Michael KERSTGENS (photos, vorwort), Karsten Krampitz (essay)
signed
Michael KERSTGENS (photos, vorwort), Karsten Krampitz (essay)
signed
Todd HIDO, Raymond Carver (poem), POST TOOL (Book Design)
signed
Vivian MAIER, John Maloof (ed.), Howard Greenberg (ed.),, Marvin Heiferman (text), Laura Lippman (text)
Peter LINDBERGH, Thierry-Maxime Loriot (ed., text)
Iain McKELL (photos, text), Ezmeralda Sanger (text), Val Williams (text)
Wolfgang TILLMANS (photos, book design), Kunstmuseum Wolfsburg
Hannah STARKEY, Charlotte Cotton (essay)
Tom HUNTER, Sheelagh & Ian Hunter (texts), Ben WEAVER (Book Design)
Rosalind FOX SOLOMON, Stanley Wolukau-Wanambwa (essay)
Dirk FISCHER (photos, design), Christina Lütgen (text), Jan Eric LUKOSCHAT (Book Design)
Nina KORHONEN (photos, text)
signed
Jack TEEMER
Anja NIEDRINGHAUS, Hannelore Fischer (ed.), Sonya Winterberg (text)
Takehiko NAKAFUJI
Erwin OLAF (photos, design), Mattie Boom (text), Francis Hodgson (text), W.M. Hunt (text), Lesley A. Martin (text), Wim van Sinderen, (text) Laura Stamps (text), Tim BISSCHOP (Book Design)
Dona ABBOUD, Christoph BANGERT, Adam BROOMBERG &B Oliver CHANARIN, Edmund CLARK, Geert VAN KESTEREN, Tim HETHERINGTON, Donovan WYLIE, Karen Fromm (ed.), Sophia Greiff (ed.), Anna Stemmler (ed.)
Anja NIEDRINGHAUS, Anne-Marie Backmann (ed., text)
Lee MILLER, Catherine LEROY,Susan MEISELAS, Anja NIEDRINGHAUS, Carolyn COLE, Françoise DEMULDER, Christine SPENGLER, Gerda TARO, Anne-Marie Beckmann (ed.), Felicity Korn (ed.)
Alain WILLAUME, David Chadler (text), Gérard Haller (text)
Martine FRANCK, Agnes Sire (ed., text), Anne Lacoste (text), Dominique Eddé (Interview with Martine FRANCK) Illustrated biography drawn up by Cécile Gaillard with Aude Raimbault
Koji ONAKA, Hiroshi Okada (ed.), OMNI-TRAX (Book Design)
signed
Koji ONAKA, Hajime HASHIMOTO (Book Design)
signed
David HURN
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Naoya HATEKAYAMA, HIROMIX, Takashi HOMMA, Eikoh HOSOE, Hiroki INOUE, Miyako ISHIUCHi, Izima K, Lena Fritsch (ed., text), Sarah BORIS (Book Design)
Guido GUIDI, Antonello Frongia (text), Andrea Simi (text)
signed
David LACHAPELLE, Yokoo TADANORI (Book Design)
Allan SEKULA, Laleh Khalili (introduction)
Raymond DEPARDON (photos, design), Philippe Séclier (ed., text), Jordan Alves (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Ute BEHREND (photos, design), Hans Werner HOLZWARTH (Cover Design)
signed
Kiyoshi SUZUKI, Machiel Botman (ed., text, design), Yoko Suzuki (text), Hans MIEDEMA (Book Design) with Ype van Gorkum, Marco Wiegers, Wim Melis, Olaf Veenstra and Machiel Botman
Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (introduction)
signed
Sophie RISTELHUEBER, Jeffrey Ladd (ed., text), Marc Mayer (text)
Hans-Peter FELDMANN
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Franco VACCARI, Guido GUIDI, Lewis BALTZ, William GUERRIERI, Sabrina RAGUCCI, Giorgio FALCO, Francesco NERI, Alessandra DRAGONI, Marcel, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.), Leonardo SONNOLI & Irene BACCHI (Book Design)
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Enrique METINIDES, Trisha Ziff (ed.)
