Heinrich Böll (text, ed.), C. Heinrich
Robert Frank
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Arne Reimer, Ulf Erdmann Ziegler (essay)
signed
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Katharina Sykora (ed.), Willy Maywald, Association Willy Maywald and Ludger Derenthal (ed.)
Magnus Westerborn
Götz Diergarten, Roland Goll (text), Slawomir Shuty (text), Michał Wiśniewski (text)
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Johan Van der Keuken, Lely Van der Lely (text)
Robert A. Robinson, David Campany (preface), Frode Grytten, Dan Young
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Ernst Haas, William E. Ewing (ed.)
Grant Arnold (ed.), John Pultz
René Burri, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
René Groebli, Daniele Muscionico (essay)
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Simon Baker (ed.), Shoir Mavlian (ed.)
Gaelle Morel (ed.)
Leopoldo Pomés (Pomes), Pepe Font de Mora (text)
Christer Strömholm
Charles Swedlund
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Vitas Luckus, Lithuanian Art Museum (ed.), Margarita Matulyè (text) and Tatjana Luckiené-Aldag
Erik Centerwall
signed
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Gordon Parks
Johan Van der Keuken
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
Robert Frank, Peter Galassi (ed.)
David Campany (ed.)
Robert Frank
Heinrich Böll (text, editor) / Chargesheimer (photos), Chargesheimer, Karl-Heinz Hargesheimer
Heinrich Böll (ed., text), C. Hargesheimer
Reinhold Mißelbeck (ed.), C. Hargesheimer
Angelika Muthesius (ed.), C. Hargesheimer
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hajo Steinert (ed,), C. Hargesheimer
Hajo Steinert (ed.), C. Hargesheimer
C. (Karl-Heinz) Hargesheimer / Chargesheimer, Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed., Neuauflage)
C. (Karl-Heinz) Hargesheimer / Chargesheimer, Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed. Neuauflage)
Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Heinrich Theodor Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.), Heinrich Böll (text)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Florian Ebner (ed.), Ursula Müller (ed.), Bnedikt Goebel (ed.)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Bill Perlmutter
Berenice Abbott
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Toni Schneiders, Landesmuseum Koblenz (ed.), J.A. Schmoll, gen. Eisenwerth (text), UlrichPohlmann (text)
David Smith, Rosalind E. Krauss (Introduction), Joan Pechner (Essay)
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (Ed.), Thomas Wiegand (Text)
Manfred Heiting (Ed.), Roland Jaeger (Text)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
Harry Callahan
Malick Sidibe (Sidibé)
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Paul Sekaer
Dirk Alvermann
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Ralf-Peter Seippel (Ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Hans-Michael Koetzle (Ed.)
Robert Frank
Robert Frank, Ute Eskildsen (Ed.)
Juliet Hacking (Ed.)
John Maloof (Ed.), Geoff Dyer (Ed.)
Pentti Sammallahti, Kristoffer Albrecht (Ed.)
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)