Martin PARR
Martin PARR, Geoff Dyer (introduction)
signed
Don McCULLIN, Shoair Mavlian (ed., text), Simon Baker (ed.)
Guy TILLIM (photos, text)
Viviane SASSEN, Shigeo Goto (ed.), Sawako Fukai (ed.), Yoshihisa TANAKA (Book Design)
signed
Roger BALLEN, Wim van Sinderen (essay)
Hennric JOKEIT, Sean O'Toole (foreword)
Sanlé SORY, Sébastien GIRARD (Book Design, ed.)
signed
Mario MARINO, Thomas und Regina Starke (ed.), Ulrich Rüter (text), Daniel LASETZKE (Book Design)
Jean MOLITOR, Nadine Barth (ed.), Kajija Voss (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Bastiaan WOUDT, Erik Vroons (text), Roy KAHMANN (Book Design)
Ulrike CRESPO, Alissa Walser (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Robert LEBECK, Ralf Beil (ed.. text), Alexander Kraus (ed., text), Michael Glasmeier (text), Fabian Köster (text), Aleksandar Nedelkovski (text), St, Cordula LEBECK (Book Design)
David GOLDBLATT (photos, introduction), Jeffrey Ladd (ed., text), Joanna Lehan (text)
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
André LÜTZEN (photos, book design), Joseph Conrad (excerpts from his nautic diary 1890), Hannes Wanderer (Book Design)
Margaret COURTNEY-CLARKE
Kadir VAN LOHUIZEN, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
Robert ADAMS, Derek BENNETT, Joachim BROHM, David GOLDBLATT, Candida HÖFER, Miyako ISHIUCHI, Ute KLOPHAUS, Karl C. KUGEL, Boris MiIKHAI, Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Lorenzo VITTURI, Emmanuel Iduma (text)
Djan Seylan (ed.)
Chloe SELLS
signed
Nico KRIJNO, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Tuur & Flup MARINUS
Roger BALLEN, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
Seydou KEITA, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Robert ADAMS, BRASSAI, Edward BURTYNSKY, Alejandro CARTAGENA, Langdon CLAY, John DIVOLA, Robert DOISNEAU, William EGGLESTON, Elliott ER, Xavier Barral (ed., foreword), Philippe Séclier (foreword), Simon Baker (essay), Nancy W. Barr (essay), Clément Chéroux (essay), Marc D, Alain Bublex (chronology), Interviews with Alain Prost and Jean Todt
Walther Collection (ed.), Daniela Baumann (ed.), Joshua Chuang (ed.), Oluremi C. Onabanjo (ed.)
Gideon MENDEL, Paul Mason (text), Dominique Malaquais (text)
Daniela Baumann (ed.), Joshua Chang (ed.), Oluremi C. Onabanjo
Emmanuelle ANDRIANJAFY, Emilie Øyen (text)
Guy TILLIM
Guy TILLIM, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
André LÜTZEN, Ania Faas (text), Leonhard Emmerling (introduction)
Richard MOSSE (photos, text), Adam Hochschild (text), Emily LESSARD (Book Design)
Mikhael SUBOTZKY, Anthea Buys (essay), Shawn O'Toole (essay)
Pieter HUGO, Ralf Beil (ed., text), Uta Ruhkamp (text)
Pieter HUGO, Ashraf Jamal (text)
Jan HOEK (photos, design), Jurgen MAELFEYT (Book Design)
Marco TIBERIO
Johannes Wohnseifer (ed.)
Takashi HOMMA, Yto BARRADA, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
David GOLDBLATT
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Pieter HUGO
signed
Michele Sibiloni, David Cecil (text)
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Mário Macilau, Gabriele Salgado (text), Roger Ballen (preface), Olivia Nitis, Simon Njami
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
signed
Antawan Byrd (ed.), Yves Chatap (ed.), Bisa Silva (ed.)
Viviane SASSEN, Moses Isegawa (text), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
signed
Marcus BLEASDALE, John Le Carré (foreword), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Jerome DELAY, Stanley GREENE, Leonce Raphael AGBODEJELOU, Ricardo CASES, Cristina DE MIDDEL, Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Nina BERMAN, Peter BIALOBRZESKI, Guillaume BONN, Mikhael SUBOTZKY, Greg GIRARD, Chris ANDERSON, David CHANCELLOR, Anna SKLADMANN, Dan, Myles Little (ed.), Geoff Dyer (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Cristina DE MIDDEL, Amos Tutuola (text), Natalia N2 Estudio Gráfico (Book Design)
Jo Ractliffe, Patricia Hayes (text)
Cristina De Middel
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Vicente PAREDES, Cristina De Middel (ed.), Natalia TROITINO (Book Design)
Hillie DE ROOIJ, Jan Postma (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Roger BALLEN, Elisabeth Sussman (essay)
Pieter HUGO, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
David Goldblatt
Viviane SASSEN (photos, design), Moses Isegawa (ed.), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Guy TILLIM
Damien Poulain (ed.)
Viviane SASSEN (photos, design), Sybren ('SYB') KUIPER (Book Design)
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Viviane SASSEN
Jason Larkin, Julian Rodriguez (Ed.)
signed
Olu Oquibe (text), Koyo Kouoh (Text), Simon Njami (Text)
Santu MOFOKENG, Okwui Enwezor (essay), Corinne Diserens (ed.)
Viviane SASSEN, Tony CEDERTEG + Annefrid LUNGREN (Book Design)
Cuny JANSSEN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Malick Sidibe (Sidibé)
Malick Sidibe (Sidibé)
Ernest Cole
David Goldblatt
Viviane SASSEN, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
David Goldblatt
David Goldblatt
Tamar Garb (ed.), David GOLDBLATT, Santu MOFOKENG, Guy TILLIM, Pieter HUGO, Zwelethu METHETHWA, Berni SEARLE, Jodi BIEBER, Terry KURGAN, Zanele MUHOLI,
Okwui Enwezor (ed.), Colin Richard (essay)
Okwui Enwezor (ed.), Seydou KEITA, Malick SIDIBÉ, J.D. Okhai OJEIKERE, Rotimi FANI-KAYODE, Santu MOFOKENG, August SANDER, Bernd und Hilla BECHER
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
Ralf-Peter Seippel (ed.)
Nicola LO CALZO, Laura Serani (text), Sami Tchak (text), Loreen LAMPE (Book Design)
Pieter HUGO
signed
Pieter HUGO
signed
Guy TILLIM
Guy TILLIM
signed
Carl DE KEYZER, John Lagae
Carl DE KEYZER
Guy TILLIM
signed
Pieter HUGO, Linda Melvern (text)
signed
Cristina DE MIDDEL