René BURRI, Texte: Mélanie Bétrisey (ed.) Marc Donnadieu (ed.), Daniel Bischof, Clara Bouveresse, Julie Enckell Julliard, Werner Jeker, Hans-Michae, Book Design: Marie LUSA & Dominique WYSS
René BURRI, Texts: Mélanie Bétrisey (ed.) Marc Donnadieu (ed.), Daniel Bischof, Clara Bouveresse, Julie Enckell Julliard, Werner Jeker, Hans-Michae, Book Design: Marie LUSA & Dominique WYSS
Helga PARIS, Inka Schube (ed.), Book Design: Malin GEWINNER
Hans-Christian SCHINK, Gedicht: Oswald Egger, Book Design: Florian LAMM
Peter LINDBERGH, Texts:: Felix Krämer, Wim WENDERS
Pierre-Elie DE PIBRAC, Zoé Valdés (text)
Asako SHIMAZAKI, Sandra Phillips (afterword)
Anna Maria Antoinette D'ADDARIO (photos, text), T.S. Ellott (poem), Theodore Roethke (poem), Eva-Maria KUNZ (Book Design)
Daido MORIYAMA
signed
Pieter HUGO, Mario Bellatin (text), Ashraf Jamal (text), Joseph BURRIN (Book Design)
William EGGLESTON
William EGGLESTON, Caldecot Chubb (text), Katy HOMAN (original Book Design)
William EGGLESTON, Katy HOMAN (original Book Design)
Mitch EPSTEIN
Nicolai HOWALT, Henning Knudsen (text), Søren Gosvig Olesen (text), Lars Kiel Bertelsen (text), Rasmus KOCH (Book Design)
signed
Stuart FRANKLIN (photos, text), Julia WAGNER (Book Design)
Stuart FRANKLIN (photos, text), Julia WAGNER (Book Design)
Mark STEINMETZ, ENTENTE (Book Design)
signed
Manuel Álvarez BRAVO, James Oles (text), José Luis LUGO (Book Design)
Jack LATHAM, Erla Bolladottir (intro), Gisli Gudjónsson (text)
signed
Jim GOLDBERG, Hans-Werner HOLZWWARTH (orig. Book Design)
signed
Michael SCHMIDT, Heinz Ohff (introduction), KÜHLE UND MOZER (Book Design)
Anders PETERSEN, Mårten Castenfors (text), Patrick LEO (Book Design)
Ben BRODY (photos, text), Deborah Artman (text edit), KUMMER & HERRMAN (Book Design)
Sebastião SALGADO (photos, foreword), Alan Riding (essay), Lélia Wanick Salgado (ed., BOOK DESIGN)
Martin PARR, Jeffrey Ladd (text), Dan MOGFORD (Book Design)
Martin PARR, Ralph Goertz (ed., text), IKS (BOOK DESIGN)
Christopher ANDERSON, THE ENTENTE (Book Design)
signed
Sebastiao SALGADO, Wim Wenders & Juliano Ribeiro Salgado (ed.)
Martine FRANCK, Agnes Sire (ed., text), Anne Lacoste (text), Dominique Eddé (Interview with Martine FRANCK) Illustrated biography drawn up by Cécile Gaillard with Aude Raimbault
Alec SOTH, Tanya Yanigahara (interview)
Anders PETERSEN (interview), Klara KÄLLSTRÖM & Thobias FÄLDT (interview), Niclas Östlind (ed., text), Edit. team: Modin / Walker / Wolthers,/ Väisänen / D.V.Östlind, Greger Ulf NILSSON (Book Design)
Todd HIDO, Alexander Nemerov (text)
Steve McCURRY, William Dalrymple (text)
Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Ansel ADAMS, Manuel ÁLVAREZ-BRAVO, Nobuyoshi ARAKI, Diane ARBUS, Richard AVEDON, David BAILEY, Elmer BATTERS, Peter BEARD, Cecil BEATO, Hans-Michael Koetzle (ed., text)
Robert CAPA, Beaumont-Maillet (ed.)
Sebastiao SALGADO
René BURRI (photos, essay), Arthur Rüegg (ed.,essay), Clarice Lispector (essay)
Joseph KOUDELKA, Francois Barré (text), Francois Hébel (ed., text)
Martin PARR, Harry GRUYAERT, Abbas ATTAR, Deanna TEMPLETON, Jacques-Herni LARTIGUE,e Slim AARON, Francis Hodgson (ed., text)
Henri CARTIER-BRESSON
René BURRI, Hans-Michael Koetzle (essay)
Bruno BARBEY, Henri CARTIER BRESSON, Thomas HOEPKER, Jean GAUMY, Bruce GILDEN, Guy LE QUERREC, Inge MORATH , Martin PARR, Gilles PERES, Magnum (ed.)
Werner BISCHOF, Wim van Sinderen (text), Stephan CSIKóS (Book Design)
Rodrigo ABD, Juan ARREDONDO, Brendan BENNON, Nina BERMAN, Wolf BOEWIG, PEP BONET, Bruno BOUDJELAL, Simon BRANN THORPE, Monika BULAJ, And, Sara The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Bieke DEPOORTER, Ruth Vandewalle (ed.), MEVIS & VAN DEURSEN (book Design)
signed
Jacob Aue SOBOL, Text: Morten BO, Book Design: Koichi HARA
Antoine D'AGATA, Paco Ignacio Taibo II (text)
signed
Thomas HOEPKER, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Charles HARBUTT, Joan Liftin (ed.), Yolanda CUOMO (Book Design)
Christopher ANDERSON, Bethany POWELL & José Luis LUGO(BookDesign)
signed
Bruce DAVIDSON, Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Antoine D'AGATA (photos, text), Morten ANDERSEN, Christine Delory-Momberger (text), Joao LINNEU (Book Design)
Alec SOTH, Aaron Schuman (text), Kate Bush (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Erri De Luca (text), Diego Mormorio (text)
Josef / Joseph KOUDELKA
Josef / Joseph KOUDELKA, John Szarkowski (preface), Will Guy (text), Robert DELPIRE (Book Design)
René BURRI, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Martin PARR, Tayyab MIRZA (Book Design)
Robert CAPA, Bernard Lebrun (ed.), Michel Lefebvre (ed.), John Morris (preface)
Robert CAPA
Moises SAMAN (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) & Sybren (SYB) KUIPER
Jacob Aue SOBOL, Sun Hee Engelstoft (ed.)
signed
Alec SOTH
signed
Jacob Aue SOBOL
signed
Alec SOTH
Martin PARR, Robert Cook (foreword)
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Martin PARR
signed
Henri CARTIER-BRESSON, Clément Chéroux (essay)
Martin PARR, Paul Smith (intro)
signed
Nobuyoshi ARAKI, Ken DOMON, Masahisa FUKASE, Shigeo GOCHO, Graphic Shudan, Hiroshi HAMAYA, Eikoh HOSOE, Kenji ICHIGURO, Tetsuya ICHIMURA,, Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay), Rita JULES + Miko McGINTY (Book Design)
Antoine D'AGATA
Susan MEISELAS
Manuel Álvarez BRAVO, Henri CARTIER-BRESSON, Walker EVANS
Berenice ABBOTT, Ansel ADAMS, Manuel Alvarez BRAVO, Eugéne ATGET, Bernd & Hilla BECHER, Hans BELLMER, Aenne BIERMANN, Karl BLOSSFELDT, An, Rudolf und Annette Kicken (ed.), Simone Förster (ed.)
Carl DE KEYZER, John Lagae
Carl DE KEYZER
Thomas HOEPKER
signed