Anders PETERSEN, Leif G.W. Perssoln
Mike DISFARMER (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.), 40 Worth St. / Michael SCHMELLNG (Book Design)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Harry Callahan, Grant Arnold (ed.), John Pultz
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Boris Mikhailov
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Letizia BATTAGLIA, Franco Zecchin (text), Marco Delogu (ed.)
Berthold STEINHILBER, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Melanie Bonajo
Anders PETERSEN, Christian Caujolle (text)
Oliver Chanarin, Adam Broomberg
Damien Poulain (ed.)
Marianne Müller
Arwed Messmer (ed.), Fritz Tiedemann, Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Bernhard Fuchs
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Viviane Sassen
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Robert Violette (ed.)
Lukas Felzmann, Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Mike DISFARMER (= Michael MEYER)
Hajime Kimura
signed
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Bryan Schutmaat
Toni Schneiders, Landesmuseum Koblenz (ed.), J.A. Schmoll, gen. Eisenwerth (text), UlrichPohlmann (text)
Dirk ALVERMANN, Enrique BOSTELMANN, Paolo GASPARINI, Kitai KAZUO, Paolo MATTIOLI & Anna CANDIANI, Martin PARR (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
David Smith, Rosalind E. Krauss (introduction), Joan Pechner (essay)
Diana Scherer
Larry E. McPherson
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Rob Hornstra
Daido Moriyama, Marcel Feil (Essay)
signed
Óscar Monzón
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Walter Niedermayr, Martin Prinzhorn (Text)
David T. Hanson
John Baldessari
Michael SCHMIDT
Thomas Seelig (ed.), Urs Stahel (Ed.), Koller (Book Design)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Paul Almasy, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Antoine D'AGATA
Cuny Janssen
Craig McDean, Emma Reeves (Ed,), Gene Krell (Foreword)
Terry Richardson
Harry Callahan
Aleksandr Rodchenko, Peter MacGill (ed.)
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Malick Sidibe (Sidibé)
Cynthia Young (ed.), Guy Davenport (Ed.)
Noriko Fuku (ed.), Christopher Phillips (Ed.)
Lewis Baltz, Connie WILSON Book Design)
signed
Paul Sekaer
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Ernest Cole
Machiel Botman
Rainer K. Wick (ed.)
Michael WOLF, Christian Schüle (essay)
signed
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (Text), Wolfgang Kil (Text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
David Goldblatt
Viviane Sassen
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Collier Schorr (ed.)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Chauncey Hare
Dayanita Singh
Heinrich RIEBESEHL (photos, text), Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Bertien van Manen, Stephen Gill (ed.)
signed
David Bailey
Klaus Mettig
Michael SCHMIDT
Robert FRANK
Ralf-Peter Seippel (ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Gilles Mora (ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Tom WOOD, Manfred Heiting (ed.), Padraig TIMONEY (Book Design)
Boris Mikhailov, Adrian Searle (Foreword)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Philip TRAGER, Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (ed.), Norton Owen (ed.), e.a.
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Jim Goldberg
Gerry Johansson
Carl De Keyzer, John Lagae
Anders PETERSEN, Gerger Ulf NILSON (Book Design)
Michal Luczak
signed
Oliver Seltmann (ed.)
Guy Tillim
signed
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Cristóbal Hara
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)