Heimrad Heimrad BÄCKER, Gottfried BECHTOLD, Norbert BRUNNER & Michael SCHUSTER, Heinz CIBULKA, Peter DRESSLER, VALIE EXPORT, Johannes FA, Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
Michael KERSTGENS (photos, text & book design)
Daido MORIYAMA, Marc Holborn (ed., introduction)
Luis SANCHIS
Oliver SIEBER, Peter Lindhorst (intro)
Eva SAUKANE, Janne RIIKONEN (Book Design)
signed
Bernd ARNOLD, Ute BEHREND, CHARGESHEIMER, Martin CLAAßEN, Walter DICK, Hans-Georg ESCH, Ruth HALLENSLEBEN, Heinz HELD, Benjamin KATZ,, Werner Schäfke (ed., text), Roman Heuberger (ed., text)
Kou INOSE, Mayu Ishikura (ed.), Daido Moriyama (text)
signed
Shomei TOMATSU, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji KAWADA (text), Eikoh HOSOE (text), Daido MORIYAMA (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text, Hiroshi NAKAJIMA (Book Design)
Jean-Marie Donat Collection, Francois Cheval (post face)
Anke Fesel (ed.), Chris Keller (ed.)
Ron JUDE
Lee FRIEDLANDER
Miron ZOWNIR (photos, text), Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text)
signed
Bernd ARNOLD, Christoph Schaden (ed., text), Knut SCHÖTTELDREIER (Book Design)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry SULTAN, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text), Bernard FISCHER, (Book Design), Simon JOHNSTON (Cover Design)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Lothar Bernd und Hilla BECHER, Thomas STRUTH, Candida HÖFER, Thomas RUFF, Andreas GURSKY, Jörg SASSE, Laurenz BERGES, Elger ESSER, Simo, Lothar Schirmer (ed.), Stefan Gronert (text)
Hans-Peter FELDMANN (ed.)
Michael Ochs (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Mark STEINMETZ
signed
Raymond DEPARDON
Collier SCHORR
Martin PARR, Tayyab MIRZA (Book Design)
Martin PARR
Andreas TROGISCH, Anja Maier (essay), TROOPO DESIGN (Book Design)
signed
Gerry JOHANSSON
Anna & Bernhard BLUME, Emmanuelle de l’Ecotais (essay), Francoise Paviot (essay)
Rosalind FOX SOLOMON
Chris KILLIP
John S. WEBB
signed
Aleksey Myakishev
Bruce DAVIDSON
Tore SANDAHL
signed
Rosalind FOX SOLOMON
Karl-Heinz CHARGESHEIMER, Wolfgang VOLLMER, Reinhold Mißelbeck (ed.)
Henri CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Bernd und Hilla BECHER, Boris BECKER, Laurenz BERGES, Wendelin BOTTLÄNDER, Andi BRENNER, Miles COOLIDGE, Volker DÖHNE, Elger ESSER, Claudia FÄH, Werner Lippert (ed.) Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
Enrique METINIDES, Véronique Ricardoni (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Christian Lange, Christian LANGE (Book Design)
Martin PARR, Paul Smith (intro)
signed
Tom HUNTER (photos, text), Ben WEAVER (Book Design)
signed
David Campany
Daido MORIYAMA, Tsutatani Noriko (essay), Masafumi Fukagawa (essay), Koji Chike (essay), Eikoh HOSOE (essay), Toshiyasu NOTSU, Project (Book Design)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Paul ALMÁSY, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Dash SNOW, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Emile Hyperion DUBUISSON, Boris MIKHAILOV (Foreword)
Takehiko NAKAFUJI, Ling-Ning LO (Book Design)
Christopher WOOL, Hans Werner HOLZWARTH (Book Design)
Joachim BROHM, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Joachim BROHM, Urs Stahel (essay)
Joachim BROHM, SK-Stiftung Kultur / Landesgalerie Linz, (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (text)
Paul Graham
Morten ANDERSEN
Cindy SHERMAN, Moderna Museet Stockholm (ed.), Stefania MALMSTEN + Rune DOLI (Book Design)
Cindy SHERMAN, Moderna Museet Stockholm (ed.), Stefania MALMSTEN + Rune DOLI (Book Design)
Dennis HOPPER
Tamar Garb (ed.), David GOLDBLATT, Santu MOFOKENG, Guy TILLIM, Pieter HUGO, Zwelethu METHETHWA, Berni SEARLE, Jodi BIEBER, Terry KURGAN, Zanele MUHOLI,
Okwui Enwezor (ed.), Colin Richard (essay)
Okwui Enwezor (ed.), Seydou KEITA, Malick SIDIBÉ, J.D. Okhai OJEIKERE, Rotimi FANI-KAYODE, Santu MOFOKENG, August SANDER, Bernd und Hilla BECHER
Krass CLEMENT, Brigitte von Folsach (introduction), Camilla JORGENSEN (Book Design)
Eberhard WEYEL, Anna Schindler (text)
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
Theodora Vischer (ed.), Heidi Naef (Ed.)
Reinhold Mißelbeck (ed.)
Paul GRAHAM
Bruce Davidson
Robert FRANK
Doug BUSCH
Alec SOTH, Claudia OTT (Book Design)
Ralf-P. Seippel (Ed.)