VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Francois Barré (text), Francois Hébel
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Zoltán JÓKAY, Thomas Knubben (ed., text), Claudio Hils (ed., text), SCHÜTTE (Book Design)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
Erich GRISAR, Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefan Mühlhofer (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Andrea Zupancic (ed.)
Emil / Emilem Fafek, Ondrej Neff (introduction), Vytiskla SVOBODA (Book Design)
Veejay VILLAFRANCA, Teun VAN DER HEJDEN (Book Design)
signed
Erich Lessing, George Korad (text), Francois Kejto (text), Nicholas Bauqueta (text)
Margaret Bourke-White, Oliva Maria Rubio (text), Sean M. Quimby
Tom Wood, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Richard Billingham, Jeffrey Ladd (ed., text),, Charlotte Cotton (text)
Paul GRAHAM, Jeffrey Ladd (ed., text), David Chandler (text)
David GOLDBLATT (photos, introduction), Jeffrey Ladd (ed., text), Joanna Lehan (text)
Meinrad Schade, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Yutaka Takanashi, Jeffrey Ladd (ed., text), Gerry Badger (text), Gozo Yoshimasu (text)
Stephan VANFLETEREN, David Van Reybrouck (text)
Christian VAN DER KOOY (photos, text), Anastasiia (text), Iris Sikking (ed.), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Arturo SOTO, Kevin Coleman (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Karl-Ludwig Lange (photos), Matthias Harder (ed.), Detlev PUSCH (Book Design)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Rudolf Holtappel, Bernd und Hilla Becher, Joachim Brohm, Jitka Hanzlová, Stiftung Situation Kunst (ed.), Silke von Berswordt-Wallrabe (text), Maria Spiegel (text,) Heinz Liesbrock (text), Irina Lammert (text), Katharina Zimmermann (text)
Ursula Arnold, Arno Fischer, Evelyn Richter, Jeanette Stoschek (ed.), Patricia Werner (ed.)
Peter Dekens (photos, concept, text), Dirk De Wachter (preface), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Gian Butturini, Martin Parr (ed., text), Allen Ginsberg (text)
Kadir van Lohuizen, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
Hosam Katan (photos, text), Anne Marie Beckmann (text), Mohammed al-Khatib text), Hassan Katan (text), Mohammed Khair Hak (text), Carsten Stormer 8text), Loreen LAMPE, Hosam KATAN, Sebastian MOOCK (Book Design)
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara Umihara, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Bieke DEPOORTER, Ruth Vandewalle (ed.), MEVIS & VAN DEURSEN (book Design)
signed
Benoît FOUGEIROL, Jean-Christophe BAILLY (text), Jérôme Saint-Loubert BIÉ (Book Design)
signed
Zoe Strauss
Krass CLEMENT (photos, ed.), Dan MOGFORD (Cover design)
Anthony Hernandez, John Rohrbach (text)
Josef / Joseph KOUDELKA, Clement Chreoux (ed.), Michel Frizot (text)
Miron ZOWNIR (photos, text), Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text)
signed
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Antanas SUTKUS, Gintaras Cesonis (ed.), William A. Ewing (preface), Tom MRAZAUSKAS (Book Design)
Charegsheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Angelika Muthesius (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Hajo Steinert (ed,)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Heinrich Böll (text)
John Gossage, Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Mary Ellen Mark
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Pierre LIEBHAERT
Lois Conner, Toshiya (Toshi) MASUDA (Book Design)
August Sander, Susanne Lange (text), Gabriele Conrath-Scholl (text)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Willy Ronis, Markus Müller (ed.)
Trine Søndergaard (Sondergaard), Nicolai Howalt, Rasmus KOCH (Book Design)
signed
Antonio M. Xoubanova, Luis Lopez (text)
Robert Frank
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Anders PETERSEN, Ingrid Fischer Jonge (preface), Marianne Birna Kleivan (essay & interview with Anders), Patric LEO (Book Design)
signed
Anders PETERSEN, Greger Ulf NILSON (ed., Book Design)
signed