Mike Disfarmer (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.)
Stefano Carnelli, Monica Sassatelli (essay)
Larry Sultan, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry Sultan, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry Sultan, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry Sultan, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless
Larry Sultan, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry Sultan, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Pieter Hugo, Ashraf Jamal (text)
Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Philipp Kröpelin (ed.), Carolin Schüten (photo ed.)
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Paul Kranzler, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.), Markus Binder (text)
Fosco Maraini, Thomas Kaiser (ed., text), Helmut Salzinger (text), Givanni Blumer (text, interview), Donald L. Philippi
Uwe Reichenberg, Joseph von Westphalen (foreword)
signed
Jutta Benzenberg, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Mila Teshaieva, Marcus Lenz (text)
signed
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Bernhard Fuchs, Michael Mauracher (ed.), Rainer Iglar (ed.)
Ute Eskildsen (ed.), Esther Ruelfs (essay), Annelise Kretschmer
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Tiane Doan na Champassak
Karolin Klüppel, Nadine Barth (text), Andrea Jeska (text)
signed
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Malick Sidibé, Laura Incardona (ed.), Laura Serani (text), Sabrina Zannier (text)
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Stanislav Briza
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Mário Macilau, Gabriele Salgado (text), Roger Ballen (preface), Olivia Nitis, Simon Njami
Sergio Castaneira
Simone Settimo, Michele Drascek (text)
signed
Piero Martinello, Piero Casentini (text), Cosimo Bizzarri (text)
signed
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Florian van Roekel
Monika Macdonald
Tami Amit, Ory Dessau (text), Alexandre Castant (text)
Ryuichi Ishikawa, Kimi Himeno (ed.)
signed
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Liz Johnson Artur
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Jacob Aue Sobol, Sun Hee Engelstoft (ed.)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Federico Carpani (ed.)
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Francesco Saverio Colella
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Dmitry Lookianov
signed
Elena Anosova
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Christian Reister
signed
Antanas Sutkus, Gintaras Cesonis (ed.), Willaim A. Ewing (preface)
signed
Sam Harris, Eva-Maria Kunz (ed.)
Pieter Hugo, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
Roswitha Hecke, Joachim Sartorius (text)
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Fabrizio Albertini
signed
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Ruth Christine Häuber (ed.)
Reinhold Mißelbeck (ed.), C. Hargesheimer
Angelika Muthesius (ed.), C. Hargesheimer
Alejandro Cartagena
signed
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Juergen Teller, Sadie Coles
Christer Strömholm, Greger Ulf Nilsson (ed.), Lars Hall (ed.)
elfuhrelf GbR, Norbert Hummelt, Adrian Kasnitz, Martin Stankowski, Ute Wegmann, Lars Weisbrod und Christoph Wirtz (text)
Misha Kominek
Andreas Weinand
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Mike Disfarmer (= Michael MEYER)
Tom Wood
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Ilkin Huseynov
Jason Larkin, Julian Rodriguez (Ed.)
signed
Freer Dawn (Ed.), Peter Stein (ed.), Fred Stein, Gilles Mora (Text)
Fazal Sheikh
Hendrik Kerstens
Santu Mofokeng, Okwui Enwezor e.a. (essay), Corinne Diserens (Ed.)
Dagmar Keller, Martin Wittwer
John Baldessari
Tobias Zielony
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Albert Watson, Ingrid Sischy (preface)
Mathias Grate
Cuny Janssen, Paul Andriesse (ed,)
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (Ed.)
Terry Richardson
Joakim Eskildsen, Cia Rinne (Co-Author), Günter Grass (Preface)
Michael Wolf, Boris von Brauchitsch (Essay)
Malick Sidibe (Sidibé)
Mary Ellen Mark
Noriko Fuku (Ed.), Christopher Phillips (Ed.)
Torsten Hattenkerl
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Malick Sidibe (Sidibé)
Michael Wolf, Christian Schüle (essay)
Arata Dodo
signed
Ralf-Peter Seippel (Ed.)
Nicola Lo Calzo
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Ursula Jernberg
Trine Søndergaard (Sondergaard)
signed
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (Ed.)
Bob Colacello (Ed.)
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)