Robert FRANK
Allan SEKULA, Laleh Khalili (introduction)
Steve McCURRY, William Dalrymple (text)
Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Piergiorgio CASOTTI & Emanuele BRUTTI, Piergiorgio Casotti (text), Fiorenza PINNA (Book Design)
Hank O'Neal (ed.)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Gordon PARKS, Maren Stange (ed., text)
Robert FRANK, Philip Brookman (ed.)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Todd HIDO, Luc Sante (foreword), Post Tool (Book Design)
Guillermo SRODEK-HART
Vanessa WINSHIP, David Chandler (essay)
Stanley KUBRICK, Luc Sante (text), Sean Corcoran (text), Donald Albrecht (text)
Luca ZANETTI (photos, text), Anamaria Bedoya Builes (text), Alfredo Molano (text)
Ludovic BALLAND (photos, design), Brice Matthieusent (preface), Rahel OBERHUMMER (Book Design)
Natalia Brizuela (ed.), Jodi Roberts (ed.)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
William GEDNEY, Gilles Mora (ed., text), Margaret Sartor (text), Lisa McCarty (text)
Charles SHEELER, Kirsten Jensen, (ed.), Donald Albrecht (text), Tom Mellins (text), Nancy Deihl (text), Charles Musser (text)
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (poem)
signed
Sara W. WINSTON, Ani Katz (short story)
Duane MICHALS, Ann und Jürgen Wilde (ed.), Riccarda Höft (text), Inka Graeve (Nachwort)
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Beaumont & Nancy Newhall (ed., text, design), T.E. MERGENDAHL Jr. (Book Design), BEVANS, MARKS & BARROW (Jacket Design)
Jeanloup (Jean-Louis) SIEFF (photos, text), Roméo Martinez (introduction)
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Stanley GREENE (photos, text), Danny Wilcox FRAZIER (phortos, text), Alan CHIN (photos, text), Carlos Javier ORTIZ (photos, text), Donna, Leah Bendavid-Val (ed.)
Margaret BOURKE-WHITE, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
Michael KENNA, Mark Johnstone (intro), Robert Lassam (foreword)
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Robert LEBECK, Ralf Beil (ed.. text), Alexander Kraus (ed., text), Michael Glasmeier (text), Fabian Köster (text), Aleksandar Nedelkovski (text), St, Cordula LEBECK (Book Design)
Koen WESSING, Jeffrey Ladd (ed., text), Pauline Terreehorst (text)
Nina BERMAN, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Nina BERMAN, Verlyn Klinkenborg (essay)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Walker EVANS, Jeffrey Ladd (ed.), Lincoln Kirstein (essay), John T. hill (text)
Robert FRANK (photos), Laura Israel (dir.)
Robert FRANK, Jack Kerouac (preface)
Brian W. FERRY, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Patricio Binaghi (ed., text), Juan Varela (text), Pablo Bautista (text), Francisco Salvador (text), Aitor BAIGORRI (Book Design), Matt WILLEY (Cover Design)
Arturo SOTO, Kevin Coleman (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Elliott ERWITT
Bauhaus-Archive (ed.), A. Bähr (text), S. Daiter (text), J. Grimes (text), S. Hoiman (text), K. Lowis (text), E. Siegel (text)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Robert ADAMS, Derek BENNETT, Joachim BROHM, David GOLDBLATT, Candida HÖFER, Miyako ISHIUCHI, Ute KLOPHAUS, Karl C. KUGEL, Boris MiIKHAI, Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Lisa ELIMALEH, Anne McCrary Sullivan (text, poem)
signed
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara UMIHARA, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
William EGGLESTON, Gus Van Sant
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Annie LEIBOWITZ (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
David ZIMMERMAN, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Olga Yatskevich (ed.), Russet Lederman (ed.) Matthew Carson (ed.), Michael Lang (ass.ed.), Luis Weinstein (essay), Joaquim Marcal F. de Andrade (essay), Ricardo BÁEZ (Book Design)
Alex S. MACLEAN, Susan Yelavich
Zoe STRAUSS
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
René GROEBLI, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Anthony HERNANDEZ, John Rohrbach (text)
Jon RAFMAN (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Geraldo DE BARROS, Vanessa Barbara (text), Atelier PENTAGON / Vanessa GOETZ & Guillaume ALLARD (Book Design)
Helen LEVITT, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Chloe SELLS
James WELLING, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Vicki TOPAZ, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Bert TEUNISSEN, Hans GREMMEN (Book Design)
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
WEEGEE, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Larry FINK, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Lee FRIEDLANDER
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ
Lewis BALTZ, Fundacion Mapfre
William KLEIN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Max Kozloff (text)
Diane ARBUS, Lee FRIEDLANDER, Garry WINOGRAND, Sarah Hermanson Meister (ed.), Max Kozloff (text)
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Sean LOTMAN, Hallam UDELL (Book Design)
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Frank GOHLKE, Peter Galassi (ed.)
