Pentti SAMMALAHTI, Guilhem Lesaffre (text)
Robert ADAMS
Takuma NAKAHIRA (photos, ed.), Yutaka TAKANASHI (photos, ed.), Daido MORIYAMA (photos), Koji Taki (text, ed.), Takahiko Okada (text, ed.)
Gunnar SMOLIANSKY, Gunnar D. Hansson (preface)
Masao GOZU
Mary FREY, Tim Carpenter (text)
Sanlé SORY, Sébastien GIRARD (Book Design, ed.)
signed
Tamiko NISHIMURA
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text), Xavier BARRAL (Book Design)
signed
Raymond DEPARDON (photos, design), Philippe Séclier (ed., text), Jordan Alves (ed.), Xavier BARRAL (Book Design)
Evelyn HOFER, Andreas Pauly (ed.), Sabine Schmid (ed.), John Haskell (essay)
Ed RUSCHA, Mary Rozell (ed., text), George Condo (text), Anders Kold (text), Poul Erik Tøjner (text), Julia WAGNER, grafikanstalt (Book Design)
Erich LESSING, Alistair Crawford (ed.), Angelica Bäumer (text), Davis Hermges (text)
Sven MARTSON, John T. Hill (afterword), Claudia Roth (preface), Richard REISEN (Book Design)
Garry WINOGRAND, Geoff Dyer (ed., text)
Ralph GIBSON
William GEDNEY, Gilles Mora (ed., text), Margaret Sartor (text), Lisa McCarty (text)
Kiyoshi SUZUKI, Machiel Botman (ed., text, design), Yoko Suzuki (text), Hans MIEDEMA (Book Design) with Ype van Gorkum, Marco Wiegers, Wim Melis, Olaf Veenstra and Machiel Botman
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Heinrich RIEBESEHL, Jörg Krichbaum (ed., text), Hartmut BRÜCKNER (Book Design)
Luigi GHIRRI, James Lingwood (ed.)
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Peter KEETMAN, Museum Folkwang & Stiftung Gundlach (ed.)
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
John DIVOLA
Tom WOOD, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Nobuyoshi ARAKI, Inga Graeve-Ingelmann (ed., text), Yasufumi Nakamori (text), Koji Taki (original essay)
Koen WESSING, Jeffrey Ladd (ed., text), Pauline Terreehorst (text)
Yutaka TAKANASHI, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (text), Gozo Yoshimasu (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Chris KILLIP, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (essay), John Berger (text), Sylvia Grant (text)
Gerard Petrus (G.P.) FIERET, Violette Gillet (text), Francesco Zanot (text), Hripsimé Visser (text), Wim van Sinderen (text)
Patricio Binaghi (ed., text), Juan Varela (text), Pablo Bautista (text), Francisco Salvador (text), Aitor BAIGORRI (Book Design), Matt WILLEY (Cover Design)
Robert ADAMS, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Karl-Ludwig LANGE (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Kazuo KITAI
signed
Nobuyoshi ARAKI, Koji Taki (original essay)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
John BALDESSARI, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Enrique METINIDES, Trisha Ziff (ed.)
Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Daido MORIYAMA, Ango Sakaguchi (short story)
Daido MORIYAMA, Marc Holborn (ed.)
Brian GRIFFIN, Terry Rawlings (text), Paul Gorman (essay)
Franck LANDRON, Michael Houlette (text), Christine Delory-Momberger (text), Julie Corteville (text)
Thomas RUFF, Martin Germann (ed.), Thomas Bernhard (text)
William EGGLESTON, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William EGGLESTON, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Milli BAU, Julica Norouzi (ed.), Susann STEFANZIEN (Book Design)
René GROEBLI, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Peter PILLER, Christoph Keller (ed.)
signed
Seydou KEITA, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
HAUBITZ+ZOCHE, Christian LANGE, Ibrahim ÖZTAS (Book Design)
Chris STEELE-PERKINS, Richard Smith (text)
Helen LEVITT, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Shomei TOMATSU, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji KAWADA (text), Eikoh HOSOE (text), Daido MORIYAMA (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text, Hiroshi NAKAJIMA (Book Design)
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
Willy FLECKHAUS, Michael Buhrs (ed.), Petra Hesse (ed.), Hans-Michael Koetzle (text), Carsten WOLFF (Book Design, text)
Latif AL ANI, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (forword), Natacha HOFMAN (Book Design), Tim BISHOP (Graphic Design)
Lee FRIEDLANDER
Andreas ZÜST, Peter Weber (ed., text), Mara Züst (ed., text), Michael Mettler (text), Bernd Stiegler (text), Stefanie Sourlier (text), David Weiss (afterword)
Andreas ZÜST, Mara Züst (ed.)
