Willy Fleckhaus, Michael Buhrs (ed.), Petra Hesse (ed.), Hans-Michael Koetzle (text), Carsten Wolff (text)
René Groebli, René Schlachter (ed.)
Michael Wolf, Christian Schüle (essay)
Martin Engler (ed., text), A. Alberro (text), J. Baumann (text), Ph. Demandt (text), St. Siegel (text)
Latif Al Ani, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (foreword)
Thomas Struth, Thomas Weski (text), Ulrich Wilmes (tedxt), Jana-Maria Hartmann (text), Okwui Enwezor (interview)
Harf Zimmernmann
Wiktoria Wojciechowska
Henk Wildschut (photos, text), Robin Uleman (ed., text)
signed
Andreas Tschersich, Adam Jasper (text), Toni Hildebrandt
Dieter De Lathauwer, Joachim Naudts (text), Dr. Erik Thys (text), Dr. Herwig Czech (text)
Lewis Baltz, Fundacion Mapfre
Mat Hennek
Miron Zownir, Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text) Miron Zownir (text)
Moritz Neumüller (ed., text), Lesley A. Martin, Markus Schaden, Frederic Lezmi, Martin Parr, Horacio Fernández, Ryuichi Kaneko, Gerry Badger, Erik Kessels, Irene de Men, CCCB, Fundació Foto Colectania (ed.)
Taiyo Onorato, Nico Krebs
Fyodor Telkov, Comunidad de Madrid (co-ed.)
Armin Smailovic, Dirk Gieselmann (text)
Piotr Zbierski, Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem)
signed
Awoiska van der Molen, Arjen Mulder (text)
signed
Claudius Schulze, Oskar Piegsa (text), Thomas Glade (text)
Charlotte Dumas
Letizia Battaglia
Peter Fraser, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Masahisa Fukase, Akira Hasegawa (original afterword), Tomo Kosuga (new text)
Shane Lavalette, Tim Davis (text)
signed
Masao Yamamoto, Jacobo Siruela (text), Reiko Yamamoto (concept)
Leif Sandberg, Hans Malm (ed.), Lasse Burell (ed.), Bob Hansson (poem)
signed
Marie Goslich, Krystyna Kauffmann (ed., text), Richard Reisen (ed.), Rolf Sachsse (text)
Pieter Hugo, Ashraf Jamal (text)
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Nikolay Bakharev, Aaron Schuman (essay)
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Burcu Dogramaci (ed.), Désirée Düdder (ed.), Stefanie Dufhues (ed.), Maria Schindelegger (ed.), Anna Volz (ed.)
Maximilian Stejskal, Marie-Isabel Vogel (ed.), Alain Rappaport (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Kaneko Ryuichi (text), Satomi (essay), Duncan Forbes (essay), Manfred Heiting (essay), Mitsuda Yuri (essay), Lizawa Kotaro (essay), Shirayama Mari (ess
August Eriksson, Marten Snickare (text)
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Piero Martinello, Piero Casentini (text), Cosimo Bizzarri (text)
signed
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Moises Saman, Daria Birang (ed. & collages)
Barbara Brecht-Schall (ed.), Bertolt Brecht
Gerry Johansson, Greger Ulf Nilsson (ed.), Kamo no Chomei (text)
signed
Yoshikatsu Fujii
signed
Claudia Heinermann, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface)
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Mikhael Karasik (text, design), Manfred Heiting (ed.)
Sam Harris, Eva-Maria Kunz (ed.)
Martin Parr (ed), WassinkLundgren (ed), Gu Zheng (text), Raymond Lum (text), Ruben Lundgren (text), Stephanie H. Tung (text) and Gerry Badger (text).
signed
Nicoló Degiorgis, Martin Parr (introduction)
signed
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Henri Cartier-Bresson, Agnès Sire (ed.)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Thomas Sauvin
signed
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Jungjin Lee, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Wolfgang Tillmans
signed