Jürgen Nefzger, Jutta Herden (text), Ulrich Pohlmann (text)
Thom & Beth Atkinson, David Chandler (afterword)
Greg Girard, Jörg Colberg (essay)
Michael Schmidt (ed.), Erika Bräuel (ed.), Friedrich Voss (preface)
Frank Gohlke, Peter Galassi (ed.)
Peter Fraser, Michael Mack (ed.)
Larry Sultan, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry Sultan, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless
Larry Sultan, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Nina Korhonen, Marie Lundquist (text)
signed
Masahisa Fukase, Michitaka Ota (ed.)
Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Philipp Kröpelin (ed.), Carolin Schüten (photo ed.)
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Greg Girard, Leo Rubinfien (introduction), William Gibson (foreword)
Fosco Maraini, Thomas Kaiser (ed., text), Helmut Salzinger (text), Givanni Blumer (text, interview), Donald L. Philippi
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Claude Cahun, Jennifer Miundy (text), Francois Leperlier (afterword)
Emil Schulthess, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Hans-Christian Schink, Simone Förster (ed.), Ulrike Bestgen (ed., text), Wolfgang Holler (ed.), Walter Smerling (ed.), Thomas Weski (text), T. O. Immisch (text), Kai-Uwe Schierz (text), Phil Taylor (text), Antje Rávic Strubel (text), Matthias Flügge (tex
Sibylle Bergemann, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Felix Zdenek (ed.), Deichtorhallen Hamburg, Sabina Mlodzianowski (text), Franz Roh
Andreas Gursky, Udo Kittelmann (ed.)
Sibylle Bergemann, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text)
Götz Diergarten, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Amak Mahmoodian
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
William Eggleston
Takashi Homma, Francesco Zanot (ed.)
Sofia Borges
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Simon Baker (ed.), Shoir Mavlian (ed.)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Robert Knoth, Antoinette De Jong, Iris Sikking / Paradox (ed.)
Marcus Bleasdale, John Le Carré (foreword)
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Jon Cazenave
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Krass Clement
signed
Laia Abril
signed
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Anders Petersen, Marco Delogu (text)
Michel Frizot (ed.), Cedric De Veigy (text)
Daisuke YOKOTA, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Freer Dawn (Ed.), Peter Stein (ed.), Fred Stein, Gilles Mora (Text)
Henri Cartier-Bresson, Agnès Sire (ed.)
Diane Dufour (Ed.), MAGNUM Photos (Ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Annette Kicken (Ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Jungjin Lee, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)