maxime MILANESI (Book Design)
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Thomas HOEPKER
signed
Todd HIDO
signed
Hannah MODIGH, Billy Edd Wheeler (forword), Johan LINDBERG (Book Design)
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Ron JUDE
signed
Christian PATTERSON
signed
Christian PATTERSON
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Thomas DEMAND, Andreas GURSKY, Ed RUSCHA, Stefan Gronert (ed., text), Diedrich Diederichsen (ed., text), Ralph Rugoff (ed., text)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Walter NIEDERMAYR
Boris BECKER (ed.)
Martin PARR, Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Doug RICKARD