Rocco Venezia, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay)
signed
Oliver Hartung
Chris Steele-Perkins, Richard Smith (text)
signed
Jörn Dege (ed.), Mathias Zeiske (ed.), Helmut Völter (text), Marcel Beyer (text), Marcel excerpts from works by Jean Baptiste LAMARCK, Luke HOWARD, Johann Wolfgang GOETHE, John RuUSKIN, Gerard Manley HOPKINS, William
Pedro Guimaraes, Pedro Duraes (poem)
signed
Alessandro Perini (ed., text), Nicholas Comino (afterword), Austin Smith (text),, Hajime Kimura (japaese translation)
signed
Juan Rulfo, Andrew Dempsey (text), Paulina Millán (text), Víctor Jiménez (text), Jorge Cepeda (text)
Nicolas Janowski, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.),, Luis De Lasa (text)
Brad Feuerhelm, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.)
Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.), Rigoberto Diaz Julián (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poem)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Helen Levitt, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Dirk Braeckman, Eva Wittocx (ed., text), Douglas Fogle (essay), Hubert von Amelunxen (essay)
Kent Klich, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman (essay), Louise Wolthers (essay), Susan Meiselas (conv
Reinhard Matz, Bernd Stiegler (ed.)
Wawrzyniec Kolbusz, Mateusz Sarello (ed.), Krzysztof Pijarski (essay)
Kou Inose, Mayu Ishikura (ed.), Daido Moriyama (text)
signed
Xavier Miserachs, Ramon Pez, Laia Abril
Ursula Schulz-Domburg, Hartwig Fischer (text)
JH Engström, Christian Caujolle (text)
Giacomo Brunelli, Alison Nordström (foreword)
signed
Mimi Mollica, Roberto Scarpinato (foreword), Sean O' Hagan (afterword)
signed
Shomei Tomatsu, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji Kawada (text), Eikoh Hosoe (text), Daido Moriyama (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (text)
signed
Lynn Alleva Lilley, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
Antoine D'Agata, Paco Ignacio Taibo II (text)
signed
Michael Wolf (photographs, text), Marc Feustel (text), Jan-Philipp Sendker (text), Wim van Sinderen (text)
Andreas Gehrke, Lucius Burckhardt (essay)
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Humberto Rivas, Cristina Zelich (text), Salvador Del Carril (text)
Shin Yanagisawa, Michitaka Ota (ed.), Naomi Yanagimoto (text
Daido Moriyama, Sakunosuke Oda (text/poem), Satoshi Machiguchi (afterword)
signed
James Welling, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Wolfgang Tillmans, Theodora Vischer (text)
Bryan Adams, Arlene Gehmacher (text)
Erik van der Weijde, Anne König (text), Jan Wenzel (text)
Stephen Shore, Wes Anderson
Willy Fleckhaus, Michael Buhrs (ed.), Petra Hesse (ed.), Hans-Michael Koetzle (text), Carsten Wolff (text)
Michael Wolf, Christian Schüle (essay)
Latif Al Ani, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (foreword)
Thomas Struth, Thomas Weski (text), Ulrich Wilmes (tedxt), Jana-Maria Hartmann (text), Okwui Enwezor (interview)
Wiktoria Wojciechowska
Henk Wildschut (photos, text), Robin Uleman (ed., text)
signed
Mat Hennek
Miron Zownir, Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text) Miron Zownir (text)
Moritz Neumüller (ed., text), Lesley A. Martin, Markus Schaden, Frederic Lezmi, Martin Parr, Horacio Fernández, Ryuichi Kaneko, Gerry Badger, Erik Kessels, Irene de Men, CCCB, Fundació Foto Colectania (ed.)
Fyodor Telkov, Comunidad de Madrid (co-ed.)
Piotr Zbierski, Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem)
signed
Awoiska van der Molen, Arjen Mulder (text)
signed
Charlotte Dumas
Letizia Battaglia
Peter Fraser, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Masahisa Fukase, Akira Hasegawa (original afterword), Tomo Kosuga (new text)
Shane Lavalette, Tim Davis (text)
signed
Masao Yamamoto, Jacobo Siruela (text), Reiko Yamamoto (concept)
Leif Sandberg, Hans Malm (ed.), Lasse Burell (ed.), Bob Hansson (poem)
signed
Pieter Hugo, Ashraf Jamal (text)
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Sibylle Bergemann, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text)
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Nikolay Bakharev, Aaron Schuman (essay)
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Burcu Dogramaci (ed.), Désirée Düdder (ed.), Stefanie Dufhues (ed.), Maria Schindelegger (ed.), Anna Volz (ed.)
Maximilian Stejskal, Marie-Isabel Vogel (ed.), Alain Rappaport (ed.)
Manfred Heiting (ed.), Kaneko Ryuichi (text), Satomi (essay), Duncan Forbes (essay), Manfred Heiting (essay), Mitsuda Yuri (essay), Lizawa Kotaro (essay), Shirayama Mari (ess
August Eriksson, Marten Snickare (text)
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Sara-Lena Maierhofer
signed
Piero Martinello, Piero Casentini (text), Cosimo Bizzarri (text)
signed
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Barbara Brecht-Schall (ed.), Bertolt Brecht
Gerry Johansson, Greger Ulf Nilsson (ed.), Kamo no Chomei (text)
signed
Yoshikatsu Fujii
signed
Claudia Heinermann, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface)
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Mattia Vacca, Emanuela Mirabelli (text)
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Mikhael Karasik (text, design), Manfred Heiting (ed.)
Antanas Sutkus, Gintaras Cesonis (ed.), Willaim A. Ewing (preface)
Sam Harris, Eva-Maria Kunz (ed.)
Martin Parr (ed), WassinkLundgren (ed), Gu Zheng (text), Raymond Lum (text), Ruben Lundgren (text), Stephanie H. Tung (text) and Gerry Badger (text).
signed
Krass Clement
signed
Nicoló Degiorgis, Martin Parr (introduction)
signed
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Daisuke YOKOTA, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Henri Cartier-Bresson, Agnès Sire (ed.)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Jungjin Lee, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Wolfgang Tillmans
signed