Ulrich WÜST, Bernd Heise (ed.), Matthias Flügge (text)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOUENE (Book Design)
signed
Kiyoshi SUZUKI, Machiel Botman (ed., text, design), Yoko Suzuki (text), Hans MIEDEMA (Book Design) with Ype van Gorkum, Marco Wiegers, Wim Melis, Olaf Veenstra and Machiel Botman
Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Heinrich RIEBESEHL, Jörg Krichbaum (ed., text), Hartmut BRÜCKNER (Book Design)
Bastiaan WOUDT, Erik Vroons (text), Roy KAHMANN (Book Design)
Ulrike CRESPO, Halldór Guðmundsson (text), Matthias Wagner K. (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Stephan ERFURT, Matthias Harder (ed., text), Felix Hoffmann (ed.), Florian Illies (text), Jordan Mejias (text), NAROSKA (Book Design)
Wolfgang NEUKIRCHNER, Manuel Neukirchner (ed.), Uew W. Landskron (Book Design)
Duane MICHALS, Ann und Jürgen Wilde (ed.), Riccarda Höft (text), Inka Graeve (Nachwort)
Carl DE KEYZER, Dirk van der Spek (foreword), Marion DINKELBERG (Book Design)
Peter KEETMAN, F.C. Gundlach (ed.), Rolf Sachsse (text)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
Erich GRISAR, Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefan Mühlhofer (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Andrea Zupancic (ed.)
Beaumont & Nancy Newhall (ed., text, design), T.E. MERGENDAHL Jr. (Book Design), BEVANS, MARKS & BARROW (Jacket Design)
Stephan VANFLETEREN
Stephan VANFLETEREN (photos, text, design), Gerry Lopez (text), Tim BISSCHOP (Book Design)
Max SHER, Kate Bush (essay), Max Trudolyubov (essay), Nuria Fatykhova (foreword)
Robert CAPA (= Endre Ernö, später André Friedmann), Diethart Kerbs (ed., text)
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, afterword), Tatsumi Hijikata (performance), Shuzo Takiguchi (introduction), Donald Keene (preface), Toyoichiro Miyoshi (poem), Ikko TANAKA (adapted Book Design from 1969's original), Benedikt REICHENBACH (Jacket Design)
signed
Eikoh / Eiko HOSOE (photos, text), Marc Feutsel (text), Akira MABUCHI (Book Design)
signed
Jeanloup (Jean-Louis) SIEFF (photos, text), Roméo Martinez (introduction)
René BURRI, Hans-Michael Koetzle (essay)
Diane Dufour (ed.), Jean-Yves Jouannais (ed.)
Werner BISCHOF, Wim van Sinderen (text), Stephan CSIKóS (Book Design)
Veejay VILLAFRANCA, Teun VAN DER HEJDEN (Book Design)
signed
Coskun ASAR, Bruno Le Dantec (text), LEZMI (Book Design), Okay KARADAYILAR (Book Deisgn)
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
Erich LESSING, George Korad (text), Francois Kejto (text), Nicholas Bauqueta (text)
Michael KENNA, Mark Johnstone (intro), Robert Lassam (foreword)
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
Raoul HAUSMANN, Cécile Bargues (ed., text), Nik Cohn (essay), David Benassayag (ed.), David Barriet & Béatrice Didier
Tony VACCARO, Michael Konze (ed.), Claudia FREY (Book Design)
Peter GRANSER, Robert Lax (poem), PARAT.CC (Book Design)
Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
Jakob TUGGENER
Morten ANDERSEN (photos, design)
signed
Josef / Joseph KOUDELKA, Clement Chreoux (ed.), Michel Frizot (text)
Arthur MEBIUS, Rob VAN HOESEL (Book Design), Carel FRANSEN (Cartography, Concept)
Greg GIRARD, Jörg Colberg (essay), Misha KOMINEK (Book Design)
Masao YAMAMOTO, Jacobo Siruela (text), Reiko Yamamoto (ed.), David KIMURA & Gabriela VARELA (Book Design)
Curran HATLEBERG, Paul SCHIEK & Lester ROSSO (Book Design)
Nina KORHONEN, Marie Lundquist (text), Patrick LEO (Book Design)
signed
Kalev ERICKSON, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Robert ADAMS, Diane ARBUS, Harry CALLAHAN, William EGGLESTON, Walker EVANS, Robert FRANK, Lee FRIEDLANDER, Stephen SHORE, Jeffrey Fraenkel (ed., intro), Frish Brandt (ed.), Katy HOMANS (Book Design)
Renato D'AGOSTIN, Luigi Cerantola (text), LES GRAPHIQUANTS (Book Design)
Fred HERZOG, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff WALL (text), Douglas COUPLAND (text), Peter COCKING (Book Design)
E.O. (Emil Otto) HOPPÉ
Katrien DE BLAUWER (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
René BURRI, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Todd HIDO, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Pieter HUGO
signed
Joab Nist (ed.), Oliver Seltmann (art dir.)
Hannah MODIGH, Patric LEO (Book Design)
signed
Michael KERSTGENS, Stefan Berger (text), Christoph Fasel (text) and Theo Steegmann (text)
signed
Michael Schulz, Oliver Seltmann (ed.)
Robert Knoth & Antoinette De Jong, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
Letizia BATTAGLIA, Franco Zecchin (text), Marco Delogu (ed.)
VD (= Vincent Delbrouck, photos, design), Philippe KOEUNE (Book Design)
signed