Jason VAUGHN (photos), Brad ZELLAR (text)
Katsu NAITO
Robert ADAMS
Andrea MODICA, Teresa PIARDI (Book Design)
Per L-B NILSSON, Östlind (text), Petter ANTONISEN (Book Design)
Todd HIDO, Alexander Nemerov (text)
Ed TEMPLETON, Deanna TEMPLETON
Russet Lederman (ed.), Olga Yatskevich (ed.), Michael Lang (ed.), Miyako ISHIUCHI (essay), Kristen Lubben (essay), Valentina Abenavoli (essay), Laura COOMBS (Book Design)
Gerry JOHANSSON
signed
Masao GOZU
Mary FREY, Tim Carpenter (text)
Gerry JOHANSSON, Ulrich Ptak (text)
signed
Ray K. METZKER, Roland Angst (ed.), Hans Henny Jahnn (intro)
Gordon PARKS
Jordan BAUMGARTEN
signed
Piergiorgio CASOTTI & Emanuele BRUTTI, Piergiorgio Casotti (text), Fiorenza PINNA (Book Design)
Raymond DEPARDON (photos, design), Philippe Séclier (ed., text), Jordan Alves (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Ethan RAFAL
signed
Ed TEMPLETON
signed
Todd HIDO
signed
Hank O'Neal (ed.)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Gordon PARKS, Maren Stange (ed., text)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Max PINCKERS
Lee FRIEDLANDER
Vanessa WINSHIP, David Chandler (essay)
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Ludovic BALLAND (photos, design), Brice Matthieusent (preface), Rahel OBERHUMMER (Book Design)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
Stanley GREENE (photos, text), Danny Wilcox FRAZIER (phortos, text), Alan CHIN (photos, text), Carlos Javier ORTIZ (photos, text), Donna, Leah Bendavid-Val (ed.)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Verlyn Klinkenborg (essay)
Paul KRANZLER / Andrew PHELPS, Alard von Kittlitz (text), Isabel LATZA (Book Design)
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
William EGGLESTON, Gus Van Sant
Annika Thörn Legzdins (photos, text), Johan Hedbäck (text), Linnéa CARLSON (Book Design)
signed
Zoe STRAUSS
René GROEBLI, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Alec SOTH
signed
Bert TEUNISSEN, Hans GREMMEN (Book Design)
Katja STUKE, Oliver SIEBER, BöhmKobayashi (Book Design)
signed
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Latif AL ANI, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (forword), Natacha HOFMAN (Book Design), Tim BISHOP (Graphic Design)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Thomas HOEPKER (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Ostkreuz - Agentur der Fotografen (ed.), Marcus Jauer (preface, text), Felix Hoffmann (text), Anne-Dore Krohn (text)
Peter H. FÜRST, Marc Boucherie (ed.)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Doug RICKARD
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Horacio Fernández
Alec SOTH
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Stanislav Briza
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Greg HALPERN
Simone SETTIMO (photos, design), Michele Drascek (text), Massimo Calabria MATARWEH (Book Design)
signed
Gaelle Morel (ed.)
Dirk Reinartz
Yasutaka KOJIMA, Akihiko TSUKAMOTO (Book Design)
signed
Miron ZOWNIR, Lydia Lunch (text)
Rosalind Fox Solomon
Charles SWEDLUND
Myles Little (ed.), Geoff Dyer (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Dennis HOPPER, Petra Giloy-Hirtz (ed.), Giloy-Hirtz (ed.)
Deanna TEMPLETON, Ed TEMPLETON (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Ed RUSCHA, Armin Zweite (ed.)
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Birthe Piontek
Gordon PARKS
William EGGLESTON
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Alec SOTH
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Tod PAPAGEORGE, Michael MACK (Book Design)
Tod PAPGEORGE, Thomas Zander (ed.)
Bruce Davidson
Rosalind Fox Solomon
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Todd HIDO
Stephen Shore
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Robin Maddock
Doug RICKARD
JH Engström (Engstroem)
Elliott Erwitt
Diane ARBUS, Ruth-Marion BARUCH, Jerry BERNDT, Bruce DAVIDSON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Danny LYON, Gary WINOGRAND, Ernest WITHE, Andy Grundberg (ed.), Diane Arbus (text), Deborah Klochko (text)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Ken Schles
Douglas Ljungkvist
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Lukas FELZMANN (photos, design), Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
Gordon PARKS
Adam Bartos
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Richard Pak
signed
Vanessa WINSHIP
Terri WEIFENBACH
signed
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Walker EVANS, Dorothea LANGE, Arthur ROTHSTEIN, Jack DELANO, Gordon PARKS, Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (ed.)
Jim GOLDBERG
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Melissa CATANESE
Arianna ARCARA, Luca Santese
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Don HUDSON, Claire SCHWARTZ (Book Design), Maxime MILANESI (Book Design)
Thomas HOEPKER
signed
Hannah MODIGH, Billy Edd Wheeler (forword), Johan LINDBERG (Book Design)
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Christian PATTERSON
signed
Christian PATTERSON
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter MARTENS, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Boris BECKER (ed.)
Doug RICKARD