Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
William Eggleston, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William Eggleston, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Milli Bau, Julica Norouzi (ed.)
Seydou Keita, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Chris Steele-Perkins, Richard Smith (text)
signed
Jörn Dege (ed.), Mathias Zeiske (ed.), Helmut Völter (text), Marcel Beyer (text), Marcel excerpts from works by Jean Baptiste LAMARCK, Luke HOWARD, Johann Wolfgang GOETHE, John RuUSKIN, Gerard Manley HOPKINS, William
Juan Rulfo, Andrew Dempsey (text), Paulina Millán (text), Víctor Jiménez (text), Jorge Cepeda (text)
Xavier Miserachs, Ramon Pez, Laia Abril
Shomei Tomatsu, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji Kawada (text), Eikoh Hosoe (text), Daido Moriyama (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text)
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Willy Fleckhaus, Michael Buhrs (ed.), Petra Hesse (ed.), Hans-Michael Koetzle (text), Carsten Wolff (text)
Latif Al Ani, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (foreword)
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Thomas Hoepker, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Thomas Hoepker (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Arne Reimer, Ulf Erdmann Ziegler (essay)
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Emil Schulthess, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Stefan Moses, Hans Georg Puttnies (preface)
Peter H. Fürst, Marc Boucherie (ed.)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Collette Urbajtel, Susana Santoyo (ed)
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Johan Van der Keuken, Lely Van der Lely (text)
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
René Burri, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Simon Baker (ed.), Shoir Mavlian (ed.)
Christer Strömholm
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.)
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Petra Giloy-Hirtz (ed.), Dennis Hopper
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Vitas Luckus, Lithuanian Art Museum (ed.), Margarita Matulyè (text) and Tatjana Luckiené-Aldag
Dennis Hopper, Michael Schmeling (ed.)
William Eggleston
Johan Van der Keuken
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
David Campany (ed.)
William Eggleston
Heinrich Böll (ed., text), C. Hargesheimer
Reinhold Mißelbeck (ed.), C. Hargesheimer
Angelika Muthesius (ed.), C. Hargesheimer
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hajo Steinert (ed,), C. Hargesheimer
Hajo Steinert (ed.), C. Hargesheimer
Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Heinrich Böll (text)
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
David Smith, Rosalind E. Krauss (Introduction), Joan Pechner (Essay)
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (Ed.), Roland Jaeger (Text)
Zofia Rydet, Zofia Rydet Foundation (ed.)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
Gordon Parks
Malick Sidibe (Sidibé)
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Dirk Alvermann
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text), Heinrich Riebesehl (text)
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
David Bailey
Ralf-Peter Seippel (Ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Willy Ronis, Markus Müller (ed.)
Achim Heine (Ed.), Rebekka Reuter (Ed.), Ulrike Willingmann (Ed.)
Barbara Hitchcock (Ed.), Steve Crist (Ed.)
Helmut Newton
Helmut Newton
Timm Rautert
Juliet Hacking (ed.)
John Maloof (Ed.), Geoff Dyer (Ed.)
Pentti Sammallahti, Kristoffer Albrecht (Ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (Textbeitrag)
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)