Frank GOHLKE, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Thomas HOEPKER (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN (photos, text), Eric Himmel (ed), Katy Homans with Sayre Coombs. HOMANS with Sayre COOMBS (Book Design).
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Charles HARBUTT, Joan Liftin (ed.), Yolanda CUOMO (Book Design)
Dorothea LANGE, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred HERZOG, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
Anthony Hernandez
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee FRIEDLANDER, Emily Neff (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Robert Adams
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN (three photographs), Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Alec SOTH
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Cole BARASH
Alberto Garcia-Alix, Miguel Angel Felipe (text)
Harry Callahan, Grant Arnold (ed.), John Pultz
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
Stanislav Briza
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Greg HALPERN, Jason Fulford (ed.)
Manuel Rivera-Ortiz
Simone Settimo (photos, design), Michele Drascek (text), Massimo Calabria MATARWEH (Book Design)
signed
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Robert Adams
Werner Amann
Sofia Borges
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa PIARDI (Book Design)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
John Gossage
Gaelle Morel (ed.)
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Dirk Reinartz
Andrea G. Stillman (ed.)
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Miron ZOWNIR, Lydia Lunch (text)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Charles SWEDLUND
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Dennis HOPPER, Petra Giloy-Hirtz (ed.), Giloy-Hirtz (ed.)
Deanna Templeton, Ed Templeton (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Jim Shaw
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Jeff WALL, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Ed RUSCHA, Armin Zweite (ed.)
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Diane ARBUS & Alexander NEMEROV, Fronia W. Simpson (ed.), Katy HIMANS (Book Design)
Matthew Porter
Chad MOORE, FLUUT (Book Design)
signed
Gordon PARKS
William EGGLESTON
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tod Papageorge
Tod Papageorge, Thomas Zander (ed.)
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert FRANK
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Alejandro Cartagena
signed
CHARGESHEIMER, Deanne & Ed TEMPLETON, David Alan HARVEY, Ed VAN DER ELSKEN, Susan MEISELAS, Daido MORIYAMA, Stephen SHORE, Crist
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Joel MEYEROWITZ, Ralph Goertz (ed.)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Todd Hido
Stephen Shore
John GOSSAGE (photos, design), Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Damien Poulain (ed.)
Mary Ellen MARK
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Teresa ENG
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Diane ARBUS, Ruth-Marion BARUCH, Jerry BERNDT, Bruce DAVIDSON, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Danny LYON, Gary WINOGRAND, Ernest WITHE, Andy Grundberg (ed.), Diane Arbus (text), Deborah Klochko (text)
Bernd und Hilla BECHER, Boris BECKER, Laurenz BERGES, Wendelin BOTTLÄNDER, Andi BRENNER, Miles COOLIDGE, Volker DÖHNE, Elger ESSER, Claudia FÄH, Werner Lippert (ed.) Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
John Cage, Alec SOTH(ed.), William GEDNEY (photos), Hans SEEGER (Book Design)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Ken Schles
Douglas Ljungkvist
Bill Perlmutter, Oliver SELTMANN (Book Design)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Lukas FELZMANN (photos, design), Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Martin PARR (ed.), Gerry Badger (ed.)
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Bryan Schutmaat
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
David LYNCH, Werner Spies (ed.), KOMA AMOK (Book Design)
David Smith, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Horacio Fernandez (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Larry E. McPherson
Martin PARR, John Gossage
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES, MIKO McGINTY (Book Design)
Ed RUSCHA, Virginia Heckert (ed.)
Olivia ARTHUR, Paolo PELLEGRIN, Moises SAMAN, Peter VAN AGTMAEL, Andrea Holzherr (ed.)
David Campany
David T. Hanson
John Baldessari
Ed RUSCHA, Jenny Brouws (ed.), Jenny Burton (ed.), Hermann Zschiegner (ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Carolyn DRAKE, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Terry Richardson
Gordon Parks
Taryn Simon
Harry Callahan
ABBAS, Antoine D'AGATA, Bruce GILDEN, Harry GRUYAERT, Gilles PERESS, Gueorgui PINKHASSOV, Mark POWER, Alec SOTH, Donovan WYLIE,, Diane Dufour (ed.), MAGNUM Photos (ed.)
Susan Paulsen
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
Lewis Baltz
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Boris Becker (ed.)
signed
Lewis Baltz (photos, design), Wolfgang Scheppe (text), Bernard FISCHER (Book Design)
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Robert FRANK
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Elliott Erwitt
Helmut Newton
Helmut Newton
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK
Robert FRANK, Ute Eskildsen (Ed.)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Jim GOLDBERG
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Guy TILLIM
Vivian Maier, John Maloof (ed.), Geoff Dyer (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Melissa Catanese
Arianna Arcara, Luca Santese
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Don Hudson
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Hannah MODIGH, Billy Edd Wheeler (forword), Johan LINDBERG (Book Design)
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Christian Patterson
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Peter Martens, John VAN LEEUWEN (Book Design)
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Walter NIEDERMAYR
Boris BECKER (ed.)
signed