Miron ZOWNIR (photos, text), Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text)
signed
Andy WARHOL, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Thomas HOEPKER, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Larry SULTAN, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry SULTAN, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry SULTAN, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Ed VAN DER ELSKEN, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Arne REIMER, Ulf Erdmann Ziegler (essay), Nicola REITER (Book Design)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Collette Urbajtel, Susana Santoyo (ed)
Lothar Bernd und Hilla BECHER, Thomas STRUTH, Candida HÖFER, Thomas RUFF, Andreas GURSKY, Jörg SASSE, Laurenz BERGES, Elger ESSER, Simo, Lothar Schirmer (ed.), Stefan Gronert (text)
Heinrich RIEBESEHL, Peter Sager, Ulrike Schneider
Michael SCHMIDT, Wolfgang ELEMS, Ursula KELM, Ulrich GÖRLICH, Gundula SCHULZE ELDOWY, Florian Ebner (ed., text) , Felix Hoffmann (ed., text), Inka Schube (ed., text) Thomas Weski (ed., text), Ute Eskildsen (text), Carolin Förster (text), Christine Frisinghelli (text), Virginia Heckert (text), Klaus Honnef (text), Jörg
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Henry WESSEL, Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Gunnar SMOLIANSKY
signed
John DIVOLA, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Garry WINOGRAND / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Manfred Heiting (ed.), Kaneko Ryuichi (text), Satomi (essay), Duncan Forbes (essay), Manfred Heiting (essay), Mitsuda Yuri (essay), Lizawa Kotaro (essay), Shirayama Mari (ess
René BURRI, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Maryam ZANDI, Hossein FILIZADEH (Biook Design)
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Dirk Reinartz
Kazuyuki Kawaguchi, Hara KOICHI (Book Design)
signed
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Vitas Luckus, Lithuanian Art Museum (ed.), Margarita Matulyè (text) and Tatjana Luckiené-Aldag
Dennis HOPPER, Michael Schmeling (ed.), Michael SCHMELLING (Book Design)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Keizo Kitajima, Christian Gaujolle (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
Tod PAPAGEORGE, Michael MACK (Book Design)
Tod PAPGEORGE, Thomas Zander (ed.)
David Campany (ed.)
William Eggleston
Wolfgang VOLLMER, Reinhold Mißelbeck (ed.), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Reinhold Mißelbeck (ed., text), Karl Pawek (text), L. Fritz Gruber (text)
CHARGESHEIMER = C. Hargesheimer (photos), Angelika Muthesius (ed.)
Henri CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
CARTIER-BRESSON, CHARGESHEIMER, Rainer GAERTNER, Heinz HELD, Franz HUBMANN, Barbara KLEMM, Celia KÖRBER-LEUPOLD, Robert LEBECK,, Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed,)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Joachim Brohm, Ulf Erdmann Ziegler (text)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.), Andrew SLOAT (Book Design)
George Tice
Bernd und Hilla BECHER, Boris BECKER, Laurenz BERGES, Wendelin BOTTLÄNDER, Andi BRENNER, Miles COOLIDGE, Volker DÖHNE, Elger ESSER, Claudia FÄH, Werner Lippert (ed.) Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
Enrique Metinides, Véronique Ricardoni (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Henry Wessel
MAN RAY, Roberto Koch (ed.)
Horacio Fernandez (ed.)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES, MIKO McGINTY (Book Design)
Veit Görner (ed.), Fabrice Hergott (Ed.), Heinrich Dietz (Ed.)
David Campany
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Jochen GERZ, Carl-Albrecht Haenlein (ed.), Herbert Molderings (text), Guenter Metken (text), Juergen Hohmeyer (text)
Malick Sidibe (Sidibé)
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Adam Bartos
Sibylle BERGEMANN, Ute & Werner MAHLER, Harald HAUSWALD, Maurice WEISS, Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (text), Wolfgang Kil (text), NARIOSKA (Book Design)
Gordon PARKS, James VAN DER ZEE, Eve ARNOLD, Alice ATTIE, Cornell CAPA, Henri CARTIER-BRESSON, Richard AVEDON, Dawoud BEY, Chester HIGG, Thelma Golden, Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text), Elisabeth Alexabnder (text), Dr. Henry Louis Gates, Jr. (text)
Issei SUDA
signed
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar SMOLIANSKY, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Boris Becker (ed.)
signed
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
Leonhardi-Museum (ed.), Thomas Martin (text), T.S. Eliot (poem)
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
David Bailey
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Helen LEVITT, Walker Evans (text)
Keizo Kitajima
Bertien VAN MANEN
Achim Heine (ed.), Rebekka Reuter (Ed.), Ulrike Willingmann (Ed.)
Barbara Hitchcock (ed.), Steve Crist (Ed.)
Helmut Newton
Helmut Newton
Timm Rautert
Thomas RUFF, Bernd & Hilla BECHER, Andreas GURSKI, Beat STREULI, David Octavius HILL, August SANDER, MAN RAY, Peter KEETMAN, Robert FRA, Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Pentti SAMMALAHTI, Kristoffer Albrecht (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Shomei Tomatsu
Don HUDSON, Claire SCHWARTZ (Book Design), Maxime MILANESI (Book Design)
Krass CLEMENT, Camilla JÖRGENSEN (Book Design)
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Manfred PAUL, Uwe Kolbe (essay)
signed
Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (text), Hans-Werner HOLLWARTH (Book Design)
Boris BECKER (ed.)
Shomei TOMATSU, Roland Angst (Ed.)